www.castle-sk.com

The 100

<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 19 Jún 2016, 12:19

Re: The 100

dúfam, že nižšie nebudú žiadne spoilery, malo by to byť všetko k druhej sérii.

Clarke je líder svojich ľudí. neprosila sa o to, ľudia ju jednoducho nasledujú. a pre dobro svojich ľudí urobí čokoľvek, aj keď zabije. predstav si, akú záťaž na svedomie to pre ňu predstavuje ako humanistku, a aj napriek tomu ide stále ďalej, pretože sa na ňu všetci spoliehajú. a tí jej ľudia sú nevďační, všetko čo sa im stane je jej chyba. vezmi si takú Octaviu. Clarke a Lexa odišli z Ton DC a nechali zomrieť stovky ľudí pri tej riadenej strele. Keby prezradili, že o tom vedeli, ohrozili by celú operáciu v Mt. Weather a aj Bellamyho, jej brata. ten snajper (ktorý mimochodom vyzeral ako CGI, ale bol to reálny herec) by podal správu o evakuácii mesta prezidentovi, z čoho by usúdili, že im niekto v Mt. W. pomáha.
rozhodli sa pre väčšie dobro. v tom meste bola dokonca aj Clarkina mama. ale Octavia ju obvinila, že nechala umrieť stovky ľudí a skoro prišla o život aj ona (Octavia). a to sa tam deje stále. Clarke môže za všetko
čo sa týka konca a zabitie všetkých tých ľudí, tak Clarke nesie zodpovednosť za ich smrť, aby jej ľudia a teda nikto iný nemusel.
čiže Clarke by som náladovou veľmi nenazývala. ako správny líder podniká kroky, ktoré jej nie sú zrovna po chuti a riskuje svoj život, aby neprišli jej ľudia o ten svoj. a ako každý človek robí chyby. Lexa robí to isté, aj keď sa zdá, že je chladná.
Alkohol = ambrózia prekladateľov a spisovateľov...
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 19 Jún 2016, 12:21

Kamylko, aspoň vieš prečo sme to hlivojom toľko ospevovali. ja som si vravela, že sa pustím do epiek po 3x07
<<

phoboska

Obrázok užívateľa

Prekladateľ
Prekladateľ

Poslať 19 Jún 2016, 12:28

Konečne, ja som už celá nešťastná, že to nemám s kým preberať :D Asi si pustím druhú polku 3 série :D
Beckett: Even on the worst days there's a possibility for joy
<<

Kamylko

Commisioner
Commisioner

Poslať 19 Jún 2016, 12:41

AmyF, jako ja to aj chapem a beriem, aj v reale ked boli vojny, tak take rozhodnutia tu boli urcite. Mna len zarazalo, to tempo, ci rychlost ze raz je taka a potom taka, ako hej, niekedy sa musi prisposobovat novym veciam, ale proste mi to prislo niekedy zvlastne. A to vacsie dobro ... ako ja som bol za, ze nech zachrania tych ludi z tej hory, ale ked si to zoberies z tej stranky, ze dokopy tych co zachranili, tak tolko isto ich mohlo zomriet ci aj viacej pri tej rakete, takze uplne to volat vacsim dobrom, neviem no ... tuto to bolo pre mna take 50/50. Viacero postav to ma v seriali tazke, nielen Clarke musela robit tazke rozhodnutia, ale viacero postav si drzi akoby svoju povahu ci jak to nazvat, v podstate ze su taki a taki a prave u Clarke ci aj Finna bolo to spravanie a rozhodovanie jak na husenkovej drahe. Kazdopadne som zvedavy kam sa bude teraz Clarke uberat. Dneska zacnem z 3.seriou, ale uz to nepojde asi tak rychlo :) :(
<<

phoboska

Obrázok užívateľa

Prekladateľ
Prekladateľ

Poslať 19 Jún 2016, 12:47

Postava Finna bola pre mňa v druhej sérii veľkým sklamaním, to čo tam stváral nebolo normálne, a to, že to robil v mene lásky im nežeriem :D
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 19 Jún 2016, 12:56

Vieš čo, nie je to až také zvláštne. V Ton DC zomreli hlavne Grounders. Sky people tam bola iba hrstka, delegácia. V hore bolo tiež viac Grounderov ako Sky people. Mt. Wether tam bolo desiatky rokov, koľko Grounderov zmizlo? Mt. W. bol veľký bubák, ktorého sa báli. Grounderi brali ľudí z Mt. Wether ako nejakých nadľudí, pretože mali technológie, ktorými mohli zabíjať. Grounderi sú zase tvrdí a bojovní.
Clarke chcela v prvom rade zachrániť svojich ľudí a eliminovať hrozbu v Mt. W. Lexa musela myslieť na väčšie dobro a v ich klanoch funguje "krv za krv". Čiže Mt. W. chcela úplne vyhladiť. A popri tom zachrániť aj svojich ľudí. Čo je to hrstka v počte desiatok ľudí teraz, oproti budúcim tisícom? Bola to jedinečná príležitosť.
uznávam, koniec, keď Lexa zradila Sky people je zvláštny, najmä preto, že Lexa vždy uvažovala nad vyšším dobrom pre svojich ľudí, ale svojich ľudí dostala späť bez najmenšej straty a mohla s ľuďmi z Mt. W. nadobro skončiť. a bolo jasné, že Sky people sa len tak nevzdajú a navzájom sa pozabíjajú s Mt. W.
Sky people by sa časom (po vyhladení Mt. W.) stali ich nepriateľmi aj tak. sú to dve odlišné kultúry, také prímerie by netrvalo večne. boli by oslabení po boji s Mt. W. a jednoducho by vyhladili aj ich. preto možno Lexa odstúpila od dohody. pretože aj keď ona by rada spojila sily so Sky people, stále mala pod sebou vodcov klanov a spojenie klanov (ako sa to volalo? koalícia?) by sa rozpadlo.
aby mohli Sky people a Grounders spolu v pokoji nažívať, museli by Grounderi zmeniť svoj spôsob života, ako aj Sky people. museli by nájsť kompromis
<<

Kamylko

Commisioner
Commisioner

Poslať 19 Jún 2016, 13:36

3x01 super, cervene vlasy Clarke viacej pristanu. Inak tota baba co s nou spala, tota obchodnicka, nieje to ta herecka co hra tu fbi agentku v iZombie ? Potom este mam jeden dotaz, tota nova frajerka Bellamyho, je tota, ktora bola hned vedla neho v tej klietke ked bol v hore zavreti ? Lebo sa mi trocha podoba, ale zaroven je kus ina :D . A nakoniec toten lovec, co na konci epky chytil Clarke ma velmi potesil, hra ho herec, ktory patri medzi moje oblubene postavy v seriali Black Sails, kde bol neskutocny, dufam ze tu bude podobny ;) .
<<

phoboska

Obrázok užívateľa

Prekladateľ
Prekladateľ

Poslať 19 Jún 2016, 14:11

Bellamyho frajerka nie je tá, čo bola v klietke. Tá sa tam objaví neskôr ;)
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 19 Jún 2016, 21:36

máš pravdu. agentka a baba z obchodu sú tie isté. a ja som ju nevedela zaradiť.
<<

Kamylko

Commisioner
Commisioner

Poslať 19 Jún 2016, 22:29

Videna epka 3x04, kde sa Pike stal akurat kancelarom a idu zautocit na tych Grounders v okoli tabora, ktori su tam ale na ochranu. No Clarke zatial dost v pohode tieto prve 4 epky, zato stafetu prevzali ine postavy, najme dvaja ****** a to Bellamy a ten fkin Pike, twe tych by nestacilo fackovat od rana do vecera, normalne :stena: :stena: :zbran: :zbran: . Inak neviem co sa este vykluje z toho Roana (ten moj oblubeny herec z Black Sails), ale zatial mi v 100 sedi, takze patri len po tych par epkach k mojim oblubencom :D . A paci sa mi aj ta chemia, ktora je medzi Lexou a Clarke. Lexu ale neskutocne zeriem, tota herecka je paradna, aspon ju mam tuto pokial ma Fear the Walking Dead pauzu 8)
PredchádzajúciĎalší

Späť na Televízne seriály a filmy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia