Castle-sk.com
29Nov/142

Stana Katic: „Castle s Beckettovou si museli vymeniť svadobné sľuby“

svadba

Stana Katic poskytla rozhovor pre server TV Line, kde sa rozhovorila o najnovšej sérii, vzťahu Beckettovej a Castla a nevydarenej svadbe.

Ďalej porozprávala aj aké to bolo natáčať epizódu 7x06 The Time of Our Lives, v ktorej sa Castle preniesol do alternatívnej reality, kde ho nikto z okrsku nespoznáva.

Čo vám prvé napadlo keď ste sa dozvedeli, že pôvodný svadobný deň bude doslova vytlačený z cesty veľkým zvratom?
Prekvapilo ma to. Pomyslela som si: Bože môj, kam to bude potom smerovať? Nevedela som, ako sa začne nasledujúca séria. Ale pracujem s týmito scenáristami a producentmi dosť dlho, takže som rada, že trochu zariskovali.

Ako postava, ktorej minulosť bola v seriáli dobre podaná počas tých minulých rokov, a ako diváčka seriálu, bolo pre vás zaujímavé vidieť Ricka s vlastnou záhadnou minulosťou?
Myslím, že to je hlavná téma tejto série. Seriál sa sústredí na Richarda Castla. A sústredí sa hlavne na to, čo sa mu stalo počas tých dvoch mesiacov, ale aj na to, čo ho inšpirovalo stať sa spisovateľom. Chceli vniesť do príbehu novú mytológiu, akú si každá postava seriálu zaslúži - hlavne Rick. Pretože dlho vyzeral ako človek, pre ktorého nikdy nie je nič také hrozné a zlé. Je to dobre, lebo to dáva príležitosť postave aj Nathanovi pridať nejaké charakterové vrstvy. Teším sa na to, ako to nakoniec skončí. Bude to zábava.

Prvých pár epizód tejto sezóny sa po troške odkryli detaily Rickovho zmiznutia. Niektorým ľuďom sa zdalo, že Kate bola voči Rickovi príliš skeptická, príliš podozrievavá.Ako by mohol niekto veriť, že by mohol byť súčasťou svojho únosu? Ako to podľa vás vidí ona?
Museli sme ukázať, prečo všetky dôkazy smerovali k nemu. K tomu, aby sa svadba nestala. A Kate je postava, ktorú kapitám Montgomery vycvičil k tomu, aby nasledovala dôkazy. No aj napriek tomu sa mu rozhodla veriť. Ale bola to jej voľba. Dôkazy tomu naznačovali až v neskoršej epizóde. Vtedy, keď sa objavilo video, kde bolo jasne vidno, že to nemal v úmysle. Že tam chcel byť s ňou.
Na začiatku série sme sa snažili zobraziť, ako na tom jej postava je. Sledovali sme ako po Rickovi pátrala. Najskôr sa bála, že je zranený a potrebuje jej pomoc. Obávala sa toho najhoršieho, že - Bože chráň - už nie je medzi živými. A keď zistila, že stále žije, nie je zranený a našli ho, jej obavy sa zmenia. Uvažuje nad tým, že sa na svadbe neobjavil naschvál. Je o ňom známe, že mal v minulosti niekoľko rôznych vzťahov a aby sme zostali verní jeho postave, nedá nám zamyslieť sa, či to tak v tomto prípade naozaj nebolo. Ale rozdiel je v tom, že sú v zrelom vzťahu, prešli si mnohým a napriek všetkým dôkazom sa rozhodla veriť mu.

Epizóda o alternatívnej realite bola veľmi zábavná a častokrát aj veľmi prefíkaná. Zabavili ste sa pri jej natáčaní?
Áno, užili. Bolo zaujímavé zistiť, čo by postavy pre seba znamenali, keby sa Castle a Beckettová nikdy nestretli. Aj to, aký by bol okrsok. Nie všetky detaily, o ktoré sme sa pri natáčaní snažili, sa dostali na obrazovku. Ale to je v poriadku. Máme len toľko vysielacieho času, koľko máme.

Je nejaký príklad, ktorý by ste nám mohli prezradiť?
Len také drobnosti, ktoré postavy vytvárali. Ako napríklad Jonovi Huertasovi a Seamusovi Deverovi sa podarilo neobyčajne rozvinúť vzťah s mojou postavou a medzi sebou. Páčili sa mi niektoré ich spoločné momenty, za ktoré som bola vďačná, že som pri nich bola a mohla byť ich súčasťou. Neboli to žiadne veľké scény alebo niečo, čo by malo na príbeh veľký dopad. Len tieto malé čarovné momenty, ktoré sa nám nezmestili do časti, pretože epizóda má len 42 minút.

Mali ste pocit déjà vu z prvej série v scénach, v ktorých Beckettová nevedela kto vlastne je ten Richard Castle?
Trošku. Rozdiel je v tom, že v tejto realite bola autoritou. Vyskytovalo sa tam veľa vecí z prvej série, ale bolo to aj úplne iné, lebo Kate bola kapitánkou. Bolo to zábavné, lebo niektorí kameramani sa ma pýtali koho radšej hrám: skutočnú Beckettovú alebo tú z alternatívnej reality? A ja som si pomyslela: „Fíha, vidíte v tom rozdiel, to je super.“ Bolo zaujímavé vidieť to z ich pohľadu a vedieť, čo sa im na Beckettovej z alternatívnej reality páči.

Musím povedať, že sme dostali zo svadby viac, ako sme čakali. Predpokladali sme na konci hubodný zostrih: výmena prsťeňov, tiché svadobné sľuby, bozk a obrazovka by sčernala.
Jasné. Nevedela som, ako to bude, ale určite som chcela aby si postavy vymenili sľuby. Rozhodne museli. Bolo by to pre všetkých veľké sklamanie ak by to tak nebolo. Podľa mňa to bolo napísané veľmi romanticky a navzájom si povedali láskavé slová.

Po tom všetkom boli nevestine šaty číslo 3 tie najlepšie?
Áno, mysleli sme, že by sme mohli prísť s niečím jednoduchším. Niečím, čo by Kate mohla vytiahnuť zo svojho šatníka. Nejaké nohavice a top, ktoré dala dokopy narýchlo, alebo to možno kúpila behom pol hodiny. Prechádzali sme nejaké šaty, ale mysleli sme si, že by to Beckettová znovu neriskovala. Nechcela by to ďašími šatami zarieknuť. Lebo to vyzeralo tak, že akonáhle mala správne šaty, svadba sa pokazila!

Kate Beckettová: Môj život sa stal výnimočným v deň, keď som ťa stretla. Ukázal si mi, že môžem byť sama sebou, naučil si ma tešiť sa na dobrodružstvá, ktoré prinesie zajtrajšok. A bol si mi oporou v ťažkých chvíľach. Ľúbim ťa, Richard Castle, a chcem svoj život tráviť v žiare tvojho úsmevu a v tvojom silnom náručí. Sľubujem, že ťa budem milovať, budem ti priateľkou a partnerkou, v zločine i živote, navždy.

Richard Castle: Môj život sa stal výnimočným v deň, keď som ťa stretol. Naučila si ma toho o mne viac, než som vôbec považoval za možné. Rozochvievaš moje srdce radosťou. Si tá, ktorú chcem vidieť každý večer, keď zatváram oči. Ľúbim ťa, Katherine Beckettová. A chcem stráviť zvyšok svojho života odhaľovaním záhady, ktorou pre mňa si. Sľubujem, že ťa budem milovať, budem ti priateľom a partnerom, v zločine i živote, až kým nás smrť nerozdelí. Po celý náš život.

Zdroj: tvline.com

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (2) Spätné odkazy (0)
  1. Chcem sa spýtať, či je toto (7×06) naozaj posledná odvysielaná epizóda na JOJke? Ďakujem.

  2. Áno, posledná odvysielaná jojkárska epizóda je 7×06 :)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód