www.castle-sk.com

Diskuze - 5x01 - After The Storm

<<

Ivet

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 25 Sep 2012, 02:55

Diskuze - 5x01 - After The Storm

Tak tohle bude na dýl, takže pouze rezervace prostoru. Doplním zítra :)

EDIT: Takže jdeme na to :)

A začneme hned první scénou. Rozhodě nebudu jediná, kdo mačkal peřinu, jen aby ta Nathanova spadla. Nuž, Tamala měla pravdu, rozhodně posiloval. Ty prsní svaly se mu nějak rýsují :D
..a hned záběr na Kate. Všimnul si někdo, že na pozadí hrála spomalená verze I just Want You, která hrála u mílostné scény z Always? :)... + má bílou košili. Pokud se nepletu, tak ta se objevila jen v Pilotovi, ne? :)
Úplně nejvíc se mi tu líbilo, že to byl Castle, kdo začal s tím, jestli to začnou brát vážně. Já vím, že z našeho pohledu je jasné, že on je ten zodpovědný, ale pro Kate to bylo podle mě celkem překvapení...protože ten Castlův úsměv jsem snad na jeho tváři ještě neviděla... :D
+ nám dlší scénou podle mě nastínili zbytek sezóny. V mžiku se z vážných věcí stalo svádění. To si nechám líbit. Navíc jak Castle stáhnul tu košili z ramen, to bylo snad to nejlepší z celé epizody. Nemůžu si pomoct, ale tohle jejich škádlení je úžasné.
No a je to tu. RICHARD, I'M HOME!! Koukali jste, že Kate se usmívala? Jako kdyby se těšila, jak to Martě poví? :D...Castle ji tím asi celkem utřel...no ale ten pád. Na to, že byly skoro tři hodiny ráno a já seděla v pokoji, kde další dva spolubydlící chrupkali...můžu vám říct, že tohle byla bohužel jedna z těch chvílí, co se to zadržet nedalo. Vyprskla jsem na celý byt...ale to je buřt. Jak Kate vykřikla!!! A BUCH!!! :D SUPER! :)
A hned první rozepře. "Zapadni do skříně!!" :D...(jsem jediná, koho zajímalo, jak to natáčeli?) + Kate s polštářem...škoda, že nezakopla... :)
Tady je to ale trochu divné. RIck asi normálně nahý nespí. To by mu tam Martha tak nevletěla...tak mi neříkejte, že jí to nebylo divné... i když třeba měla jiné myšlenky...jako třeba...
OPILOU ALEXIS!!! Musím říct, že Molly to zahrála opravdu perfektně. Maskérky se na ní celkem vyřádily. Vypadala přesně jako já po mých dvacetinách :D ..a mělo to ještě jednu úžasnou linku. "Volala jsem ti, ale nebral jsi mi to."...myslím, že Castlovi právě probšhlo hlavou, co v tu dobu asi tak dělal...(rozumnějte jakou polohu :D)

Ale to nejlepší v téhle scéně je Kate a její podrprda...jak se ohmatala, jako kdyby jí náhodou mohla mít omotanou kolem krke :D :D...ale tak nějak jsem doufala, že jí buďto Martha uvidí a nebo hlasitě bouchnou dveře. Já vím, že toho okamžiku se můžeme dočkat jen jednou, ale nejradši bych chtělo aby to bylo teď hned, ale zase nechci, aby to bylo normální...chápe mě někdo? :D
A teď je tu rychlý skok do reality...vrah tu pořád někde obchází kolem...a Ryan nemá nikoho. Tedy..ne že by neměl Kate a Castla...ale teoreticky nemá nikoho. Kate je mu vděčná, protože ji zachránil. Castle mu je vděčný, že zachránil Kate...ale v tom jeho názoru je úplně sám.
A máme tu chudáka pana Smitha. Docela se zatím drží. Nevím proč, ale takhle zkrvavený je celkem sympaťák. Vážně by mě zajímalo, co Montgomerymu dluží...
Znovu Caskett. Castlův výraz při otevření dveří je k nezpalacení. Ví, že to hned v první chvíli pokonil. Bezva. Líbí se mi, že to obs berou s humorem i když okolo sebe zatím jen tak poletují. Jestli na sebe budou takto vyjíždět každou epizodu, tak si rovnou můžu kopat hrob... (všimnul se někdo, jak Beckett přejela Castla pohledem, když jí řekl, že si to chce zatím nechat pro sebe? Jako kdyby si kontrolovala, co všechno jí teď patří :D)
Jinak Castlova interpretace "chovat se normálně"...má tam ještě "pár" věcí k doladení. :D
Tak nějak si nejsem jistá, jak celý ten případ shrnout. Spíš jen poznamenám takové ty malé věcí.
- Jako třeba, jak se Kate po tváři mihnul stín, když se Castle znovu zmínil o Smithovi. Byl to ten stejný výraz, jako když se o něm dozvěděla poprvé (hence: Jak to ta Stana sakra dělá? :))
- A pak mě ještě napadá. Nám se zmínili ve spoilerech, že ten pán se jmenuje Smith? Už si to nějak nevybavuji.. Jak je možné, že my jeho jméno známe ale Castle ne...
- Kate se nechala k řešení případu přemluvit až poté, co Castle zmínil jejich vztah...nebo je to možné jen náhoda, že je Beckettino naklonění hlavě sestříhané přesně v moment, co to Castle zmiňuje...
- Skok k Espositu....co to sakro bylo za cedule a za protest...koukali jste? FAT CATS?? :D :D :D
- koukám, že Espo je loajální až za hrob...ohrozit nečím kariéru..hmm hmm
- trochu mimo případ, ale musím pochválit Nathana za tu jeho hlášku s chytáním stébla. Zahrál to dokonale...
- Espo znovu na scéně. A měl navíc skvělé entré. Dostal první důkaz.. :D
- Extra body mají za extra-extra náhradní zbraň...kam by ji Espo zašil...na krk? :D
- Ta scéna s Gates byla více než úžasná...připomělo mi to Montgomeryho, když řešil, jak je možné, že byl Esposito na místě činu. Ta baba je asi fakt začíná mít ráda....kromě Castla...jeho teorie procházení jako ozdravné metody moc nevyšla... :D
- Javi to trochu s tou nenávistí přehání...chápu, že je naštvaný, ale mířit na něj zbraní? C'mon... zajímalo by mě, kdy se usmíří...
- Smithova smrt se mi moc nezdá. Hned potom, co řekl, že chce zmizet ho někdo zabije? Mi neříkejte...jako je to pravděpodobné, přece jen už k dějové lince není potřebný...ale přece jen mi přijde až moc chxtrý na to, aby se nechal zabít...
-A znovu další překvapivá část, pro mě. :D Myslela jsem, že ubdeme na objetí čekat tak 5-6 epizod...takže když se mu Kate sama od sebe vrhla do náruče tak ve mně celkem hrklo.. :D
- A teď je tu celá ta neskutečná část s "zabitím parchanta"....bylo to úžasně zpracované, od vzpomínek na mamku až po to, jak se to všechno postupně hroutila. Nevěřila jsem, že ho zabije..proč to Castla vůbec napadlo? :D každopádně mám jen jedno...Myslíte, že ho sekla do tváři maminým prstenem? Jestli ano, tak to je setsakramentsky podařená odplata!!! :D Celá ta scéna byla neskutečně emotivní...když jí ukápla ta slza? Nebo jak pomalu ani nemohla mluvit, když se zmiňovala o tom, že jí mamka v samotě vykrvácela...? No úžasné...
A zas jen malá Caskett poznámka...když Beckett odcházela, tak se podívala na Castla protože jí zajímalo, jestli je na ní pyšný....a on samozřejmě je!!! :D
A ještě bych ráda poznamenala jednu věc. Gates ví o Montogomerym...tedy...technicky neví..ale víte, co myslím...něco tuší a drží tlamu. Sakra jak já tu babu žeru!
K té posledné scéně se snad ani nemusím vyjadřovat, ne? :P

Fakt se omlouvám za délku...ale tak je to premiéra, tak to se mnou jednou za rok přežijete.
Kdo fakt četl až sem...WHOA!!! :D

From Apples to Always...
<<

Emily84

Detective
Detective

Poslať 25 Sep 2012, 07:53

Re: Diskuze - 5x01 - After The Storm

Tak jsem viděla, nevím jak vy ale já zklamaná nebyla i když jsem viděla Sneaky. Cástlův výraz na konci ve výtahu je za všechny peníze. :D
Nechci spojlerovat ale moc jsem se svojí Aj nerozuměla tomu co Kate říkal pan Sená... :?:
<<

Petraela

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 25 Sep 2012, 08:38

No kde začať? :D Dokonalosť, ani som nemohla zaspať :D
Som presvedčená, že Ivet to dokonale zhrnie, tak len pár vecí, čo neviem dostať z hlavy.

Začiatok, krásny, Castlov úsmev na nezaplatenie, ale myslela som si, že to bude trochu dlhšie. Pád z postele, keď prišla Martha, Kate v skrini a nakoniec jej odchod, no to bolo úžasné, ako smiala som sa, že priateľ odišiel z izby aby sa mohol vyspať :D
"Správaj sa normálne" a Ryan u nej :D jej ksicht, keď Ryan oslovil Castla.
Situácia medzi chlapcami zaujímavá, som zvedavá, kam to až potiahnu v tomto správaní. Kate tam nahodila krásny pohľad na Castla, keď začal rozmýšľať čo ďalej.
Mr. Smith... tak som sa tešila, že to prežil...nie dlho :(((
Objatie bolo krásne... celkovo ich správanie bolo zatiaľ také neoťukané, ale predpokladám, že ďalej to bude len lepšie a lepšie. Bola som veľmi prekvapená, keď vlastne vysvitlo, že v tajnosti to chce mať Castle!!!
Akčná Kate, keď nabehla za senátorom, no nebolo mi všetko jedno, sakra. Ale rozum vravel, že nemôže urobiť nič tak hlúpe ako odbachnúť ho... ale aj tak... no tá scéna bola jednoducho fantastická. A to ako si to s ním vybavila! Je to veľké dievča, ktoré sa vie o seba postarať.
Gatesová bola super.
Tá 3D fotka Kate a Johanny to som pozerala ako puk. Naozaj skvelo spracované.
No a naskytá sa mi otázka... do kedy budeme čakať na bozk??? :D Akosi nás túto epku obišiel :D
A ešte k Nathanovi, vyzerá lepšie ako som si myslela :D :D :D Dúfam, že bez trička nebol posledný raz.
No a samozrejme mi skoro oči a všetko vypadlo pri poslednej scéne... omg, akože toto som vôbec nečakala, ale je to presne to v čo som dúfala... len tak ďalej!!!! :D

Obrázok

Oh, a samozrejme, čo malo znamenať, to "páčilo sa ti to? Aj tá časť...?" Ktorá, aká??? Čo mu spravila???? :D :D :D :D :twisted:
Love is not a switch.
<<

VeruSKa

Officer
Officer

Poslať 25 Sep 2012, 09:21

Mně se nejvíc líbil Ryan, když je svázané našel v tom Smithově domě :"Co jste měli udělat už před čtyřmi lety?" :lol:
Jinak celá epizoda podle mě super, viděla jsem pár sneaků a taky jsem vůbec nebyla zklamaná.
A k chování mezi R a E... myslím, že to ještě není tak strašné, čekala jsem horší, ale třeba až to uvidím s titulky tak změním názor, přece jen mi mohlo něco uniknout...a ten závěr, bezkonkurenčně super :D, Nemůžu se dočkat dalšího týdne :D
<<

Emily84

Detective
Detective

Poslať 25 Sep 2012, 10:15

Souhlas ale našel je Esposito ne Ryan

//EDIT AMY: Necituj ak reaguješ na posledný príspevok.
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 25 Sep 2012, 14:00

ja som bola tiež viac než spokojná :D a ani som si nevšimla, že sa nerieši žiadna vražda :D a Gateska samozrejme potešila :)
Alkohol = ambrózia prekladateľov a spisovateľov...
<<

Emily84

Detective
Detective

Poslať 25 Sep 2012, 15:58

for AMY :Omlouvám se. Málo praxe, pro příště to vím
<<

xmalinka

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 25 Sep 2012, 18:59

tak super pád z postele :) som čakala, že Marta povie niečo na štýl - a tá slečna zo skrine môže vyliezť :lol:
chudátko Alexis - prvá kocovina --- som zvedavá, kam to bude smerovať..
a vzťah medzi Rickom a Kate - teda, že nebol bozk..-- také to naťahovanie sa mi páči... už sa teším na tie srandovné situácie medzi nimi... veď už len ten záver vo výťahu hovorí sám za seba...
čo sa týka Kate a toho senátora - asi druhá najlepšia scéna - hneď od spomienky na mamu až po ten koniec... hudba, spracovanie--- nemám slov.. dostala ho vďaka jednému číslu :) keby ho napadne sa opýtať na niečo iné, tak hneď zistí, že vlastne nič nevie..
čo iné dodať ?!
som milo prekvapená a možno za to budem aj vďačiť svojej zdržanlivosti voči sneakom :lol:
I remember everything.
<<

VeruSKa

Officer
Officer

Poslať 25 Sep 2012, 20:44

Emily84 Omlouvám se, to zmatení způsobila euforie, hlavně že si rozumíme :oops:

No, taky jsem čekala, že Martha si toho všeho "nenápadného" odchodu všimne, ale celkově to bylo super a ani mi tam nechyběla ta "chybějící" pusa. A celkově se mi to pojetí C&B vztahu moc líbí :D
<<

niktoska

Obrázok užívateľa

Officer
Officer

Poslať 25 Sep 2012, 20:56

Na prvú epku som sa tešila ako blázon, no ako naschvál net išiel pomaly, kým som sa k tomu dostala, tak som od nervozity upratala skoro celý byt :D .

Scéna "po" bola skvelá. A vpád Marthy bol perfektne načasovaný a Castle vyzeral ako stredoškolák prichytený pri čine ... takmer. Už už som čakala, že Martha na konci povie, či sa Kate k nim pridá na raňajky :D :D .
Vykrádanie sa Kate na dva krát :D :D :D :D :D :D
Castlov face, keď prišiel ku Kate :lol: :lol: :lol:
Záver vo výťahu, nemal chybu. Bála som sa že sa budú správať trošku rozpačito, ale keď bolo treba riešiť prípad boli taký ako vždy, proste na jedničku a zvyšok bol eňo ňuňo.

Kate a senátor - vedela som že ho neodbachne, to by bolo príliš ľahké a okaté
Alexis - hmmm nezávidím, opica je riadna sviňa, ale zahrala to skvele
Esposito a Ryan - dúfam, že sa dajú rýchlo do poriadku, chýbajú mi ich hlášky keď sú spolu
Laine - kde si?????????????????????????

som zvedavá na "příště"
Nikdy sa nesnažme spoznať ľudí, ktorých obdivujeme - vždy nás sklamú!!
Ďalší

Späť na 5. séria

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia