Castle-sk.com

Kevin Ryan

Postava detektíva stvárnená hercom Seamusom Deverom.

Seamus Dever sa narodil 27. júla 1976 v meste Flint, v americkom štáte Michigan, ale vyrastal v arizonskom meste Bullhead City. Pochádza z učiteľskej rodiny, jeho mama je profesorkou histórie a otec vyučuje angličtinu a drámu. Vďaka tomu získal výchovu, ktorá mu otvorila dvere k umeniu. Vyštudoval herectvo so zameraním na divadlo na Northern Arizona University. V priebehu troch rokov, keď študoval, sa mu podarilo svojím umením osloviť hneď niekoľko ľudí, a tak okamžite keď doštudoval, dostal štipendium na prestížny magisterský odbor na Carnegie-Mellon University a dokonca určitý čas pôsobil v Rusku v moskovskom divadle.

Zahral si v množstve predstavení. Za svoje pôsobenie na divadelných doskách získal niekoľko nominácií na ceny, napr. na Ovation Award, Garland Award alebo Los Angeles Drama Critics Circle Award. Vo filmoch sa objavoval len veľmi sporadicky. Hral napríklad vo filme Hollywoodland či Ready or Not. Na televíznych obrazovkách sa najviac presadil v seriáli Army Wives a General Hospital. Takisto sa objavil aj v iných seriáloch, ako napríklad CSI: Miami, Odložený prípad, Čarodejnice, JAG, Stratené duše, Bez stopy. Seamus je taktiež hrdým členom Spoločnosti losangeleského klasického divadla a doživotným členom Actor‘s Studio. Je ženatý, jeho manželka Juliana je tiež herečkou. Mimochodom, v Castlovi hrá jeho snúbenicu Jenny. Obaja sú vegetariánmi a aktivizujú sa v boji za práva zvierat.

V seriáli Castle hrá Seamus Dever detektíva Kevina Ryana, partnera Javiera Esposita a cenného člena úspešného tímu Kate Beckettovej. Vyrastal v Bronxe s niekoľkými sestrami, dvanásť rokov navštevoval katolícku školu. Svoju policajnú kariéru začal na narkotikách, potom sa ale chytil šance a prešiel na oddelenie vrážd.

Ryan je očarujúci, rýchly, pohotový a oplýva množstvom zvláštnych, niekedy až čudných vedomostí. Vždy prispeje do vyšetrovania prípadov náhodným faktom alebo nejakým unikátnym kúskom, je všímavý a neoceniteľný detektív. Má svojský zmysel pre humor, rád vtipkuje s Espositom či Castlom, a to aj na mieste činu. Spolu s Espositom si radi a často doberajú Beckettovú, ale na druhej strane sa k nej správajú ako starší bratia a snažia sa ju všemožne ochraňovať. S Espositom sú viac ako kolegovia či partneri, sú najlepší priatelia, takmer ako bratia.

Ryan je zasnúbený so svojou priateľkou Jenny, ktorú požiadal o ruku rovno na okrsku, a pripravujú svoju svadbu, ktorej sme boli svedkami i my v 11. epizóde 4. série. Esposito si ho častokrát pre jeho vzťah doberá. Ryan zo začiatku nebral veci príliš vážne, bol akoby tak trochu pozadu oproti ostatným v tíme. Postupne však aj on dospel. Všetko sa to zmenilo v štvrtej epizóde štvrtej série, kedy musel čeliť faktu, že jeho ukradnutou zbraňou bola zabitá mladá nevinná vysokoškolská študentka.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód