www.castle-sk.com

Čo zaujimavé sa našlo v titulkoch

<<

Loki

VIP
VIP

Poslať 07 Apr 2011, 23:50

Čo zaujimavé sa našlo v titulkoch

Dnesny barbarizmus ohladom noirovych filmov ma prinutil k tomu, aby som zalozil vlakno pre veci, co su v titulkoch a hodi sa k nim vysvetlenie lebo...no uz len preto, aby ste si rozsirili znalosti. :) Prispievat moze samozrejme kazdy.

Takze prve co. Noir filmy, nie su ciernobiele filmy. Je to zaner sam o sebe. Vznikol zhruba v 30. rokoch 20. stor. a vtedy mal aj najvacsi rozmach a preto je vacsina noirovych filmov ciernobielych. Noirove filmy maju niekolko charakteristickych znakov. Vsetko su to detektivky, vacsinou je tam jeden hlavny hrdina(casto detektiv), je tam femme fatale, sceny su slabsie osvetlene a casto je tam hra s tienami a HLAVNE maju vsetky specificky feeling.

Ak by niekto chcel skusit tak rozhodne zacnite s tymito tromi: Hlboky spanek(!!!), (spominany) Maltezsky sokol a Třeti Muž.
<<

Loki

VIP
VIP

Poslať 12 Máj 2011, 13:53

Re: Čo zaujimavé sa našlo v titulkoch

V tomto diely zaznela jedna hlaska, ktora patri medzi najvacsie klasiky a ak sa rozhovor stoci k nejakej voni, tak je dost mozne, ze ju nejaka postava pouzije. No, tak som sa rozhodol, ze sem napisem ako ta hlaska vyzera v originale a film z ktoreho je, nech sa aj vy mozete aspon pousmiat az ju zachytite v nejakom filme alebo serialy.

Povodna hlaska: I love the smell of napalm in the morning/Mám rád vôňu napalmu po ránu.

Castle tam samozrejme pouzil namiesto napalmu lak na vlasy a este k tomu pokracoval v tej replike dalej a dodal aj to "vitazstvo" :D

Späť na Archív

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť