Castle-sk.com

Lanie Parish

Postava súdnej lekárky stvárnená herečkou Tamalou Jones.

Tamala Jones sa narodila 12. novembra 1974 v kalifornskom meste Pasadena. Od detstva ju bavilo herectvo a doma napodobňovala postavy, ktoré videla v televízii. Svoju kariéru však začala ako modelka a objavila sa aj v niekoľkých televíznych reklamách. Jej hereckým debutom bola epizódna postava v tínedžerskom sitkome California Dreams. Vo filme sa prvýkrát objavila ako dvadsaťročná a to v snímke How To Make an American Quilt. Neskôr získala rolu v dramatickom seriáli Dangerous Minds.

Tamala si vybudovala hereckú kariéru na nesmiernom talente a tvrdej práci v komediálnych i dramatických projektoch. Objavila sa v mnohých filmoch, napríklad v komédiách Láska na čierno, Modrý blesk, Dvaja na hru, Hlava štátu, Bláznivý tábor alebo v drámach ako Superstar z geta či Malý Richard. Takisto si zahrala v niekoľkých seriáloch, ako napríklad Veronika, Tracy Morgan Show, For Your Love, Pohotovosť. Menšiu rolu po boku Georgea Clooneyho stvárnila vo filme Up in the Air, ktorý bol nominovaný na Oscara.

Okrem profesie herečky Tamala pôsobí i ako producentka. Producentsky sa podieľala na dvoch nezávislých filmoch - Nora‘s Hair Salon a 35 and Ticking, kde si aj sama zahrala. V rokoch 2000 a 2001 bola časopisom Black Men Magazine zvolená za jednu z 10 najsexy žien roka. Tamala spolupracuje s nadáciou Rosemary Children Foundation, ktorá sa venuje sirotám a ich umiestneniu do náhradných domov.

V seriáli Castle hrá Tamala Lanie Parishovú, súdnu lekárku a patologičku. Celé dni sa zdržuje na patológii a hoci trávi viac času s mŕtvymi ako so živými, nevadí jej to. Aj napriek svojej profesii je veľmi sympatická a priateľská. Má sarkastický humor.

Vo svojej práci je vynikajúcou odborníčkou a profesionálkou, vždy pomôže detektívom aj s tými najčudnejšími prípadmi. Po práci si rada vyjde niekam von, oblečená v pekných sexy šatách. Je najlepšou priateľkou Kate Beckettovej, jej bútľavou vŕbou. Spolu sa dokážu porozprávať o hocičom, najmä o mužoch. Zo začiatku jej aj nejakých dohadzovala.

Lanie bola jedna z prvých, ktorá odhalila skutočný význam vzťahu medzi Castlom a Beckettovou. Snažila sa Kate trochu postrčiť čo sa týka tohto vzťahu, keďže si nemyslí, že je zlé chodiť s niekým, s kým pracujete. To dokazuje aj jej vzťah s detektívom Javierom Espositom, s ktorým sa dala dokopy počas tretej série a odvtedy tvoria pár, hoci najskôr svoj vzťah tajili. Lanie vie, čo chce a nebojí sa to získať. Najťažším momentom pre ňu bolo, keď videla, ako postrelili jej priateľku a takmer jej vykrvácala pod rukami. Preto sa ju snaží rovnako ako ostatní priatelia ochraňovať.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód