www.castle-sk.com

Diskusia - 7x02 - Montreal

<<

Denko

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 10 Okt 2014, 22:35

Re: Diskusia - 7x02 - Montreal

Tak, už som si pozrel prvý diel.. v línii Castlovho zmiznutia som chápal všetko (o čom sa tam bavili), no predtým som nechápal prípadu, teraz som tomu už pochopil :) Epka má u mňa 85% :)
"Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light."
- Albus Dumbledore

"The best people have the rottenest luck."
- Percy Jackson

There's always hope.

Always...
<<

Kamylko

Commisioner
Commisioner

Poslať 11 Okt 2014, 00:31

taaak najprv napisem nieco k epke a potom sa vyjadrim pripadne k nejakym prispevkom. Takze pripad ... nevedel som, co si o nom mam mysliet, dlho to bolo take nejasne, neurcite a nakoniec ma vcelku prekvapil jeho pribeh a vysledok. Skoro hned na zaciatku som si tipol ze mozno ta cernoska v tom bude mat ruky, ale nemala, sak co ... kazdopadne pripadu davam plusovy bod. Dalej tie niektore "vtipne" scenky boli v poho, aj kiss Ricka Gatesovej, ale co nasledovalo hned po nom mi prislo take ... nevhodne, ako zo zlej komedie. Rick v hrackarstve bol celkom zabity :D . To doprosovanie Ricka u Kate ze ci moze ist ... to mi tiez prislo take nemastne neslane ... :? a potom ako sa aj ta osoba rozvalila na tom "piano chodniku" :? Takze par vtipnych scenok bolo fajn, ale viac ich bolo takych co mi nesadli, takze za toto u mna minusovy bod :? Velke plus ale davam tomu psovi, ten bol peckovy 8) ozivil to tam :) Martha tam bola len chvilu, ale ten dialog o rande ma pobavil, Martha nesklamala :) A teraz k tomu hlavnemu, zahade okolo Ricka ... vela sa nam toho nevyjasnilo, resp. nic ze co spravil, preco a preco to chcel nasledne pochovat, nic nevediet. Ako zatial ako sa to v tej epke prezentovalo ma celkom zaujalo, takze toto ma u mna tiez plus. Len fakt dufam, ze to maju tvorcovia poriadne premyslene a nevybafnu na nas s nejakym stupidnym, nelogickym vysvetlenim, kedze potencial tam zatial vidim dobry, snad nas nesklamu :roll: Rovnako dufam, ze sa to nebude tahat neviem kolko epiek, ako nevravim aby sa to vyriesilo v dalsej epke ... ale ked si vysvetlenie nechaju na celu seriu a na konci by to bola nahodou nejaka blbost, tak to nevim jak by som rozdychaval :? , toz uvidime. Takze zhrniem to, epka sa mi pacila viac ako prva a kedze tej som dal 7-7.5/10, takze tejto davam takych 8/10 :)
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 11 Okt 2014, 00:56

No a ja teraz k tej záverečnej scéne v Montreáli. Pamätáte sa, ako sa Kate pýtala v 2x06 Vampire Weekend (s horkou sme tento názov dlho hľadali, nevedeli sme si spomenúť kde to bolo) prečo Castla tak fascinujú vraždy.

Beckett: You know, you still haven’t told me where your fascination with murder came from.
Castle: I was 5 years old. We were summering in the Hamptons. I was pretty much left to my own devices. This one day, I was walking along the beach. I was miles from where I had started. I was just about to turn back when I saw something had washed up on the beach. I thought, maybe it’s a-a whale or a turtle or a sea lion. So I ran over to see what it was.
Beckett: What was it?
Castle: It was a boy… My age. It was our housekeeper’s son. It must have just happened… ’cause the tide hadn’t washed away the blood. We had just played hide and go seek the day before.
Beckett: What happened to him?
Castle: They never found out.
Beckett: I’m so sorry, Castle. […] You made that up?

Čo ak to nebol vymyslený príbeh? Čo ak bol pravdivý, len zamenil scenériu a vek? Lebo ako 5-ročný sa nemohol stratiť na pláži bez toho, aby ho niekto nemal pod dozorom. Ale ako 11-ročný... a namiesto pláže to bol les...
Najvierohodnejšie klamstvá sú tie, ktoré obsahujú aspoň časť pravdy.
Alkohol = ambrózia prekladateľov a spisovateľov...
<<

Denko

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 11 Okt 2014, 08:59

Amy, zaujímavá teória... určite by to nebolo na škodu...
"Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light."
- Albus Dumbledore

- Percy Jackson

There's always hope.

Always...
<<

Petraela

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 11 Okt 2014, 10:44

Ako vravis Amy, co ak na tom bolo nieco pravdy. Castle bol vzdy lezerny, pohodovy, uzival zivot, jedina vec v com bol zodpovedny bola jeho dcera. Ale inak ho mozeme hodnotit ako cloveka, kt. nic neberie vazne. A. tom je prave to. Vobec nevidim problem v jeho "temnej" minulosti. Tym svojim zivotom vlastne popieral ten hrozny zazitok.

Vidime vlastne dve moznosti ako to zvladat. 6 serii bolo o tom co sa stalo Kate, ako ju to zmenilo, ako sa s tym vysporiadala, prijala a potom vyriesila. Teraz je rad na Castlovi, (pre mna za mna dalsich 6 :D) a uvidime jeho sposob, ako sa bude s tym pasovat. A Kate s nim.

My body is ready :D len tak dalej Marlowe/Amann :D

Treba si uvedomit, ze kazdy mame nejaku minulost a nemusi byt obycajna a kludna. A pozrime sa, mozno preto sa Rick zamiloval do Kate a preto mu tak ucarovala na zaciatku, lebo mu pripominala seba, chcel aby sa s hrozou vysporiadala a zacala zit zivot, tak ako zil zivot on, aj po hroznej skusenosti. A mozno aj to sposobilo ten sulad dusi.
Love is not a switch.
<<

Denko

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 11 Okt 2014, 11:02

Súhlasím, je to možné :) A mne by vôbec nevadilo, ak by sa ďalších 6 sérii zabývali Castlom... :'D
- Albus Dumbledore

- Percy Jackson

There's always hope.

Always...
<<

adina

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 11 Okt 2014, 19:40

Neuveríte mi,ale už aj mne blesklo hlavou,že či to čo rozprával v tej epke Vampire weekend náhodou naozaj nezažil :o
Všetko je možné a to ako ste to tu rozpísali by naozaj dávalo logický zmysel.
<<

Kici124

Obrázok užívateľa

Captain
Captain

Poslať 11 Okt 2014, 20:06

Tak fakt som zvedavá či to bude mať spojitosť, bo ako logiku by to celkom malo... Vtedy to obrátil na srandu ale čo ak???
<<

xmalinka

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 11 Okt 2014, 20:21

Som volako KO.. :( urcite lepsia cast ako ta prva.. Pribeh bol pre mna velmi zaujimavy a co sa z neho vyklulo.. ja som podozrievala manzelku, ale ten asistent bol este lepsie riesenie :D a ze do toho zamotali drogy
Zlaty stary detsky hravy castle - to mi tak pohladilo dusicku..

Noo a co sa tyka pripadu okolo Castla .. WTF .. to az kam chcu dotiahnut to jeho zmiznutie ... sa mi asi sniva.. co chcu spravit druhe Bones a dalsie vladne spiknutie.. az ma hlava zacala boliet.. a ten zvrat o 12 rocnom castlovi v lese.. jezis maria... :x :x

No ja uz to vidim, ze to bude taka a ale taka debilina ze az.. ani hlavu, ani patu to nebude mat..
I remember everything.
<<

v.marvi

Obrázok užívateľa

Detective
Detective

Poslať 11 Okt 2014, 21:19

Musím se přiznat, že to co Amy, mě napadlo taky (šestý díl druhé série), co když se to pokusil Kate sdělit, ale zaobalil to do trochu jiného příběhu, trochu si mohl ulevit své dušičce, a přece to nechat skryto...
PredchádzajúciĎalší

Späť na 7. séria

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia