www.castle-sk.com

Diskusia 7x23 - Hollander’s Woods

<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 12 Máj 2015, 11:23

Diskusia 7x23 - Hollander’s Woods

Zdalo sa to zvláštne len mne, alebo Castle nemal na mieste činu rukavice a dotýkal sa vecí? Veď kvôli tomu skoro skončil v base, keď ho dostal 3XK. Človek by si myslel, že sa poučí.
Je pravda, že keby ten seriál takto ukončili, tak by to bolo v pohode. Ale podľa mňa je ešte čo ukázať.
A musím pochváliť tú scénu v stodole. Nemala chybu. Najmä to, ako Kate vložila Castlovi do ruky zbraň, to som si prehrala niekoľkokrát. Veľmi dobrá kamera v tomto prípade.
Alkohol = ambrózia prekladateľov a spisovateľov...
<<

myscho

Obrázok užívateľa

Lieutenant
Lieutenant

Poslať 12 Máj 2015, 13:04

Re: Diskusia 7x23 - Hollander’s Woods

Presne, dobre spravili, ze zvolili takyto neutralny koniec, vhodny aj ako finale celeho serialu a dalsia seria nemusi zacinat extra vazne
<<

Kici124

Obrázok užívateľa

Captain
Captain

Poslať 12 Máj 2015, 14:09

Úžasná epizoda. Vážne ak by to bol koniec tak by krásnou epizodou zavŕšili. Všetky scény boli super. Ako Amy napísala to v tej stodole som aj ja videla viac krát, paráda... Alebo Kate na tom pohovore či čo to bolo, nepustili ju k ničomu a nakoniec im to parádne vysvetlila... Caskett scény jednoduché jemné krásne... Velmi sa mi páčila aj scéna na okrsku, keď už už ani Kate Rickovi neverila a on odišiel a potom sa mu doma ospravedlnila... K záveru ani nieje čo dodať. Joj ja som na makko....
Teraz mi chýba len tlačidlo skip presunúť sa na 8.sériu...
<<

phoboska

Obrázok užívateľa

Prekladateľ
Prekladateľ

Poslať 12 Máj 2015, 21:13

Pridávam sa k pozitívnym hodnoteniam. Epizóda sa mi veľmi, ale, že veľmi páčila a kebyže sa takto skončí celý seriál, tak by som vôbec nenamietala.
Páčilo sa mi, že na konci bola u stolu aj Tory, to znamená, že sa stala plnohodnotným členom tímu a mňa to veľmi teší. Prítomnosť Andrewa a Terri a vlastne všetkých scénáristov ma potešila, za to 2 palce hore.
Už viackrát spomínaná scéna v stodole bola neskutočná, ten vrah mal priam hypnotický hlas a to ako sa čepel noža zarezávala Castlovi do krku, wow. Keď ho zastrelil a ešte mu po krku stekala krv, tak som len čumela ako puk. Už keď 1x prehovoril ten psychiater, tak som vedela, že on je ten vrah a potom samozrejme Castlov pohľad, hudba a bolo vymaľované. Opäť musím vyzdvihnúť úžasnú podmazovú hudbu, tam nie je o čom, Robert Duncan to proste vie.
Výsluch Kate, no čo na to povedať, kričala som na nich nech jej dajú pokoj. Vedela som ale, že Kate si to nenechá, nemá to v povahe, len tak odísť a nič nepovedať a veruže, ten jej predslov bol vynikajúci.
Castlova ďakovná reč bola úžasná a nebudem vám klamať, poplakala som si :D.
Keď zoberieme do úvahy, že v podstate sa v tomto finále nemalo čo vyriešiť, nemáme žiaden neuzavretý príbeh, tak musím povedať, čo som veľmi spokojná a som rada, že sa to neskončilo žiadnym cliffhangerom ako tomu bolo po minulé roky.
Beckett: Even on the worst days there's a possibility for joy
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 13 Máj 2015, 00:02

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Celá tá scéna je dokonalá. Veľmi dobrá kamera - zábery, zrýchlenie, spomalenie, atď. Proste super, pre mňa najlepšia scéna celej časti.
<<

Kamylko

Commisioner
Commisioner

Poslať 13 Máj 2015, 02:31

hmmm, tak kde zacat .. ?! ... tak predsa len na tom nieco bolo, ako tu uz niekto, tusim, ze AmyF spominala nieco ohladom Castlovho detstva a co sa mu udialo/neudialo ... tak to vytiahli teraz vo finale. Musim povedat, ze takyto zahadni vrahovia, to mam rad, take filmy/serialy ma vzdy bavili, hadam aj viac epizod tomu mohli venovat. Neda mi nespomenut ale jednu vec, ked boli Kate, Espo a Castle v tom byte ... tak Kate, Espo pekne rukavicky ... a Castle nezajem, normalne rukami secko chytal, sak co ... ?! :stena: :facepalm: :stena: . Pripad sa mi teda pacil a po asi 3/4 epky som si vravel, ok ... pripad atd .. v pohode, nie som sklamany ... ale toto ma byt finale serie ?! proste mi to prislo ako taka troska vaznejsia pripadova epka :) , ale potom sa udiali nejake veci a nakoniec mozem byt aj celkom spokojny s finalnou epkou tejto serie. Ale Kate a politika ?! to sa mi teda nezda a asi ani jej nie, sak uz bola v FBI, a videla, ze co to tam bolo a tuto to bude este horsie. A tym by trosku mohla stratit caro, proste Kate patri na stanicu, ci uz ako detektiv, alebo ako veduca detektivov 8) . Finalna epka mi prisla taka, ze keby bol koniec serialu, tak by sa to dalo s kludom prezit, ale maju aj na com dalej stavat. Sice urcite by boli fans, co tam chcu mat baby za kazdu cenu, tak ti by s finale asi potom neboli spokojni. Ja si ale myslim, ze mali nachystanu variantu B k finalnej epke, keby sa serial nepredlzi, urcite by tam vopchali este tehotenstvo. Takto tam je teraz v popredi kariera Kate a baby si tak mozu nechat na niekedy potom ... ach jaj ... takze este "musim" kukat aj dalsiu seriu, kedze zatial bohudik, baby nikde :D . Tak ci tak, som s finale serie vcelku spokojny, poslednej epke by som dal asi tak 90% a celej tejto serii 80-85%, pre mna bola urcite lepsie ako predosle dve ... no lepsia, co sa tyka Caskett ... tak v tejto 7.serii to bolo o krok lepsie, 5. a 6. seria katastrofa v tomto, ale zas tam bolo par super pripadovych epizod ... :D , ale zas aj v 7. bolo par podarenych ... to je fuk, koncim bo sa este viac zamotam, Kamylko nie je nadseny, zo stoliky nepadol, hubu dokoran otvorenu nemal, ale je spokojny 8)

este mensi EDIT: nepacili sa mi posledne sekundy epky, mam na mysli to, ze ako dosiel oznam, ze maju vrazdu a jak sa vsetci zrazu chytili a isli prec ... to tam podla mna nemuseli davat, tesne pred tym to mali strihnut :( ... prislo mi to trosku trapne, akoby uz tych scen, kedy to telefon, sms/zvonenie v nevhodnu chvilu nebolo v seriali aj tak dost, hlvne teda pri Casckett scenach.
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 13 Máj 2015, 02:49

Kamylko, presne to som písala hneď na začiatku. Že Castle nemal rukavice a chytal fotky. Akože sa nepoučil či čo?

Ja zastávam názor, že decko nie. A ak áno, tak je vo finálnej epke celého seriálu. A Kate v politike nechcem. Ona je skvelá detektívka a sama si to uvedomuje. Keby sa dala na politiku, tak by ju roztrhali na kúsky.
<<

Petraela

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 13 Máj 2015, 07:57

Posledna scéna sa mne napríklad veľmi páčila. Proste život ide ďalej a čaká ich ešte plno dobrodružstiev. Čo sa týka deťaťa tak Kate v niektorých epkách dala jasne najavo, že sa rozhoduje. Takže niekde tam v tom bežnom živote iste zostáva aj toto. A Kate v politike? týmto dali tvorcovia jasne najavo, že chlapík z epky Time Will Tell, mohol mať pravdu.

Osobne ak Kate zisti, že je tehotná, až na konci ôsmej série tak nebudem nadšená. Ale uvidíme, čo si pre nás pripravili.
Love is not a switch.
<<

Kici124

Obrázok užívateľa

Captain
Captain

Poslať 13 Máj 2015, 08:33

Kamylko oni práve túto epku točili s tým že nevedia či je posledná alebo sa bude pokračovať ďalej. Aj preto tá posledná scéna ktorá sa mi práveže páčila v tom že ak by bol koniec seriálu oni v našej fantázii pokračujú ďalej len bez nás :D preto vlastne aj žiadny cliff...
Ja som aj celkom rada že baby nieje, tiež skôr by som ho brala buď na konci seriálu., alebo niekde v polovičke že by Kate oznámila že je v tom... A do politiky Kate tiež nie, možno časom keď bude mať okolo 50 a vyššie... Ešte ako kapitánku by som ju brala ale to by sme došli o Gates...
Inak chýbal mu tam na konci Katein otec, viem že nieje plnohodnotný člen týmu ale na tých 5 min ho tam mohli šupnúť...
<<

dua3000

Captain
Captain

Poslať 13 Máj 2015, 21:18

Epizoda bola vynikajuco spravena, vidiet, ze ju pisali MilMar :-). Od zaciatku do konca som bola v napati, tak ako aj Kamylkovi, aj mne sa pacia ti zahadni vrahovia s maskami a cudnymi, strasidelnymi hlasmi. Ide z nich taka hroza, a to ja lubim, kedze horory su moje :-)

Samozrejme spominana scena v stodole, prepracovana jak plev, vynikajuco vsetko nacasovane, ta zbran, co presne zapadla do Castlovej rucicky aj prstecek presne na spust, vyborne, a ta krv z krku, no extra, presne som to aj chcela, aby to tam dali, aby sme videli, ze aj ked ma Castle silu, predsa len to nie je take lahke, ked je na zemi a musi odvratit noz. Ale najlepsie bolo ked ho zastrelil a maska zacala pekne spomalene padat na zem a sa rozbila, no to bolo, FANTASTICKE, jak vo filme. To sa mi lubilo asi najviac zo vsetkeho ohladom pripadu, jakoze aby sme videli, ze maska uz nikoho nebude strasit a ani dalej zabijat, rozbila sa, koniec utrpenia.

Kate a jej rec, no nemam koment, preto aj Stana Katic pisala, ze dakuje Miller, ze jej napisala taku linku. Najprv do nej isol henten cerny jak pes, ona cela hotova, vynikajuco to zahrala a potom ze choc het ani detektivka by si nemala byt, no umor, zezrala by som ho :-) a potom im zas ona dala a znova perfektny vystup od herecky. Potom este s Castlom debata na obvyklom miestecku, dobry je to muz, vo vsetkom ju podporuje, ale vsak zasa ona ma aj na to, vzdelana je dost. A este sa mi lubili aj tie dve rovnake linky, ktore povedal Castle Kate na hojdackach a potom aj ona jemu, ked isiel do stodoly: VZDY TA BUDEM PODPOROVAT AKOKOLVEK SA ROZHODNES :-) To je teda ozaj LOVE :-)

A zaverecna rec to pekne uzatvorila a nase oblubene slovicko z najlepsej epky vsetkych siedmych serii, c. 23, 4. seria = ALWAYS :-)

Cize aj bez cliffhangeru, velmi precizne napisana epka, uzatvorena, s novymi planmi a rozhodnutiami do buducnosti. Vsetci hrali bravurne, dej pekne gradoval aj sa prelinal s pripadom a s karierou Beckett, zaver velmi uspokojujuci, s novymi ocakavaniami pre novu sezonu. Uz teraz som zvedava, co tam bude, je toho dost co je mozne rozvijat. Osobne som velmi spokojna aj s tym, ze Beckett ide po kariere, ma na to, je velmi ambiciozna a ked uz bude troska zabehana ci uz v politike alebo kde, potom moze prist aj dieta. Moze mat aj karieru aj dieta, vsetko zvladne, je dobra :-)

Epizodecke davam 99%, 1% dole kvoli tym Castlovym rukam bez rukavic, bol na ne velky detail, nedalo sa nevsimnut si to :-)

Takze nasi Marlowovci to pekne zaklincuvali a odisli s hrdostou, neurobili si hanbu :-), prave naopak, ukazali, ze su v tom ozaj dobri. DIKES
Ďalší

Späť na 7. séria

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť