Castle-sk.com

Martha Rodgers

Postava Castlovej mamy stvárnená herečkou Susan Sullivan.

Susan Sullivan sa narodila 18. novembra 1942 v americkom New Yorku. Študovala drámu na Hofstra University. Počas školy si privyrábala ako Playboy zajačik (čašníčka v Playboy klube).

Svoju hereckú kariéru začala po skončení školy v divadle na Broadwayi, kde sa ukázala aj po boku slávneho herca Dustina Hoffmana. Zahrala si aj v iných divadlách, napríklad s mestským divadlom v Los Angeles precestovala s hrou The Pentagon Papers celý svet. Zoznam jej úloh v rôznych televíznych projektoch je nesmierne bohatý. Prvú väčšiu televíznu rolu získala v seriáli A World Apart a neskôr v telenovele Another World a sitkome It‘s a Living. Jednou z jej najväčších televíznych postáv bola postava Maggie Gioberti v telenovele Falcon Crest, ktorú stvárňovala celých 9 rokov a trikrát bola za ňu nominovaná na cenu Soap Opera Digest Awards. Ďalším seriálom, v ktorom si zahrala, bol aj u nás známy sitkom Dharma a Greg.

Susan Sullivan sa objavila aj na filmových plátnach. Pamätať si ju môžete z filmu Svadba môjho najlepšieho priateľa, kde hrala matku Cameron Diaz. Z ďalších filmov je to napríklad film Bitka o Midway, Neuveriteľný Hulk, The New Maverick alebo film Rich Man, Poor Man Book II, za ktorý bola nominovaná na cenu Emmy. Takisto bola dvakrát nominovaná na Zlatý Glóbus. Susan sa taktiež venuje charite. Patrí medzi zakladateľov tzv. Celebrity Action Council a je predsedníčkou National Hospice Foundation a Save the Children. Žije so svojím priateľom, psychológom a autorom niekoľkých kníh Conellom Cowanom a tiež so svojimi mačkami, ktoré má veľmi rada.

V seriáli Castle hrá Susan Marthu Rodgers, matku spisovateľa Richarda Castla, herečku známu z Broadwaya i mimo neho, ktorá je však o čosi menej slávna, ako si sama myslí. Martha je skutočná diva, ktorá miluje divadlo, nakupovanie, spoločenský život a samozrejme mužov.

Žije v jednom byte so svojím synom Rickom a vnučkou Alexis, pretože jej ex-manžel ju okradol o všetky peniaze a priviedol ju na mizinu. Aj napriek tomu, že vedie aktívny a bohatý spoločenský život, neprestáva sa starať o svojho syna a strachovať sa oňho. Hoci pre syna nie je práve tým najvhodnejším vzorom so svojím zástupom striedajúcich sa mužov, veď dokonca aj Rick je výsledkom vzťahu na jednu noc, snaží sa mu zakaždým pomôcť svojimi radami a životnými skúsenosťami. Rovnako sa stará a vychováva svoju vnučku Alexis, ktorej nahrádza skutočnú mamu. A keďže sa jej nepodarilo vštepiť herecké vlastnosti do syna, skúša to s Alexis.

Hoci je Martha už v pokročilejšom veku, užíva si život plnými dúškami, niekedy dokonca viac ako jej syn či dospievajúca vnučka. Často chodí na rôzne večierky alebo ich usporadúva v synovom byte. Na synovu kariéru je patrične hrdá, občas sa rada pochváli, že práve ona dopomohla Richardovi k celosvetovej sláve. Jej posledný priateľ Chet jej po svojej smrti zanechal milión dolárov. Za tieto peniaze sa Martha rozhodla založiť vlastnú hereckú školu, aby mohla ďalším generáciám hercov odovzdávať svoje skúsenosti a dopomáhať k rozvoju ich talentu.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód