Castle-sk.com

Rick Castle

Postava slávneho spisovateľa stvárnená hercom Nathanom Fillionom.

Nathan Fillion sa narodil 27. marca 1971 v kanadskom meste Edmonton. Pochádza z učiteľskej rodiny, jeho mama i otec boli učiteľmi angličtiny. Aj samotný Nathan sa pôvodne chcel stať stredoškolským učiteľom, navštevoval Concordia University College of Alberta a Albertskú univerzitu.

Nakoniec sa ale rozhodol pre herectvo. Svoju kariéru začínal v divadle a tiež stvárňovaním menších televíznych a filmových rolí. V rodnej Kanade sa však nedokázal naplno presadiť, a preto sa v roku 1994 presťahoval do New Yorku, kde získal rolu v „nekonečnom“ seriáli One Life to Live. Za svoju postavu Joeyho Buchanana bol dokonca v roku 1996 nominovaný na Daytime Emmy Awards. Po tom, ako sa presťahoval do Los Angeles, dostal šancu zahrať si v celosvetovo úspešnom filme Zachráňte vojaka Ryana od uznávaného režiséra Stevena Spielberga. Objavil sa tiež v niekoľkých seriáloch, napr. Outer limits, Two Guys, a Girl, and a Pizza Place či Buffy: premožiteľka upírov.

Skutočnú popularitu nielen medzi divákmi, ale aj kritikmi mu, priniesol až sci-fi seriál Firefly, kde stvárnil postavu kapitána Malcolma Reynoldsa. Hoci bol seriál predčasne zrušený, stihol si získať veľa fanúšikov. Aj vďaka nim bol ako pokračovanie, resp. ukončenie seriálu v roku 2005 natočený film Serenity opäť s kapitánom Reynoldsom. Samotný Nathan tvrdí, že seriál Firefly bol doteraz najlepším projektom, na ktorom pracoval.

Ďalšie filmy, v ktorých Nathan stvárnil hlavné postavy, boli hororová komédia Slither, horor White Noise 2: The Light alebo romantická komédia Servírka. Takisto sa objavil v projekte Dr. Horrible‘s Sing-Along Blog, v populárnych seriáloch Stratení a Zúfalé manželky a v mnohých ďalších. Najväčší úspech Nathanovi priniesol práve seriál Castle, za svoju postavu Richarda Castla získal v roku 2012 v kategórii Obľúbený herec v dramatickom seriáli prestížnu cenu People‘s Choice Awards. Nathan Fillion je spoluzakladateľom charitatívnej organizácie Kids Need to Read. Je milovníkom komiksov a tiež vášnivým používateľom Twitteru.


V seriáli Castle hrá Nathan Fillion svetoznámeho spisovateľa, autora mnohých bestsellerov, Richarda Castla, vlastným menom Richarda Alexandra Rodgersa. Slávu najpredávanejšieho autora detektívok si užíva najmä v spoločnosti krásnych žien, ktorým sa nezriedka kedy podpisuje aj na hruď. Úspešný, charizmatický a ženami obletovaný spisovateľ žije so svojou mamou, hereckou divou Marthou Rodgersovou, a dospievajúcou dcérou Alexis, s ktorou má takmer ukážkový otcovsko-dcérsky vzťah, hoci nie vždy je zrejmé, kto je rodič a kto dieťa. Castle bol dvakrát ženatý. Jeho prvou manželkou bola Alexisina mama Meredith. Druhou ženou, s ktorou sa takisto rozviedol, bola jeho súčasná vydavateľka Gina.

Po tom, ako Castle nechal zomrieť svoju najslávnejšiu postavu Derricka Storma, pretože ho už nudil, hľadal novú inšpiráciu pre ďalšie romány. A našiel ju v momente, keď sériový vrah začal kopírovať vraždy podľa jeho kníh. Vďaka tomu sa stretol s pôvabnou detektívkou Kate Beckettovou, pretože bol predvolaný na políciu kvôli vypočutiu. A práve v Beckettovej objavil perfektnú múzu pre svoje ďalšie knihy. Svojím prispením dopomohol k vyriešeniu prípadu a vďaka kontaktom so starostom sa mu podarilo vybaviť si miesto v Beckettovej tíme, aby ju mohol pozorovať pri práci a získať tak poznatky pri písaní príbehov o svojej novej postave, Nikki Heatovej.

Castlove unikátne vedomosti a bohaté skúsenosti získané pri písaní predošlých románov sa začali prejavovať ako veľmi nápomocné pri riešení jednotlivých prípadov. Jeho prekvapivé a navonok nezmyselné a bláznivé teórie sa častokrát nečakane ukázali správnymi. Castlova prítomnosť na okrsku sa zo začiatku nestretla s príliš veľkým nadšením, najmä u Beckettovej, ale s narastajúcim počtom vyriešených vrážd rástla aj jeho akceptácia zo strany detektívov a policajtov. Navyše Castle si medzi detektívmi našiel veľmi dobrých priateľov a dokonca aj niečo viac. Pozorovanie a sledovanie Beckettovej prepuklo do romantického vzťahu, hoci zatiaľ nie úplne prejaveného. Ich vzťah a množstvo riešených prípadov sa doteraz odrazilo v troch knihách o Nikki Heatovej - Heat Wawe, Naked Heat a Heat Rises.

Prečítajte si aj:

Životopis Richarda Castla - Detstvo a začiatky

Životopis Richarda Castla - Ako zvládam písať bestsellery a súčasne zachraňovať ľudské životy?

Životopis Richarda Castla - Kľúč k dobrému písaniu

Životopis Richarda Castla - Ktorú zo svojich kníh mám najradšej

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód