www.castle-sk.com

Diskusia 7x15 - Reckoning

<<

AmyF

Obrázok užívateľa

Administrátor
Administrátor

Poslať 19 Feb 2015, 10:35

Re: Diskusia 7x15 - Reckoning

Adina, kazdy z nas ma v sebe kus psychopata. Mame v sebe temnu stranku a zalezi len na nasej vnutornej sile, ako tuto temnotu ovladne. Kazdy si mysli, ze je dobry a nicoho takeho by nebol schopny, ale staci len minimalne popustit uzdu sebaovladania a je z teba psychopat.
Vezmi si Kate a jej vyraz ked chytila doktorku. A potom ako nad nou stala, cela zakrvavena. Nehovorim, ze teraz sa z Kate stane vrazdiaci stroj, len poukazujem na jej temnu stranku.

Inak, k tomu zubu, pokojne to mohol byt zub nejakej jeho obeti z detstva. Trofej, ktoru tam zanechal pre pripad, ze by niekto potreboval jeho DNA. Niekedy sa da mysliet dopredu, pokryt vsetky scenare, verzie. A Tyson bol v tomto viac nez dobry. Jeho mozog fungoval ako mozog sachistu - vzdy musel mysliet na niekolko moznosti postupov, krokov dopredu.

Ja som pocula upraveny hlas aj v 7x14, aj ked bolo pocut zensky podton. A bola to ona, za tym unosom. Nie vzdy nam davaju co sa stalo s dalsimi postavami. Podla mna to tym, ze ju sputal a zavrel do kufra vyriesili akoze je vinna. Pretoze epka ma obmedzeny pocet minut

K 7micke: a to je mozno prave to, co chceli dosiahnut. Ukazat jej temnu stranku. Pretoze ked stala nad jej telom, vyzerala ako psychopat obdivujuci svoju obet, ale zaroven aj nieco ako "boze, co som to spravila". A potom v posteli bolo aj vidiet, aka je chladna a tak. Podla mna Kate bude zase chodit na terapiu.

Chyby: na moste mal Tyson nepriestrelnu vestu. Bolo vidiet, aka mu je ta bunda tesna. A nezabudajme Espov vohensky vycvik. Sniper mieri bud na hlavu, alebo na srdce. V tomto pripade srdce, cim mu ironicky vlastne urobil dieru, kde ju metaforicky mal. (Dufam, ze sa to vola metaforicky, teraz si neviem spomenut na to slovo. Zeby zacinalo na a? ale aj tak chapete ako to myslim). Ved Kate ked dostala zasah blizko srdca, tak jej to tiez chvilu trvalo, kym upadla do bezvedomia.
2 nezabudajme, ze Kate je trenovana policajtka, ktora ta par chvatmi dokaze zlozit na zem. Staci jej jedno otocenie Kellyinym zapastim a skalpel by jej vypadol. Potom sa len stacilo ohnut, vziat a prerezat. Alebo ju udriet do tvare a odputat sa. Myslim, ze nemala odrezane puta ked nad nou stala. A keby ju udrela do tvare, mala by dost casu, kym sa doktorka pozbiera. Navyse adrenalin robi zazraky. Ale uznavam, ze ich suboj by som velmi rada videla. Mozno vo vystrihnutych scenach.
k doktorkinej vybave mas pravdu. Taky perfekcionista ako ona by mala byt pripraven. Vrazda nevrazda.
No ja celkom nechapem, ako sa chcela operovat sama :D
Alkohol = ambrózia prekladateľov a spisovateľov...
<<

jane09

Obrázok užívateľa

Detective
Detective

Poslať 19 Feb 2015, 11:29

ja sa stotožňujem s Duou, len sa mi to nechcelo písať :D
aj mne prišlo divné, ako sa jej to podarilo dostať sa z toho lehátka, ale čo už, Castle a Beckett sú nesmrteľní ;)
a súhlasím s tým, že si táto dejová linka zaslúžila vysvetlenie ;)
ale ako celok to bola skvelá dvojepizodečka, ale podľa mňa bola epizoda s Brackenon ( Veritas) o kúsoček lepšia
<<

dua3000

Captain
Captain

Poslať 19 Feb 2015, 21:08

Kamylko píše:tak ja by som uvital nejake tie konspiracie, tie mam ja rad 8) . Dua a tolko poznamok, pripadne aj chyb si vypisala, ze to nie je sanca aby si dala 95% s takymi pripomienkami :D , to ja keby urobim taky vypis, tak viac ako 70% by ten dany serial nemohol dostat :D . Ty si sa na to cele mozno az moc do hlbky pozrela, kedysi som aj ja takto podrobne riesil serialy, keby riesim stale, tak niektore by sa u mna nedostali cez 70% a Castle by to mal dost na hrane :? :) . Nerobim to teraz preto, lebo by väčšina mojich komentov bola minimalne 2x tak dlhsia, co by bol uz extrem :D a dost casu by to aj zralo :lol: .
Este k epke, niektore veci uplne neobjasnili no, ako si uz pisala, ze kto vtedy uniesol Kate, ta mlada baba ... no neviem ci by to vsetko sama zvladla. Pripadne aj ked to Tyson dostal sniperkov, ta jeho reakcia bola divna, ked mu tak dlho trvalo ist k zemi, tak by nemal hned zomriet, keby ten jeden vystrel bol smrtelny, tak by inak rychlo isiel k zemi. Kate sa asi musela divne citit ked jej na okrsku tlieskali a ona chvilu pred tym niekoho chladnokrvne zabila ... co nesedi uplne k jej povahe a podla mna to tvorcovia serialu schvalne tak spravili, Kate ju nemusela zabit, mohla ju zranit, dostat sa z toho lekatka a zatknut ... prezitie je prezitie, ale uz bola aj v horsich situaciach ... no a teraz sa budu trocha venovat Katinej psychike zrejme. Inak videl som 2 obrazky z buducej epky a to si neviem co mam mysliet, ze ci bude vazna alebo srandovna, ale kedze to je Castle tak sa bojim ze srandovna :(

Dala som epke 95%, pretoze pre mna taka bola, ako som aj pisala, ostatne epky nejdem az tak do detailov, pretoze su take Castlovske :-), ale tato dejova linka bola vynimocna, tahala sa od 3. serie, velmi ma bavila, a preto by som to potrebovala mat vsetko vysvetlene. Ale hodnotila som ju tak, ako ostatne epky, to znamena, ze tieto detaily som nebrala az tak uplne, ale iba mierne, kedze epka ako celok a napinavostou a celym dejom bola veeelice slusna, zaujimava a lubila sa mi. :-) Len nie na 100 %, ale co uz.
<<

dua3000

Captain
Captain

Poslať 19 Feb 2015, 21:12

AmyF píše:Adina, kazdy z nas ma v sebe kus psychopata. Mame v sebe temnu stranku a zalezi len na nasej vnutornej sile, ako tuto temnotu ovladne. Kazdy si mysli, ze je dobry a nicoho takeho by nebol schopny, ale staci len minimalne popustit uzdu sebaovladania a je z teba psychopat.
Vezmi si Kate a jej vyraz ked chytila doktorku. A potom ako nad nou stala, cela zakrvavena. Nehovorim, ze teraz sa z Kate stane vrazdiaci stroj, len poukazujem na jej temnu stranku.

Inak, k tomu zubu, pokojne to mohol byt zub nejakej jeho obeti z detstva. Trofej, ktoru tam zanechal pre pripad, ze by niekto potreboval jeho DNA. Niekedy sa da mysliet dopredu, pokryt vsetky scenare, verzie. A Tyson bol v tomto viac nez dobry. Jeho mozog fungoval ako mozog sachistu - vzdy musel mysliet na niekolko moznosti postupov, krokov dopredu.

Ja som pocula upraveny hlas aj v 7x14, aj ked bolo pocut zensky podton. A bola to ona, za tym unosom. Nie vzdy nam davaju co sa stalo s dalsimi postavami. Podla mna to tym, ze ju sputal a zavrel do kufra vyriesili akoze je vinna. Pretoze epka ma obmedzeny pocet minut

K 7micke: a to je mozno prave to, co chceli dosiahnut. Ukazat jej temnu stranku. Pretoze ked stala nad jej telom, vyzerala ako psychopat obdivujuci svoju obet, ale zaroven aj nieco ako "boze, co som to spravila". A potom v posteli bolo aj vidiet, aka je chladna a tak. Podla mna Kate bude zase chodit na terapiu.

Chyby: na moste mal Tyson nepriestrelnu vestu. Bolo vidiet, aka mu je ta bunda tesna. A nezabudajme Espov vohensky vycvik. Sniper mieri bud na hlavu, alebo na srdce. V tomto pripade srdce, cim mu ironicky vlastne urobil dieru, kde ju metaforicky mal. (Dufam, ze sa to vola metaforicky, teraz si neviem spomenut na to slovo. Zeby zacinalo na a? ale aj tak chapete ako to myslim). Ved Kate ked dostala zasah blizko srdca, tak jej to tiez chvilu trvalo, kym upadla do bezvedomia.
2 nezabudajme, ze Kate je trenovana policajtka, ktora ta par chvatmi dokaze zlozit na zem. Staci jej jedno otocenie Kellyinym zapastim a skalpel by jej vypadol. Potom sa len stacilo ohnut, vziat a prerezat. Alebo ju udriet do tvare a odputat sa. Myslim, ze nemala odrezane puta ked nad nou stala. A keby ju udrela do tvare, mala by dost casu, kym sa doktorka pozbiera. Navyse adrenalin robi zazraky. Ale uznavam, ze ich suboj by som velmi rada videla. Mozno vo vystrihnutych scenach.
k doktorkinej vybave mas pravdu. Taky perfekcionista ako ona by mala byt pripraven. Vrazda nevrazda.
No ja celkom nechapem, ako sa chcela operovat sama :D

Tak diki za vysvetlenie aspon nejakych bodov, ano, moze to tak byt o tej Kate, ale keby to vidime, tak ziadny takyto bod by nebol :-) A v noci ma presne napadla este jedna otazka, to co aj pises (len uz som to nestihla sem hodit :-) ), ako sa chcela Niemanova sama operuvat, najma strhnut si kozu a potom si ju jakoze prisit a cela v ciernom, jak zlodejka :-)

A sice vieme, ze epka ma obmedzeny cas, ale vo Veritas to vedeli vsetko zariadit aj vystrihnut sceny, ktore by sa tam aj hodili, ale neboli vyslovene potrebne. Takze Veritas bola prepracovanejsia a zodpovedanejsia pre mna, musim kuknut kto tieto epky pisal.
<<

dua3000

Captain
Captain

Poslať 19 Feb 2015, 21:14

jane09 píše:ja sa stotožňujem s Duou, len sa mi to nechcelo písať :D
aj mne prišlo divné, ako sa jej to podarilo dostať sa z toho lehátka, ale čo už, Castle a Beckett sú nesmrteľní ;)
a súhlasím s tým, že si táto dejová linka zaslúžila vysvetlenie ;)
ale ako celok to bola skvelá dvojepizodečka, ale podľa mňa bola epizoda s Brackenon ( Veritas) o kúsoček lepšia

Mna to len nejako vsetko zacalo napadat po vzhliadnuti epky, a kedze tato dejova linka bola pre mna jedna z top, tak som si dala tu namahu to napisat, vsak mozno mi niekto bude vediet este nieco zodpovedat :-)
<<

Kici124

Obrázok užívateľa

Captain
Captain

Poslať 19 Feb 2015, 21:44

Je pravda že tam bolo veľa nevysvetleného, ale to by musel byť minimálne celovečerný film aby nám to vysvetlili. Takto si môžeme vo vlastnej fantázii vybaviť ako asi napr tá scena Kate s dr. vypadala. Ale moc rada by som ten súboj videla. Inak ani ju nemusela nejako moc dobodať stačí keď trafila nejakú tepnu a krvy ako na jatkách... A výraz čo mala Kate potom bol skôr o tom že ju to položilo a ako Amy píše možno sa stretneme opäť s dr. (Burke???)
<<

derill129

Officer
Officer

Poslať 20 Feb 2015, 11:49

Ja o jednom viem ma desat serii a bude aj jedenasta vola sa Bones
<<

Denko

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 21 Feb 2015, 00:47

Tak už som sa k tomu dostal aj ja a pozrel si túto dvojepku. A SAKRA! Nemôžem skoro dýchať! Celý čas som bol v napätí, také epky mám rád. Ale aj som sa skoro p****l, keď som videl tie oči Kate, keď chytila ruku Niemanovej... ale páčila sa mi potom tá časť odvtedy, pekné Caskett scény... takých by malo byť v Castlovi viac :) Epke dávam 99% (100% si nechávam na záverečnú epku, šak viete ako) :)
"Happiness can be found even in the darkest of times, if one only remembers to turn on the light."
- Albus Dumbledore

"The best people have the rottenest luck."
- Percy Jackson

There's always hope.

Always...
<<

myscho

Obrázok užívateľa

Lieutenant
Lieutenant

Poslať 21 Feb 2015, 15:07

Oplatilo sa pockat a zhlnut tieto dva diely po sebe a bola to poriadna jazda, hlavne Jerryho tvar ked mu Castle vysvetloval, ze vlastne on ho tam nalakal. Skoda, ze uz dalsia epka bude obrat o 180° a bude vo vtipnejsom zneni, by som chcel vidiet aky dopad to bude mat Beckettovu ked "spravila plastiku" Niemanovej. Ta hororova hudba ku konci epky 14 ked doktorka s Tysonom sli do vytahu bola BOZIA, si musim zohnat
<<

Sprite

Obrázok užívateľa

Detective
Detective

Poslať 21 Feb 2015, 15:49

Wow. Táto časť ma udržala celý čas v napätí. Páčil sa mi Castle so zbraňou a aj to, ako oblbol Tysona. A je späť! :)
Arrow•The X-Files•Castle•HIMYM•NCIS:LA
PredchádzajúciĎalší

Späť na 7. séria

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia