Castle-sk.com
11Máj/150

Ako to je s pokračovaním seriálu Vtierka Castle?

marlowe

Už len niekoľko hodín nás delí od odvysielania poslednej epizódy seriálu Vtiera Castle v USA. Okolo toho, či bude 7x23 Hollander’s Woods tou úplne poslednou epizódou seriálu, sa toho už medzi fanúšikmi naozaj pohovorilo dosť. A veru bolo aj prečo. Hoci si televízia objednala aj ôsmu sériu, stále je o čom diskutovať. O tom, čo sa deje a ako to bude so seriálom budúcu sezónu rozprával ten najpovolanejší, Andrew Marlowe.

POZOR! Článok môže obsahovať spoilery!

Okolo siedmej série seriálu Vtierka Castle sa strhli búrlivé debaty nielen na našom fóre. Po celom svete fanúšikovia vášnivo rozoberajú situáciu seriálu a jeho možného pokračovania. Okolo obnovenia na ďalšiu sériu sa vždy robil menší rozruch, asi to k tvorbe amerických seriálov patrí, tento rok však išlo skutočne do tuhého. Okrem klesajúcej sledovanosti sa o to všetko postaralo podpisovanie zmlúv hlavných protagonistov Nathana Filliona a Stany Katic.

Nathan nás toľko nenaťahoval, Stana si však dáva s podpisom načas a práve to spôsobilo úplný ošiaľ. Fanúšikovia sa boja, že sa k seriálu v ďalšej sérii nepridá. Alebo, že jej rozhodnutím nebude seriál pokračovať vôbec.

Samotní tvorcovia Andrew Marlowe a jeho manželka Terri Miller nevedeli či bude seriál pokračovať. Pred tým, ako bola ďalšia séria oficiálne potvrdená, sa vyjadrili:

„Aj my sme ako na ihlách, tak ako zbytok sveta. Ale sme veľmi spokojní s koncom siedmej série.“ Obaja chceli aby boli fanúšikovia spokojní, ak by bol koniec.

„V minulosti sme pri väčšine sérií vedeli, či sa na obrazovky vrátime alebo nie. Takže sme vedeli vystavať skutočne zábavné a podmanivé cliffhangery,“ vysvetľoval Marlowe. „Ale túto sezónu sme vedeli, že existuje šanca, že by sa seriál nemusel vrátiť. A preto sme sa chceli uistiť, že fanúšikovia budú mať dobrý pocit z toho, ako sa veci vyriešia a budú mať dobrý pocit z postáv. Sme veľmi spokojní s tým ako sme to urobili, ak by to bola úplne posledná epizóda. A ak nie je, veľmi sa tešíme na možnosti, pri ktorých sme skončili a na to kde sa Castle s Beckettovou ako pár ocitli.“

Určite bude v čom pokračovať. Hoci sa posledná epizóda zaoberá Castlovým traumatizujúcim zážitkom z detstva a dôvodom prečo sa stal autorom detektívok, môže sa toho dotýkať aj ôsma séria. Zaujímavý môže byť aj osud senátora Brackena, ktorý je zodpovedný za smrť Beckettovej mami.

„V senátorovi Breckenovi, ktorý je momentálne za mrežami, vidíme príležitosť na pokračovanie príbehu. Vieme, že má vonku mnoho priateľov a spojencov. Mnohé veci z toho príbehu ležia ľadom, ale keď si raz urobíte nepriateľa tak hrozného, znovu sa vynoria a vynoria sa ešte silnejšie a nečakaným spôsobom.“

Ten, čo sa však tak ľahko nevráti, je sériový vrah 3XK, ktorého Castle túto sezónu konečne dostal.

„Je to veľmi prešibaný chlapík, ale nie som si istý, ako by sme sa pohrali s dilemou jeho zmŕtvychvstania, keďže sme videli jeho telo a to, ako ho zasiahla guľka,“ zasmial sa Marlowe.

„To, ako Castle triumfoval nad 3XK, bolo naozaj uspokojivé,“ dodala Miller. „Pre mňa osobne, z pohľadu fanúšika, ktorý sledoval epizódu, som to prežívala veľmi silne. Toto sa nedá len tak prekonať, pretože Castle preľstil superzloducha.“

Keďže Stana Katic ešte stále nepodpísala zmluvu na ďalšiu sériu, fanúšikovia začali polemizovať o tom, že by seriál pokračoval bez nej.

„Pre nás to nepripadá do úvahy. Predchádzajúcich sedem rokov sme tvorili milostný príbeh,“ vysvetlil Marlowe a Teri dodala: „To by bola veľká zrada našich fanúšikov.“

Beckettová je preto v bezpečí a ako to vidia s našim párom o desať rokov?

„Vidíme ich spolu ako si užívajú a užívajú si dobrodružstvá. A bolo by zaujímavé zistiť, či mal cestovateľ v čase pravdu, v tom čo povedal a či bol vlastne z budúcnosti.“ Povedala Teri, ktorá narážala na epizódu 6x05 Time Will Tell.

Dnes tiež vieme, že z postu hlavného tvorcu seriálu odchádza David Amann a na jeho miesto prichádza Terence Paul Winter. Tento človek sa postaral o také epizódy ako 2x08 Kill the Messenger, 2x12 A Rose Forever After, 3x19 Law and Murder, 4x07 Cops and Robbers, 5x10 Significant Others , 6x22 Veritas, 7x07 Once Upon a Time in the West.

K nemu sa pridá Alexi Hawley, ktorý sa podieľal na práve zrušenom seriáli State of Affairs televíznej stanice NBC. Na svojom konte má spoluprácu napríklad aj na seriáloch The Following, Body of Proof a aj na seriáli Vtierka Castle.

Ako producent sa k seriálu pridal v roku 2011, ale písal epizódy už od druhej série. Spolu s Winterom pracovali na epizódach 2x12 A Rose Forever After a na 3x14 Lucky Stiff, ktorú Hawley napísal. Napísal tiež epizódy 3x22To Love and Die in L.A. a 4x09 Kill Shot. Tieto epizódy rozhodne patria medzi najlepšie, takže uvidíme čo ich spolupráca prinesie.

Pevne veríme, že Stana zmluvu na ôsmu sériu podpíše čo najskôr. A potom si užijeme letnú pauzu, po ktorej sa seriál Vtierka Castle vráti s novými prípadmi a dobrodružstvami našich obľúbených hrdinov.

Zdroj: gossipandgab.com, usmagazine.com

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód