Castle-sk.com

Javier Esposito

Postava detektíva stvárnená hercom Jonom Huertasom.

Jon Huertas, vlastným menom Jon William „Scott“ Hofstedt, sa narodil 23. novembra 1976 v New Yorku. Hoci s herectvom začal už v desiatich rokoch, skôr ako sa stal profesionálnym hercom, osem rokov slúžil v americkej armáde a zúčastnil sa aj troch vojnových konfliktov, vrátane Vojny v zálive.

Herectvo študoval na Musical Theater v rámci Texas Christian University. Jeho prvou televíznou rolou bola postava Antonia v seriáli Moesha. Najviac zažiaril v televíznom seriáli Generation Kill, kde stvárnil postavu seržanta Tonyho Espera, ktorý popisuje, čím všetkým museli prejsť mariňáci počas prvých piatich týždňov od invázie do Iraku.

Počas svojej kariéry si Jon vybudoval pôsobivú reputáciu vďaka veľkému talentu, širokej škále zručností, patriotizmu a filantropii. Objavil sa v niekoľkých filmoch, napríklad v Right at Your Door, The Objective, Believers, Why Do Fools Fall in Love, Stash House alebo Executive Decision. Takisto stvárnil niekoľko epizódnych postáv v seriáloch ako Sabrina - mladá čarodejnica, NCIS, CSI: Las Vegas, Bez stopy, Odložený prípad, JAG, Prisonbreak: Útek z väzenia.

Okrem herectva sa Jon venuje práci producenta a réžii, jeho režisérskym debutom bol krátky film s názvom Lone. Takisto skladá hudbu a spolupracuje s newyorským hudobným divadlom. V roku 2011 vstúpil do hudobného sveta so svojím debutovým singlom a videoklipom Sex Is The Word. Tiež spolupracuje s niekoľkými charitatívnymi organizáciami pomáhajúcimi vojnovým veteránom.

V seriáli Castle hrá detektíva Javiera Esposita, ktorý je členom Beckettovej vyšetrovacieho tímu. Skôr ako sa dostal na oddelenie vrážd, slúžil v Špeciálnych jednotkách a takisto pracoval ako dôstojník na 54. okrsku na oddelení boja s organizovaným zločinom.

Spolu so svojím partnerom detektívom Kevinom Ryanom neúnavne pracuje na vyriešení vrážd a odhalení zločinov, aby sa spravodlivosti učinilo za dosť. S Ryanom sú najlepšími priateľmi, hoci sa často dohadujú o nejasných faktoch pri riešení jednotlivých prípadov. Vždy má pripravené nejaké cynické poznámky na Beckettovú, rád si ju doberá a užíva si, ako ju Castle vytáča. Na druhej strane by za ňu pravdepodobne obetoval aj vlastný život. Kate je preňho ako mladšia sestra, ktorú treba ochraňovať pred všetkým zlým.

Ako aj všetci ostatní v tíme, Esposito je šikovný, vnímavý, čestný a oddaný policajt. Vďaka svojej intuícii takisto hneď rozpoznal romantické napätie medzi Castlom a Beckettovou. Jedným z najťažších okamihov okrem Montgomeryho smrti a Beckettovej postrelenia bol pre neho ten, keď musel vyšetrovať vraždu jedného zlodeja, pričom podozrivým bol jeho bývalý partner. Ten bol považovaný za mŕtveho, avšak stále žil, bol na úteku a podozrievali ho zo spolupráce s mafiou. Esposito randí so súdnou lekárkou Lanie Parishovou. Začali spolu chodiť počas tretej série. Na začiatku sa snažili udržať svoj vzťah v tajnosti, aj keď všetci naokolo to hneď odhalili.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (12 hlasov, priemer: 4,58 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód