www.castle-sk.com

Diskusia - 7x01 - Driven

<<

Kamylko

Commisioner
Commisioner

Poslať 04 Okt 2014, 02:10

Re: Diskusia - 7x01 - Driven

tak uz som sa aj ja "dokopal" do noveho Castla a co povedat ??? sam poriadne neviem, necakal som navrat Castla hned v 1.epke, prislo mi trosku divne ako lahko a hlavne rychlo sa Kate nechala ovplyvnit, ze Rick je ten "zly", sak uz toho zazili az az ... teda pokial nahodou Rick netrpi nejakou rozdvojenou osobnostou, o com silno pochybujem a do toho by sa zrejme tvorcovia serialu, tohto serialu asi nepustali :) trosku mi na zaciatku epky prekazalo, to ako to chceli tvorcovia zahrat na emocie divakov, ako tam chuda Kate pobehovalo z jedneho auta do druheho, ze ako to je s Rickom, ako chapem, ze nieco take tam museli dat, ale takmer vsetci, resp. vsetci divaci museli vediet, ze Rick zije a skor ci neskor bude v poriadku, s tymto som sa proste nejak nevedel stotoznit. Nezafungovalo to na mna. Kedze som vylucil pripadnu Rickovu nejaku psychicku poruchu, tak mu verim co vravi, sak normalne isiel na svadbu a niekto po nom isiel, takze urcite nic neplanoval, to by nam to na konci minulej serie neukazali. Skoda ze nam to ukazali, takto by mohla fantazia lepsie pracovat a hned by som mal par zaujimavych, aj trosku scifi, ci konspiracnych teorii :D .Jedine ma este napada, ze by ho "dohnala" davna minulost, ze by nieco davno spravil a niekomu ublizil, ale zas to by sa tak veselo vo vetsine epizod nespraval, to by bolo divne. A nejak neverim, ze by Rick bol nieco na sposob Dextera 8) :D , kto videl ten serial, tak pochopi priblizne ze naco narazam, to si neviem absolutne predstavit, zas nemyslim az tak extermne ale aj tak, aby mal dve tvare :? :o . Netusim, kto by za tym mohol byt a hlavne preco, teda nejake tipy mam, ale to su fakt len tipy, bez nejakeho logickeho podkladu. Prislo mi zvlastne, ze jednak ako som pisal, ze sa RIck rychlo znovu objavil, tak aj na zaver epky ten viacmenej "happyend", cela tato epka by sa dala za urcitych okolnosti chapat mozno ako zhrnutie nejakej celej serii. Najskor si vsetci myslia ze Rick je mrtvy, potom ze ho niekto uniesol, potom ze sa uniesol vlastne sam :D a nasledny jeho navrat a happy end :) Akoze epka bola v pohode, ale niektore veci v nej na mna nezafungovali, nedokazala u mna vyvolat nejake emocie, ci uz take alebo onake :) Kazdopadne som ale velmi zvedavy ako to cele bolo, kto za tym je a preco, dufam ze to maju dobre premyslene. Epke by som dal asi 7 - 7.5 / 10. Ako epka zla nebola, ALE cakal som proste nieco viac. Ale tak aspon sa nam zase odklada svadba a pripadne baby, takze aspon nejake pozitivum 8) ps: docitam este vsetky ostatne komenty a ked tak nieco este dopisem :)
EDIT po komentoch: mne v celej epke chybal nejaky ten ako ja vravim WOW / WTF? moment, proste ze by som cumel ako puk, alebo ako tu niekto pisal, ze z epky nepadol/nepadla na zadok, aj tak sa to da povedat :D . Stana to hrala dobre to je fakt, Nathan to posledne epke v porovnani s Kate trochu flakal no :( .Kurnik sopa, co furt mate s tymi vlasmi :o to uz snad nieje topic, ci Stana topic, ci nejaka epka, kde by sa neriesili vlasy :? :o :D A kurnik ja som sa ale rozpisal, to sa hadam ani nikomu nebude chciet cele citat :o :o :o 8)
Naposledy upravil Kamylko dňa 04 Okt 2014, 02:28, celkovo upravené 1
<<

brena

Detective
Detective

Poslať 04 Okt 2014, 02:14

belka 77 píše, že to zvítanie po troch mesiacoch bolo slabé ale pozri aké správy sa tesne predtým dozvedela takže sa nie je čo čudovať a ešte si ani nič nepamätá aby sa mohol obhajovať. Ľudia mne len stále nejde do hlavy kto si s Castlom takto pohral a hlavne načo. A ešte posledná otázka je to vôbec" náš Castle"?
Mne sa ináč epka páčila a Stana tam mala paletu rôznych emócií dokonale zahraných. Najviac sa mi páčila hneď na začiatku vyšetrovania aká bola nekompromisná a ochotná ísť až úplne na hranu únosnosti či kúsok za. Nechcela by som ju mať za nepriateľa.
<<

xmalinka

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 04 Okt 2014, 12:58

Epizóda za mnou, komenty prečítané...

Netvrdím, že epizóda bola úplne zlá, ale tiež ako bolo spomínané - nepadám ani na zadok..
Martha a Alexis - vidia horiace auto, vedia, že v ňom má byť Rick a oni si veselo pozerajú naň z cesty.. žiadne výkriky, plač.. No ja by som sa nervovo zrútila.. V tomto duchu sa mi páčila Kate, ako sa naťahovala po tých plameňoch a tak..

Podľa mňa to možno Amy vystihla dobre - škoda, že epka mala klasickú minutáž.. skôr by pomohla dlhšia epizóda 1,5h.. Takto sa tam udialo strašne veľa vecí za kratučký čas.. Dobre, dali tam odskok 2 mesiace v pátraní.. Ale prechádzali z jednej teórie do druhej - akoby narýchlo zbúchaný scenár.. Keď tak to mali rozdeliť do viac epizód.. Nemuseli hneď v prvej časti nájsť Castla..

A vôbec, ale vôbec sa mi nepáči, že to smeruje do nejakej sprisahaneckej roviny.. Mi to pripomína seriál beauty and the beast - kde uniesli Vincenta - vymyli mu mozog a bol z neho niekto iný.

Rickovi nejako neverím ani nos medzi očami... v krvy nemal žiadne lieky, stopy niečo - čo by spôsobilo stratu pamäti..

Nezostáva mi nič iné, len dúfať, že nám to bude nejako riadne vysvetlené a bude to MAŤ AJ HLAVU AJ Pätu :oops:

Epizódu hodnotím na 7,5/10
I remember everything.
<<

Kici124

Obrázok užívateľa

Captain
Captain

Poslať 04 Okt 2014, 19:52

a nenašla mu laine nejake lieky po nejakej africkej horucke v krvy? ci to som to zle pochopila??? musim kuk titulky...
<<

Monika

Detective
Detective

Poslať 04 Okt 2014, 19:56

Doufejme, že ten příběh mají dobře vymyšlený a že nevaří jenom tak z vody nalezené na dně jedné modré loďky...

Že by nějaká hypnóza???

Jinak Beckett s těmi krátkými vlasy (bravo, konečně) mi hlavně na konci hrozně připomínala jednu herečku, Stanu Katic, nevím proč :D
<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 04 Okt 2014, 20:08

Kici124 píše:a nenašla mu laine nejake lieky po nejakej africkej horucke v krvy? ci to som to zle pochopila??? musim kuk titulky...

lieky nie, protilátky po horúčke dengue, s ktorou prišiel do styku (teda s tým vírusom) za posledné 2 mesiace
Alkohol = ambrózia prekladateľov a spisovateľov...
<<

mirrabel

Obrázok užívateľa

Detective
Detective

Poslať 05 Okt 2014, 00:36

Nie som zrovna nadšená. :( Nie, že by som bola vyslovene sklamaná, po tom príšernom finále som čakala ešte depresívnejšiu epku, ale nemôžem ani povedať, že by ma tento vývoj tešil.

Súhlasím s tým, že Stana celú epku podržala, jej sa sotva dá niečo vytknúť, super ako vždy. :thumbup: Scéna na začiatku bola ako som čakala :cry: , páčilo sa mi ako sejmula toho holohlavca :D, ale asi najviac na mňa zapôsobila scéna, keď jej Espo priniesol kávu. Až mi na moment srdce zastalo, hoci som vedela, že to Rick určite nebude. No a ten ich rozhovor na konci, pekná scéna ale opäť smutná.

Viem, že Espo bol vždy ochranársky, čo sa týka Kate, ale trochu ma sklamalo ako rýchlo ho odsúdil a naopak sa mi v tomto páčil Ryan. Kate je mi ľúto, je v totálnom hajzli, srdce jej vraví, že je to celé blbosť, ale každá ďalšia stopa čo nájde, hovorí proti Rickovi. Asi každý v jej situácii by mal pochybnosti.
Ja som tiež mala pocit, že Martha a Alexis sa chovali čudne. Myslela som si, že sa mi to iba zdá, lebo celá epka bola čudná, ale keď som si prečítala zopár komentov, zistila som, že nie som jediná, tak na tom asi niečo bude. Nenapadla ma možnosť, že vedia čo sa stalo ( ako tu niekto spomenul ), ale vysvetlilo by to to ich správanie.

Asi najviac ma štve, čo to spravilo s ich vzťahom. Nemám problém dozvedieť sa niečo viac o Rickovi, prípadne aj vytiahnuť niečo z jeho minulosti o čom nikto nevie, ale nie takto.
Neviem prečo si Marlowe a spol. myslia, že je cool keď Kate trpí. Najprv v deň, ktorý má byť jedným z najšťastnejších, nájde Rickovo auto v plameňoch, potom zistí, že v aute nie je, ale 2 mesiace je nezvestný, to ale stále ešte nie je dosť, treba jej ešte naložiť, takže keď ho konečne nájdu, vyzerá to tak, že to všetko zosnoval sám a klame, že si to nepamätá.
Vnieslo to do ich vzťahu bolesť, pochybnosti, nedôveru, to nie je niečo, čo sa dá hodiť len tak za hlavu alebo vymazať z pamäte, a už nikdy to nebude ako predtým. Je to medzi nimi divné a čím dlhšie to tak nechajú, tým menej budem mať chuť to pozerať. Bola som šťastná keď ich konečne dali dokopy a nechcem sa vracať späť. Kate bola smutná 4 série a sorry, ale už ma nebaví pozerať sa na smutnú Kate.

Chápem, že museli nadviazať na tie sr.čky ( sorry, ale nemám na to pekného slova ) z finále, len dúfam, že dostaneme nejaké poriadne vysvetlenie a že nemajú v úmysle odrazu zmeniť Rickov charakter. Vždy bol ten, komu Kate 100% dôverovala, ak toto zničia, tak to celé pôjde do hája.
Pretože toto nie je ani Castle ani Rick a úplne sa vytratila tá ľahkosť, ktorá tam vždy bola.

A už radšej skončím, lebo tu začínam konkurovať Kamylkovi :D
<<

Kamylko

Commisioner
Commisioner

Poslať 05 Okt 2014, 01:52

mirrabel :D :D .. fakt v jedine co mne, resp. nam zostava dufat je, ze to dobre, uspokojivo a logicky vsetko vysvetlia. Nejake natahovanie skor uskodi, z celeho toho vyvoju mam nejake divne/zmiesane pocity, akoby sami nevedeli kam s tym serialom smeruju, resp. chcu smerovat. Ako najskor spolu zacnu robit, potom tam je nejaka ta iskra a postupne sa zacnu davat dokopy, az kym sa nedaju, tam vela serialov konci, niektore pokracuju, ze sa hlavna dvojica da dokopy, maju vztah, pripadne i viac svadba atd ... to sme tu uz tiez mali, akoze je jasne ze po takom vyvoji divaci budu chciet aby hlavna dvojica bola spolu, ci mali dokonca svadbu, mozno sa tomu aj trosku prisposobali, ktovie .. ale co dalej ... manzelia na policii pracujuci na pripadoch, pripadne do toho este baby .. touto prvou epkou spravili akoby taky mensi mozno aj "reboot" serialu, ze sa sebe navzajom zacnu vzdalovat, resp. potom zas davat dokopy a maju zas o jednu seriu postarane, aby to nasledne viedlo k nejakemu pripadnemu happy endu a spominanej svadbe, neviem no .. pride mi to ze sa to nejak zacina komplikovat, zamotavat, len dufam ze serial neurobi chybu inych viac-seriovych serialov, kde casto krat varili z vody a recyklovali. Ako bola to sice zatial len prva epka novej serie, ale taky divny, cudny pocit som pri Castlovi nemal snad este nikdy, hoci ma aj "ukamenujte", ja by som najradsej uvital, keby sa to fakt nejak logicky cele vysvetlilo, dobre alebo zle .. to teraz neriesim a nasledne ukoncilo. Ako proti svadbe a dietatu som v tomto serialy, ale nech to slak trafi, mohli spravit taku vec, ze mali ukoncit nejaky tazky pripad, co sa aj stalo, Kate si dala do poriadku minulost, co bola jeden z hlavnych bodov serialu, rovnako aj ich vztah a nasledna svadba, vsetko by sa pekne uzavrelo, mohli dat naznak pripadneho dietata a finish, dost klišé finish, ale vedel by som to "prezit" a dokonca by som bol mozno aj spokojny :) . Bo po vyvoji prvej epky si teraz uz totalne neviem predstavit, ze by nejak skoro mohla byt svadba ci dieta... Mi to pride ako nejaka taktika tvorcov serialu, ako si udrzat divakov a mohli tak robit dalsie serie, bo Castle a temna minulost mi akosi nejak dokopy, 6 serii nejak bez mozneho naznaku, zato Kate to sprevadzalo v podstate od zaciatku serialu a akotak "vyriesilo" len nedavno a naraz vyrukuju z temnou Rickovov minulostou .. ?! no nevim, kazdopadne ja im to nejak zatial neviem zozrat. Este som si spomenul na Alexis, tuna z prvej epky, inokedy tam vrieskala a robila neviem co pre nejaku prkotinu a teraz, ked mohla prist o otca, tam len tak nezazivne, divne, tupo pozerala, uplne chladne, takmer bez emocii, neviem divna bola :facepalm: . Som zvedavy co na nas vytiahnu v dalsej epke :roll: :!: :?: .
<<

xmalinka

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 05 Okt 2014, 07:24

:stena: :nono: :stena: Mirrabel a kamylko Best ONE :thumbup:

Presne podobny pocit mam aj ja z tej prvej epky.. Ten vztah Ricka a Kate.. Uz si fakt tolkym presli, hlavne Kate. Konecne sa jej podarilo vyriesit pripad jej matky a malo to vsetko pokracovat urcitym nastavenym smerom.

Tazko hodnotim, co bude dalej.. Ale pokial to ma byt tak, ze 6 serii sme spoznavali z kazdej stranky Kate a teraz budeme dalsich 6 serii spoznavat Ricka, tak to :? Si mozu nechat..

A inak.. mne sa praveze Espo pacil.. Jediny tam mal chladnu hlavu. Ja by som tiez reagovala asi rovnako. Ved vsetky dokazy hovoria proti Castlovi.

A co za debilitu tam vytiahli o tej knihe s scunami.. skoro ma prekotilo zo stolicky
I remember everything.
<<

adina

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 05 Okt 2014, 15:00

Musím len súhlasiť s vyššie uvedenými príspevkami.Zo všetkého som zmätená,všetko je divné,zamotané,nechápem ten zámer tvorcov kam sa to má celé uberať :? Pokiaľ aj má Castle nejakú "temnú"minulosť,mali to v predchádzajúcich sériách aspoň "kapánek" naznačiť.Vlastne vtedy v 5x10 Meredith naznačila,že o Castlovi nič nevedela,ale to nič nebolo...
Tiež mám obavu,aj som to už raz spomínala,aby nezačali variť z vody..pokiaľ by sa mal tento seriál skončiť touto sériou,mali to už nechať tak,poprípade to rozvinúť jednoduchšie a logickejšie,nie takto depresívno-záhadne,aspoň na mňa to tak pôsobí.Espo a Ryan,tam som si všimla už dávnejšie,že Espo má bližšie ku Kate a Ryan akoby si Castla viac obľúbil,takže som to aj čakala,že sa takto zachovajú,ale že Kate...no nič,myslela som,že mu viac verí :?
Ostáva nám už naozaj len čakať,ako sa to celé vysvetlí a rozuzlí,viac sa rozpisovať ani nejdem,viac-menej by som sa už opakovala(opakujem).
PredchádzajúciĎalší

Späť na 7. séria

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť