Castle-sk.com

Alexis Castle

Postava Castlovej dcéry stvárnená herečkou Molly Quinn.

Molly Quinn sa narodila 8. októbra 1993 v meste Texarkana v americkom Texase. Už od detstva ju lákalo herectvo. Na divadelných doskách sa prvýkrát ocitla, keď mala šesť rokov, a to v baletnom predstavení Luskáčik režiséra a producenta Martina Becka. A keďže ju tento zážitok natoľko očaril, začala k nemu chodiť na hodiny herectva.

Päť rokov študovala a rozvíjala svoje herecké schopnosti. V 11 rokoch sa zúčastnila letného hereckého tábora v Dallase. A práve vďaka tomuto táboru ju objavili a následne pozvali na konkurz do Los Angeles. Po jeho úspešnom zvládnutí sa Molly stala členkou spoločnosti Young Actress Studio, ktorá pomáha nádejným hereckým talentom a absolvovala tu herecký kurz, kde sa opäť naučila mnohým novým veciam.

Na filmovom plátne sa prvýkrát objavila v roku 2007 v komédii Walk Hard: The Dewey Cox Story, kde si zahrala menšiu rolu. Svoj hlas prepožičala postave v animovanom filme Vianočná koleda. Ďalej si zahrala vo filmoch My One and Only, Avalon High či The Sacrifice. Vďaka tomuto krátkometrážnemu filmu sa dostala aj na známy filmový festival v Cannes, a to mala iba 15 rokov. Vo filme Finding Hope z roku 2011 stvárnila hlavnú postavu.

V seriáli Castle hrá Molly dcéru spisovateľa Richarda Castla, dospievajúcu študentku Alexis Castle. Je jediným Castlovým dieťaťom z prvého manželstva. Žije so svojím otcom a babkou, jej mama Meredith ju navštevuje len veľmi sporadicky. Na svoj vek je veľmi vyspelá a čo sa týka vzťahu s jej otcom, niekedy je ťažké určiť, kto je rodičom a kto dieťaťom. S otcom má veľmi pekný vzťah, veľa vecí robia spolu - pozerajú spolu filmy, šermujú, hrajú sa s laserovými zbraňami. Alexis sa otcovi zdôveruje takmer so všetkým, iba málokedy má pred ním nejaké tajomstvo. Pekný vzťah má aj so svojou babkou, ktorá jej akoby nahrádzala skutočnú mamu.

Alexis je inteligentná, nikdy neprestáva udivovať Castla svojou múdrosťou. Častokrát mu dopomôže k vyriešeniu prípadov. Je tiež usilovná, cieľavedomá, čestná, spravodlivá, zodpovedná, spoľahlivá, úprimná a rada sa učí. Dalo by sa povedať, že v mnohých smeroch je dokonalá. Na druhej strane je to typická tínedžerka, ktorá občas nesúhlasí so svojím otcom a skúša, kde sú jeho hranice, čo všetko jej dovolí a čo všetko je ešte ochotný jej tolerovať. Ako každý mladý človek aj ona sa snaží zistiť, kto je a kam patrí, aj za cenu chýb. Jej prvou veľkou láskou bol Ashley. Kvôli nemu Alexis plánovala skôr zmaturovať, aby za ním mohla odísť na Stanfordskú univerzitu. Avšak na Stanford ju neprijali, čo spôsobilo v jej živote riadny chaos. A keďže udržiavať vzťah na diaľku je veľmi ťažké, na začiatku štvrtej série sa s Ashleym rozišla.

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
kód