Castle-sk.com

Victoria Gates

Postava kapitánky stvárnená herečkou Penny Johnson Jerald.

Penny Johnson Jerald sa narodila 14. marca 1961 v meste Baltimore, v americkom štáte Maryland. Vždy snívala o tom, že bude herečkou. Keď ju jej stredoškolská profesorka povzbudila, aby sa herectvu venovala, ešte viac to posilnilo jej presvedčenie. Neskôr sa dostala na prestížnu svetoznámu školu umenia Julliard, ktorú aj úspešne dokončila.

Počas svojej hereckej kariéry sa objavila v mnohých divadelných hrách, filmoch a seriáloch, napr. vo filme Hory majú oči 2, alebo v seriáloch General Hospital, Star Trek: Deep Space Nine, Pohotovosť, NCIS, Kosti, Zákon a poriadok, či v programe Larry Sanders Show, kde bola za svoju postavu nominovaná na cenu NAACP Image Award  a tiež na cenu Cable Ace Award.

Jej najznámejšou rolou je ale postava Sherry Palmerovej, ex-manželky amerického prezidenta Davida Palmera z populárneho seriálu 24. Vďaka tejto postave sa dostala na zoznam 50-tich najvplyvnejších televíznych ženských osobností. Penny si takisto zahrala americkú ministerku zahraničných vecí, Condoleezzu Riceovú, v dvoch televíznych filmoch DC 9/11: Time of Crisis a The Path to 9/11, ktoré zachytávajú udalosti z 11. septembra 2001. So svojím manželom, hudobníkom Gralinom Jeraldom, založili divadelnú spoločnosť. Okrem toho, že Penny vyučuje herectvo, tiež produkuje a režíruje divadelné hry a pomáha viacerým charitatívnym spoločnostiam.

V seriáli Castle hrá kapitánku Victoriu Gatesovú, prezývanú Iron Gates (Drsná Gatesová), ktorá prichádza na 12. okrsok po smrti bývalého kapitána, Roya Montgomeryho. Svoju predošlú kariéru strávila na Vnútorných záležitostiach, takže post kapitánky je zaujímavou pozíciou pre jej politické ambície. Všetko podriaďuje svojim snahám vyšplhať sa po kariérnom rebríčku čo najvyššie.

Čo sa týka jej vzťahu k podriadeným, je úplným opakom kapitána Montgomeryho. Je na nich oveľa prísnejšia, snaží sa nastoliť silnú vodcovskú ruku. Necháva sa oslovovať „Kapitán“ alebo „Pane“. Všetko musí ísť podľa predpisov a každý sa musí riadiť iba jej pravidlami.

Jej príchod teda naruší zabehnuté fungovanie na okrsku. Sama Penny o svojej postave hovorí, že je to osoba, ktorá má oči aj na chrbte a nikto nesmie čokoľvek urobiť bez jej súhlasu. Tvrdá je tiež na Kate Beckettovú, chce vedieť o každom jej kroku pri riešení jednotlivých prípadov. Všetko to však robí preto, lebo v mladej detektívke vidí tak trochu samú seba a chce, aby bola ešte lepšia.

Čo sa týka Castla, nechápe, prečo je spisovateľ na jej okrsku. Preto prvá vec, čo urobila keď nastúpila do funkcie kapitánky, bolo, že ho vyhodila. Castle sa však vďaka svojim kontaktom so starostom dostal späť aj proti Gatesovej vôli a snaží sa jej dokázať opodstatnenie svojej prítomnosti na okrsku a obhájiť svoje miesto v Beckettovej tíme. Postupne sa však kapitánka stane tolerantnejšou ku Castlovi a k jeho vzťahu s Beckettovou.

Victoria Gatesová má aj svoju jemnejšiu stránku. Tú si necháva pre svoju rodinu, pre manžela a dve deti. Kapitánka Gatesová je ale predovšetkým spravodlivá a poctivá policajtka a kryje chrbát svojim detektívom vtedy, keď to najmenej čakajú.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (6 hlasov, priemer: 4,33 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód