Castle-sk.com

Kate Beckett

Postava detektívky stvárnená herečkou Stanou Katic.

Stana Katic sa narodila 26. apríla 1978 v malom kanadskom meste Hamilton. Je dcérou emigrantov z bývalej Juhoslávie, jej otec je Srb a mama Chorvátka, pochádza zo siedmich detí. V detstve sa s rodinou často sťahovali po Kanade a USA, až nakoniec zakotvili v mestečku Aurora v americkom štáte Illinois. Tu Stana navštevovala West Aurora High School a neskôr študovala biológiu a medzinárodné právo na Torontskej univerzite.

K herectvu ju priviedlo náhodné stretnutie, keď ju na ulici oslovil známy s ponukou zahrať si v menšom nezávislom filme Acid Freaks. Po tejto skúsenosti začala navštevovať Divadelnú školu DePaul University v Chicagu. Vyskúšala si aj kariéru modelky a po úspešnom absolvovaní univerzity sa začala objavovať v epizódnych postavách seriálov ako Hrdinovia, 24 hodín, CSI: Miami či Would Be Kings. Takisto si zahrala v niekoľkých filmoch. Menšie postavy stvárnila napr. v romantickej dráme Chuť lásky, bondovke Quantum of Solace, fantasy trileri The Spirit. Väčšie roly si zahrala v akčnom trileri Stilleto, v tretej časti filmovej série Flynn Carsen: Kliadba Judášovho kalicha alebo v romantickom filme For Lovers Only, ktorý mal premiéru na filmovom festivale v Zlíne.Z ďalších novších filmov možno spomenúť mysteriózny triler Truth About Kerry, špionážny film The Double v hlavej úlohe s Richardom Gereom alebo film Big Sur.

Stana vyhrala kanadskú anketu o najlepšiu herečku v kriminálnom/dramatickom seriáli za rok 2011, v ankete 100 najsexy žien televíznej obrazovky roku 2011 obľúbenej webovej stránky BuddyTV sa umiestnila na prvom mieste. V roku 2008 založila vlastnú produkčnú spoločnosť s názvom Sine Timore Productions. Je jazykovo nadaná - popri angličtine ovláda francúzštinu, taliančinu, srbčinu a chorvátčinu. Má pestrú škálu záľub od lukostreľby cez karate, jogu, futbal, archeológiu, astrofyziku, flamenco až po spev.

V seriáli Castle hrá Stana Katic Kate Beckettovú, newyorskú detektívku z oddelenia vrážd. Je jednou z najmladších žien na tejto pozícii, je tvrdá, inteligentná, svedomitá a vo svojej práci vždy jednička. Obľubuje nezvyčajné prípady, ktoré celkom nezapadajú medzi ostatné. Dokáže sa veľmi dobre vcítiť do pocitov príbuzných svojich obetí, pretože sama zažila niečo podobné. Keď mala 19 rokov, jej mamu dobodali na smrť a vraha nikdy nenašli. Preto si zvolila kariéru policajtky a prvé tri roky sa snažila vyriešiť vraždu svojej mamy, ale bez úspechu.

K spolupráci s Richardom Castlom sa dostala pri riešení jedného prípadu, keď vrah kopíroval vraždy podľa jeho kníh. Z jednorázového prípadu sa stala dlhodobá spolupráca, aj vďaka Castlovým kontaktom so starostom. Na začiatku Beckettovej prekážalo Castlovo prenasledovanie a nie celkom seriózne správanie. Postupne však začala oceňovať jeho „rozprávačský“ prístup a trochu iný pohľad pri riešení prípadov. Kombináciou jej vynikajúcich detektívnych schopností a jeho jedinečného prístupu, ktorý dokáže vyriešiť aj zdanlivo nevyriešiteľné, sa z nich postupom času stali partneri s vysokou úspešnosťou vyriešených prípadov. Pracovné partnerstvo prerástlo do priateľstva a pomaličky aj do lásky, zatiaľ však nie celkom prejavenej. Okrem Castla má Beckettová tiež ďalších priateľov, a to súdnu patologičku Lanie Parishovú, ktorá je jej najlepšou priateľkou, a kolegov detektívov Kevina Ryana a Javiera Esposita, ktorí by za ňu obetovali aj svoj vlastný život.

Pri riešení vrážd sa párkrát stalo, že vyšetrovanie priviedlo Beckettovú k prípadu jej mamy. Vyšetrovanie matkinej vraždy sa jej však takmer stalo osudným, pretože na pohrebe jej bývalého šéfa, ktorý bol tiež zapletený do prípadu, ju postrelili a skoro zomrela v Castlovom náručí. Ostreľovača nenašli a Beckettová po zotavení trpela posttraumatickou stresovou poruchou, vďaka ktorej si uvedomila, že svoj doterajší život nežila tak, akoby chcela a donútilo ju to trochu ho zmeniť. Okrem toho, že s Castlom riešia prípady, Beckettová je aj jeho múzou pri písaní príbehov o Nikki Heatovej. Je Castlovou veľkou fanynkou, aj keď spočiatku sa k tomu nerada priznávala.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód