www.castle-sk.com

Diskusia - 5x09 - Secret Santa

<<

phoboska

Obrázok užívateľa

Prekladateľ
Prekladateľ

Poslať 04 Dec 2012, 05:03

Diskusia - 5x09 - Secret Santa

No čo povedať, epka taká priemerná aj som mierne sklamaná. Ale keďže už je časná ranná hodina, tak sa k celej epke vyjadrím neskôr.

Edit
Neviem presne čo som čakala od tejto epky a taktiež neviem prečo som sklamaná, ale proste je to tak, nedokážem to vysvetliť. No rada by som opravila moje vyhlásenie, že priemerná. Bola to taká klasická vianočná , hrajúca na city, ale neurazí ani tento druh epizód, občas pobavila, občas ma donútila zamyslieť sa kam vlastne Caskett smeruje a taktiež nám ukázala niektoré postavy z trocha inej perspektívy.
Mne osobne sa veľmi páčila dejová linka okolo Ryana a tuším, že sa ti Petraela vyplní tvoja predpoveď o Jennynom tehotenstve :)

Takže poďme na zhrnutie

Ten začiatok ako sa "Santa" pekne zrútil na zem, no poviem Vám byť tým deckom, tak mám traumu do konca života a ako tam robili tých anjelikov, tak som si spomenula, ako som sa ja vždy švacla do snehu a robila to isté....no ale to je vedlajšie :)
Zdobenie Rickovho bytu...Mother of God, what was that? Ten tuším vykúpil 50 obchodov aby ho dostal do takého stavu :D Tá girlanda okolo jeho krku, vŕŕŕ to teda bolo, bol taký sexy s ňou. Páčilo sa mi ako hľadal toho perníkového anjelika, no jo spomienka na Alexis a tá zmena hlasu pri "chubby little hands" ma dostala. Chudák aký bol sklamaný, keď zistil, že s ním na Štedrý deň nechcú ostať po celý večer.
Príchod na miesto činu, Rick nám pozval Kate na Štedrý deň ;), pekne, pekne. Ináč všimli ste si ako Kate povedala "it's a little too stressful this first year" , takže dievča nám plánuje stráviť viacero Vianoc s Rickom :)
Pre mňa najvtipnejšia časť celého dielu, Rickov výkrik "And now Santa is dead...When will it end?" a ten jeho výraz pri tom...na nezaplatenie.
Musím povedať, že celý diel hádzal Nathan neuveriteľné výrazy, v tejto časti jednoznačne exceloval...ukázal vážnu tvár, hravú, milujúcu, sklamanú atď.
Veľmi sa mi páčilo ako na okrsku písal na tabuľu a ten hrdý úsmev čo vystrúhal a Katin pohľad a úsmev, ach jaj true love people, true love :D
Ďalšie čo sa mi veľmi páčilo bola pasáž, keď sa chvastal ohľadne toho letu okolo Sochy slobody
"I took a midnight loop....with this Latin...publisher" :D Musí si dávať pozor na jazyk, bo ho Kate raz roztrhne :D
Poďme ďalej, ani sa mi veriť nechcelo, že existuje niekto z koho má Gates depresie, no ale svokra...to sa dalo čakať :D No ale zrovnávať ju s Grinchom, ten Rick si koleduje o ešte väčšiu "nenávisť" zo strany Gates.

Ok, teraz k Esplaine, taká malá predzvesť do budúcna, hádam do toho opäť skočia...ja by som bola za. náč tá scéna v márnici bola milá a ako sa Caskett zdekovali :D Juj a ešte som skoro zabudla spomenúť Ryana a Espa, bolo mi Espa ľúto, nikto s ním nechce tráviť Štedrý deň, to bola jedna z tých smutných scén, aj keď sa to Espo snažil nejak uhrať, ale ten smútok v jeho očiach bol vidno...No jo Jon, to zahral skvele.

Príchod Caskett do školy pre Santov a ako sa nám Rick vychvaľoval, že má girlandy od nejakého jazera v Kanade čo nevie vysloviť :D Mne sa tak páči, ako nám tam dávajú odkazy...či už na rodisko hercov, iné seriály atď.

Scéna Espa a Ryana ako sa tam Espo predvádzal v tom sexy prádielku pre Jenny :lol:
A Gates to celé zabila ešte viac...jaj či ju ja môžem :D

Caskett plány na Vianoce, mňa skoro porazilo, keď Kate zahlásila, že musí pracovať....Kurnik, tak ma vtedy naštvala a to som sa predtým tak pekne zabavila na Rickovej hláške "I was thinking, tomorrow night,perhaps we should have a Christmas movie marathon or...some other kind of marathon that makes life wonderful" Ten jeho výraz, keď sa dozvedel, že s ním nebude na Štedrý deň...až ma srdco zabolelo, ale ani jej potom nebolo všetko jedno keď si uvedomila ako veľmi sa on na to teší a keď jej povedal, že to nie je jej chyba, ci pána taký výraz čo Stana zahrala...som valila oči.

Rickovo vtieranie sa Gates aby nemusela Kate pracovať na Vianoce, no pekne to hral :D Ale chudák jak zistil, že sa sama ponúkla, že bude pracovať...hm, no trocha ho to aj zobrala. Neviem, či ste si všimli, že keď kecali o tých hodinách ako si knemu Kate sadla na stôl a Rick sa na ňu tak divne pozrel a odišiel od nej...akoby ju tak trocha trestal za jej správanie. Následné Rickovo spriadanie teórii prečo mŕtvy Santa ukradol tie hodiny. Tajné spoločenstvo Santov ako strážcov času :D...kam ten na to chodí :D
Samozrejme scéna pri káve bola super, pekný obrazec jej tam vytvoril a páčilo sa mi, že zbytočne ju nedusil, že prečo s ním nechce tráviť Vianoce a myslím, že Kate to pekne vysvetlila a Rick bol úplne skvelý ako povedal, že to chápe a tie pohľady potom....proste krása.

Zatýkanie Santu...heh, Espo dostal po držke od deda :D

Ryan bol v celej epke taký zamyslený a teda sa mu ani nečudujem...Jenny chce baby a chudák sa bojí ho priviesť do tohoto sveta, ale Espo mu to pekne vysvetlil. Myslím, že Ryan bude dobrý tatko, keď sa už teraz takto strachuje o budúcnosť ešte nenarodeného dieťaťa.

No a teda samotný koniec epky...čo na to povedať :) Rodinná večera, bolo vidno, že Rick nie je vo svojej koži. Ináč v tej rodinnej scéne Martha rules, akonáhle Rick povedal, že musí byť niekde inde, tak Martha hneď vedela koľká bije a tá jej podpora. No ale Alexis? Ako povedala Petraela Alexis, keď pochopila, že Castle ide za Kate, išiel jej asi aj dekel vyhodiť, stým môžem len súhlasiť :D Následne Kate za dverami, Rick sa pekne zľakol :) Zmena tradícií pre toho druhého....áááách a Marthine Oh, for God sakes Richard, invite the girl in. No a čo nasledovalo potom....Hm, tie pohľady, romantika sa dala krájať a ten bozk :) Čo tam po tom, že bol len jeden, ale bol od srdca a ešte aj do tejto krásnej scény dokázali napchať vtipnú poznámku. Teda mne tento bozk stačil a myslím, že v pohode prežijem prestávku. Podľa mňa tam išlo skôr o ten ich vzťah, ako sa pekne posunul a nie o cicmanie sa. Toť môj názor :)

A úplný koniec epky, tak trocha klišé...Espo vráti hodiny a hneď ho pozvú na štedrovečernú večeru? No ale budiž :)

Teraz poďme k prípadu... Mne bola tá jeho ženička hneď podozrivá. Vravela som si, že nemá čisté svedomie a ajhľa, mala som pravdu. Ináč ten jeho partner či čo to bolo zač, ten čo si mysleli, že ho zabil...ty brďo ako ten herec zostarol...ma skoro vystrelo keď som ho videla. Neviem už síce v čom hral,ale tá jeho visáž ma dorazila. Akože prípad celkom pekne zamotaný, "človek zodpovedný za nešťastie iných, svitne mu, že musí zmeniť svoj život, stane sa Santom...no nie zlé, ale tak čo si budeme hovoriť, hrali to na city :)

Už ma nič viac nenapadá, tak hádam som tam dala všetko dôležité a ak ste sa dostali až sem tak gratulujem, máte veľkú trpezlivosť:) Prajem príjemné pozeranie epky pre tých čo si najprv čítajú zhrnutie a až potom pozerajú :)
Naposledy upravil phoboska dňa 04 Dec 2012, 21:48, celkovo upravené 1
Beckett: Even on the worst days there's a possibility for joy
<<

lilianka

Obrázok užívateľa

Sergeant
Sergeant

Poslať 04 Dec 2012, 05:37

Re: Diskusia - 5x09 - Secret Santa

Ja som tiez dost sklamana,cakala som viac :?
<<

Petraela

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 04 Dec 2012, 20:28

Ja tiež, ale možno aj pre to, že som bola strašne unavená a epku som v podstate len preklikala... ALE! ten koniec? Ani som nedýchala a beriem to ako fakt krásnu Caskett scénu a Martha nemala chybu. Strašne ma to zobralo.
Love is not a switch.
<<

olkoz

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 04 Dec 2012, 20:53

Cute episode :) mne sa páčila, aj keď zas, čo sa Castla týka, nie som náročný + Vianoce sú Vianoce + ten sneh, ktorý premenil KE na biele mesto dnes (takmer), až mi slza vyšla, nech už sú Vianoce, aj ja chcem zaželať Merry Christmas ako Kate na konci :D
<<

belka77

Obrázok užívateľa

Detective
Detective

Poslať 04 Dec 2012, 22:05

takže epizóda milá,sladká, vianočná, ale...znepokojujú ma čísla...1.7 4 8.41, hlavne to 1,7.....
v Amerike si veľmi zakladajú na tomto-Rating/Share 18-49, ešte viac, ako na počte divákov a Castle to má dlhodobo zlé :? kedže v Amerike ide o peniaze a príjem z reklám je dôležitý :(
viď seriály: 2 Broke Girls 3.4/8 9.74
Mike & Molly 2.9/7 9.24
How I Met Your Mother 3.0/8 7.87
divákov síce majú dlhodobo menej, ale zarábajú viac...
dúfam, že to nebude mať vplyv na obnovenie 6. série :o či?????
celkom sa stotožňujem s názormi, že vzťahu chýba iskra, vášeň, po 4 rokoch keď sú konečne spolu, musia byť ďalej...tie trápne tmavé zábery, keď sa bozkávajú(vraj to tak natáčajú naschvál), nehovorím, že hneď natočiť posteľovú scénu, ale mne to nepripadá normálne...fyzická intimita je to, čo oddeľuje priateľov od milencov, a človek preto musí očakávať niečo viac...tak dlho boli len priatelia, teraz sú už milenci a stále v epizódach vidím len samú dokonalosť...
....veru, obávam sa o budúcnosť tohto seriálu....aby to ten Marlowe neprekombinoval
...naozaj nepochopiteľné, že táto vianočná epizóda prilákala taký malý počet divákov( keď my sme sa tak tešili, lebo bola prvá vianočná)
...dúfam, že valentínska prekvapí :D
<<

Petraela

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 04 Dec 2012, 22:07

čo tam potom, že Jenny bude tehotná, ja len dúfam, že to bude dievča, lebo to znamená, že Caskett budú mať chlapca... :D :D :D
Love is not a switch.
<<

Petraela

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 04 Dec 2012, 22:32

intímne scény sa natáčajú tmavé pre to, lebo to tak chce stanica ABC na jej želanie sa korigujú tieto veci.
Čísla? Neviem o tom, že by mal Castle zlé čísla. Táto epka zaznamenala prepad, ale rozsievať davovú hrôzu netreba, dôležitý je január a február, aj keď si myslím, že so seriálom stanica ráta aj do ďalšej sezóny.

Vzťah nemá isrku? Každý má iný názor, ja a pár (miliónov) ľudí si myslí niečo iné... ;)
Love is not a switch.
<<

phoboska

Obrázok užívateľa

Prekladateľ
Prekladateľ

Poslať 04 Dec 2012, 22:42

Hm akože iskra vo vzťahu sa nerovná válaniu sa po sebe pri každej príležitosti...to je môj názor. Niekedy stačí aj málo na vyjadrenie emócii. To, že by scény mohli byť svetlejšie to je fakt, ale to proste neovplyvní ani Andrew, ak mu to tak bolo nakázené, tak to tak robiť musí. Čo sa týka sledovanosti, tak tá sa nám trocha prepadla, ale Castle je stále ťahákom ABC, takže ja by som nepanikárila a keď uvážime, že už je 5. séria, tak čísla sú stale dosť vysoké aj keď ten rating (či ako sa to volá) by mohol byť lepší. Každopádne netreba sa stresovať kvôli jednej epke, myslím si, že Castle ešze zo 2 sezóny v poho vydrží.
Beckett: Even on the worst days there's a possibility for joy
<<

xmalinka

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 04 Dec 2012, 22:50

nakolko som epku este nevidela, nebudem komentovat ALE poprosim vas, aby ste sa vyhli komentovaniu sledovanosti v tejto diskusii, na to tu je dalsia tema, ako aj vseobecne ich vztah sa moze komentovat v prislusnej tem ;)
I remember everything.
<<

Ivet

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 04 Dec 2012, 22:58

Jen k té sledovanosti poslední příspěvek ať to neroztaháme do více tém: Jasně že u vánoční klesla, lidé nemají čas a tak shánějí jiné možnosti, jak se koukat...jinak byl rating po celou sezóna ok...

K epizodě...já jsem nadšená, ale z konce mírně otrávená....až trochu moc přeslazeno na můj vkus...Ale scéna je to neskutečně krásná ;)

From Apples to Always...
Ďalší

Späť na 5. séria

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť