www.castle-sk.com

7. séria

<<

adina

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 16 Jan 2015, 23:36

Re: 7. séria

Spoiler k epke 7x13
  Kód:
http://www.broadwayworld.com/bwwtv/article/Scoop-CASTLE-on-ABC-Monday-February-2-2015-20150116
<<

xmalinka

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 18 Jan 2015, 10:33

Prekopirovany prispevok od Kamylka z temy 7x11

Ja asi budem musiet prehodnotit svoj meter, akym hodnotim epky Castla. Bo tie Caskett sceny u mna degraduju vyslednu kvalitu epky. Aj castejsie by som isiel napr. na 90% a tak, ale kedze to co by momentalne malo byt v Castlovi ceresnickou na torte, tym myslim ich vsetky mozne prejavy naklonnosti a neviem coho este 8) , rozhovory, pohlady, dotyky a hlavne teda tie dotyky a celkovo tie intimco sceny, ktore uz pravidelne nieco musi narusit a cele to posobi pomaly az komicky, parodicky.
Uz tie "nahodne" telefonaty, ci nastup nejakej postavy na scenu a neviem co vsetko zacina byt fakt trapne. Neviem ci to je o scenaristoch, alebo len o scenaristoch, kedze 4.serie ked sa hladali, tak okrem fyzickej intimnosti tak bolo uplne vsetko super, ta chemia, tam mi snad nic nevadilo. ALe co potom nasledovalo v 5. a 6. serii ... pokial to je scenaristami, tak bych ich mal niekto kvalitne nakopat do zadku. Bo Nathan tam posobil, akoby hral kamarata Kate, alebo jej brata, alebo znudeneho 40 rokov zenateho manzela :D , alebo ako mirrabel povedala "gay" :? .
To bola hroza, zaciatkom 7.serie sa zdalo, ze mozno sa nieco zlepsuje, ale ako idu dalsie epky, tak sa to pomaly vracia do 5-6 serie :? . Nevravim, aby po sebe skakali, furt sa cumlali alebo co, to vobec, ved pozrime sa napr. na serial The Mentalist, tam v 7.serii tie intimne sceny zvladaju paradne a hercom to verim. V Castlovi Stana sa dost snazi, ale z Nathana mam taky divny pocit, uz dlhsi cas. Moj "siesty zmysel" mi vravi, ze sa tam muselo nieco stat, vo vztahu Nathan-Stana, Nathan mozno nieco povedal, alebo spravil a v reale uz tak spolu nevychadzaju ako kedysi. Bo sa mi nezda, ze by ti scenaristi boli az tak blbi a neschopni a keby to je ich zamer, tak PRECO by to uz len pre boha robili a k tomu 2 a pol serie ... Nevidim do zakulisia serialu, mozno VY co "shippujete" viete cosi viac.
Ako urcite je stale dost fans, ktorym mozno staci ze je nejaka (akakolvek) Caskett scena a su hotovi, aj ked je slabsia, ale sak v prvych seriach, ked na seba hodili obycajny pohlad, tak sme sa pomaly nalepili na monitor a teraz ? A po tolkych seriach a vyvoji postav dostaneme toto ? Pomaly v kazdom seriali co sledujem, tak ked tam maju postavy nejaky vztah, alebo len ho zacinaju mat, tak tie intimne sceny posobia v 8-9 pripadoch z 10 uveritelnejsie a prirodzenejsie ako v Castlovi, kde sa to cele budovalo, resp. este buduje 7 a pol serie . Kedysi som s hodnotenim nesiel pod 90% a Castle patril do mojej TOP5ky, teraz je na tom uz horsie no a hodnotievam okolo 80%, ale keby neboli celkom dobre pripady, tak by to mozno bolo aj 70%. Neviem, mozno ja patrim medzi nejake vynimky, ale tak to cele vidim a ked sa pozrieme, ze 1.epku tejto serie sledovalo 10.7 mil. ludi a poslednu len 6.7, tak to o niecom asi vypoveda, ved len za posledne 2 epky Castle zaznamenal drasticky posun smerom nadol o 2 mil. divakov.
Pokial nezlepsie Caskett sceny, tak Castla moze nakopnut iba nejaka super epka s 3XK, pripadne by som sa nenahneval, keby ich bolo aj viac. S nim tie epky mali vzdy extra stavu a boli neskutocne vzdy som im dal 90-95%. Nejak som si nato "musel" zvyknut, ale stve ma aj ten "system" serialu, ze na zaciatku prva epka, resp. prve dve tejto serie, ake to bolo vazne okolo Rickovho zmiznutia a 10 epizod a nic, akoby ani nikde nebol :? . A klasicky to vytiahnu 2 epky pred koncom serie, ako to zvyknu robit :( . Asi budem po dlhsej dobe znovu "ukamenovany" rajcinami, ale nedalo mi nereagovat, serial ma urcite naviac ! :evil: :cry:
I remember everything.
<<

edina

Sergeant
Sergeant

Poslať 18 Jan 2015, 14:53

Kamylko, musim s tebou suhlasit. Tiez si myslim, ze caskett sceny su v porovnani so seriami 1az 4 dost slabe, pritom vztah tychto dvoch sa dostal na inu uroven. Ta chemia v prvych styroch seriach bola neskutocna. Stacil len ich pohlad jeden na druheho a boli sme hotovi. Teraz je to ine. A nezainteresovany divak nema pocit, ze su manzelmi. Tiez mam pocit, ze sa medzi nimi nieco deje, ale moze to byt len subjektivny pohlad. Tiez suhlasim aj s tym, ze rickovo zmiznutie by mohli trosku hlbsie rozobrat, nie to na x dielov uplne odsunut...
<<

myscho

Obrázok užívateľa

Lieutenant
Lieutenant

Poslať 18 Jan 2015, 15:22

Tak hlavne niektore sceny kde sa bozkavaju vyzeraju posledne dve serie dost hrozne, sa tam na seba vrhaju ako v komediach z minuleho storocia, by to mohli znormalnit lebo to rozhadzovanie rukami pri tom vyzera dost komedialne.
Inak v prvych dieloch 7 serie celkom slusne spravili atmosferu toho zmiznutia Castla, ze vzdy nieco vyselo vo vzduchu, taka neistota a v poslednom dielu uz ani to
<<

edina

Sergeant
Sergeant

Poslať 18 Jan 2015, 17:44

Veru na tu neistotu som myslela aj ja. Ako prve tri/styri epizody boli super, piata bieda, sest bola tiez super, ale tie nasledujuce ma moc nebavili. Posledna sa mi pacila. Ale naozaj ziaden naznak toho zmiznutia uz dost dlho. Dufam, ze to potom nevyriesia behom dvoch epizod... pevne verim, ze to maju dobre vymyslene a ze sa aj caskett sceny zlepsia, lebo potom by bolo lepsie, keby tato seria bola naozaj posledna. Nechcela by som, aby bol serial takou katastrofou ako bones.
<<

mirrabel

Obrázok užívateľa

Detective
Detective

Poslať 18 Jan 2015, 18:27

Kamylko na mna ten ich vzťah pôsobí úplne rovnako a tiež som si dlho myslela, že je medzi Stanou a Nathanom nejaký problém a to ovplyvňuje aj seriál. Ale všetci stále tvrdia, že žiaden nie je - Tamala to niekoľko krát prizvukovala, hosťujúci herci sa vždy vyjadrujú koľko je tam zábavy a aká priateľská atmosféra je tam. Preto som usúdila, že je to asi zámer scenáristov/režiséra ... len absolutne nechápem čo tým chcú dosiahnuť, keďže celý seriál stojí a padá na Caskett.
Majú perfektný pár so vzájomnou chémiou jak sviňa a nedokážu to naplno zúžitkovať. :(

Toto vyrhanie sa na seba nepôsobí vášnivo, ale komicky ... pri iných scénach kde sa bozkávajú ( napr. ked sedia na pohovke ), je Rick ako by mu ruky zdreveneli. V 3x13 a 4x23, vedel presne kde má mať ruky a čo s nimi robiť :D ... asi najbližšie k tomu mala scéna v 7x03, tú nám ale "ako inak" prerušili ( a hned 2x ). :stena:
Pokiaľ ide o fyzický konakt, všimla som si, že takmer nikdy nie su k sebe pritisnutí celým telom. Rick ju vždy drží za ramená a pritiahne si ju iba vo vrchnej časti tela. Ako by im to bolo nepríjemné alebo čo, každopádne je to divné.

Za celý svoj život som nebola taký blázon do žiadneho seriálu, ako do tohoto a jednoznačne je to vďaka Caskett, resp. bolo. Povedala som si že sa už nebudem rozčulovať, že je to iba seriál, ale akosi mi to nejde, štve ma že to takto hnoja a vždy sa znovu naseriem ked to vidím :x :D

Čo sa týka toho Rickovho zmiznutia, nikdy sa mi ten nápad nepáčil, takže ma ani nejak netrápi, že to nerozvíjajú. Nemôžem si pomôcť, stále si myslím, že to bolo nasilu vymyslené, lebo potrebovali fanúšikov presvedčiť, že tá "nočná mora" z 6x23 bola potrebná.

Edina : neviem či je to pravda, ale čítala som, že vraj je 8 séria už potvrdená. Tak vážne dúfam, že s tým niečo spravia, lebo už teraz stratili dosť fanúšikov.
<<

adina

Obrázok užívateľa

Inspector
Inspector

Poslať 18 Jan 2015, 18:34

Ja už som sa zmienila minule,že súhlasím v týchto veciach s Kamylkom a s týmto jeho posledným príspevkom na 100percent.Ja som si istá,že medzi N a S sa niečo udialo a preto to týmto novým epkám dalo taký smer aký to má.A ak chcú aby bol seriál,scenáristi sa im troška "musia" prispôsobiť.Ja viem,že budú lietať rajčiny,že to neni pravda,že sú kamaráti atd,atd,ale ked sa človek nad tým troška zamyslí,tak jednoducho musí uznať,že niečo nie je s "kostolným" poriadkom.To sa týka aj toho spoločného fotenia,akcií,atd,nebudem to rozpisovať...načo,aj tak to nič nezmení.
Takisto to sústavné rušenie je už tiež trápne a zrejme to tak bude po zbytok celej série.Už som sa tu tiež pár krát písala,ža sa rada vraciam k prvým štyrom sériám,takže ...
<<

dua3000

Captain
Captain

Poslať 18 Jan 2015, 18:52

Nevyjadrujem sa k tomu.
Naposledy upravil dua3000 dňa 18 Jan 2015, 19:45, celkovo upravené 3
<<

Petraela

Obrázok užívateľa

Moderátor
Moderátor

Poslať 18 Jan 2015, 18:58

dua, už si uvedom, že to sa dialo dávno pred tým, ako sa toto stalo a sme zas v úplne inej téme.
Love is not a switch.
<<

Kici124

Obrázok užívateľa

Captain
Captain

Poslať 18 Jan 2015, 22:16

Zmenili sa ale fakt vedia len oni čo sa medzi nimi stalo, ale ako tu už niekto spomenul keď herci čo hrajú snimi v nejakej konkretnej casti vzdy napisu ako bolo super na natacani aky su tam uzasní a kolko zabavy tam je... A aj keby nieco sa stalo myslite ze by sa dokazali tak dlho pretvarovat a hrat spolu dve hlavne ulohy. Si zoberme kolko casu spolu stravia na placi... Ja mam nazor taky ze mozno ich len zacalo otravovat ako ich ludia sspajali a davali dokopy. Mozno to vadilo ich polovickam... A mozno fakt si aj nejaky ten nazor vymenili... Napr ked sa Nathan vyjadril ze serial sa vola Castle... Ale skor to bude scenaristmi. Ako Petraela spomenula na tom plese tam im to slo fajn. Aa ked si dobre pamatam napr v scene always mali zakazane pouzivat jazyky... Takze ja sa tiez priklanam k scenaristim ze to nevedia lepsie vyuzit... Aj ked ja vlastne az tak nespokojna nie som... :)
PredchádzajúciĎalší

Späť na Archív

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia