Castle-sk.com
20Máj/1410

Andrew Marlowe o finále

Marlowe

Po odvysielaní finálnej epizódy 6. série seriálu Vtierka Castle 6x23 For Better Or Worse, bolo uverejnených viacero rozhovorov s jeho tvorcom Andrewom Marlowom. Vybrali sme tie najzaujímavejšie otázky a odpovede, ktoré vám prinášame v nasledujúcom článku.

 

Musím povedať, že to finále bolo z veľkej časti zábavnou hodinkou. Akoby sa skladalo zo štyroch častí. Nechýbal humor, tragédia, romantika a kriminálna zápletka... Všetko to, čo je vizitkou seriálu Vtierka Castle.
Ďakujem za tieto slová. Ceníme si to. Jednou z vecí, ktoré sme sa snažili dosiahnuť, bolo vzdať hold tomu, z čoho seriál vychádza. Sčasti romantická komédia, ktorá je však schopná popasovať sa aj s hlbokými romantickými prvkami. Ale tiež sme známi tým, že sem-tam uštedríme nejaký úder pod pás.

Bola Castlova reč v strede epizódy predzvesťou toho, čo sa udeje?
Vlastne to bol komentár celého ich vzťahu. Takže v tom zmysle to bolo predzvesťou. Ale je to skutočne časť toho, čím ten vzťah bol a čo ho robí takým impozantným. A tento vzťah je taký, že keď o 20 rokov budú okolo pobehovať ich deti a nech sa deje hocičo, stále to bude veľkolepý príbeh lásky. Je to pár, ktorý nemá v živote núdzu o zaujímavé udalosti, lebo keď sú spolu, akoby ich magicky priťahovali. Čo sa týka ich svadby, sú to ľudia ktorí sú oddaní jeden druhému, o tom niet žiadnych pochýb.

Ako vlastne vznikol nápad na takéto finále?
Nuž, viete, chceli sme zakončiť celý príbeh Beckettovej snahy získať spravodlivosť pre svoju matku, ale zároveň sme nechceli, aby epizóda 6x22 Veritas, bola poslednou v sérii. Vedeli sme, že sa s tým chceme popasovať ešte pred tým, ako sa začneme zaoberať svadbou, pretože sme chceli, aby to malo zmysel. Keď sa Beckettová pohne vo svojom živote vpred, bude mať túto kapitolu za sebou.
A tiež sme chceli vyzdvihnúť rolu, ktorú v tom zohral Castle, pretože keď v prvej sérii prešiel dverami, bol to on, kto otvoril tie staré rany. Takže keď to tí dvaja spravili spolu, dúfajme, že to bolo pre publikum uspokojujúce.
S vedomím, že naša predposledná epizóda bude ťažšia, sme si spolu sadli, rozprávali sme sa a premýšľali. „Je možnosť urobiť niečo na spôsob screwball komédie v štýle Prestona Sturgesa/bratov Coenovcov?“ Zabaviť sa tým, že vidíme jednu z našich postáv v trochu nepoznanom svetle. Trochu sme sa pohrali s myšlienkou, ako skomplikovať svadbu bez tradičnej situácie, keď sa „bývalý milenec vráti do mesta“. Toto bola nová verzia, vďaka Jeaneane Garofalo. Myslím, že to bola ona, ktorá asi po dvadsiatich rokoch náhodne zistila, že sa vydala vo Vegas bez toho, aby vedela, že ide o skutočný sobáš. Možnosť urobiť to bola vzrušujúca, lebo Beckettová mala vždy morálnu prevahu vo vzťahu s Castlom, on bol predsa ten rozvedený.

Áno, dokonca jej pripomenul to, čo tvrdila, že „raz a navždy“.
Presne. A toto ju robí ľudskejšou a o to mu je milšia. Nemyslíme si, že je to niečo, čo by bolo v rozpore s postavou, ako sme ju doteraz vykreslili, lebo mala 19 a myslela si, že to vtedy bola sranda. Ale je to veľká komplikácia, keď vám má prísť do mesta 300 ľudí na svadbu... „Čo budeme robiť?“ Nechcela sa nechať zahanbiť, takže nám to otvorilo priestor pre zábavnú epizódku. Eddie McClintock, ktorý hral Rogana, nám dal najavo, že Beckettovú lákajú prírodné sily, ktoré nemôže úplne kontrolovať.

Bolo dôležité aby bol záverečný telefonát medzi Castlom a Beckettovou taký sladký, láskyplný a prinášajúci podporu?
Áno, bolo ten telefonát bol veľmi podstatný. Karty boli odkryté a obaja vedeli, čo k sebe cítia.

Trištvrte hodiny to bola screwball komédia a potom ste prešli do romantiky, s Katinými svadobnými šatami a scénou s Marthou, čo bolo naozaj skvelé. Ale potom ste nám vzali zem pod nohami. Kto to bol, čo sa odvážil v autorskej miestnosti vysloviť slová „Skončí mimo cesty“?
[Smiech] Neprezradím, veď čo keby fanúšikovia vytiahli vidly. Sme vlastne veľmi vzrušení z toho, kam smerujeme v nasledujúcej sezóne. Toto nám pomôže nastaviť určité prvky, s ktorými budeme pracovať, keď sa vrátime. Zdalo sa nám to ako zaujímavé ukončenie, pretože ľudia budú chcieť vedieť, čo sa stalo, o čo ide. Vieme, že je to pre divákov trochu emocionálna trauma, ale tak to často v dobrých príbehoch býva. S mytológiou, ktorú predstavujeme, sme chceli začať s treskom. Je nám ľúto, že diváci musia čakať až do septembra, aby videli, ako sa to vyrieši.
Dá sa predpokladať, že vodič čierneho SUV má niečo dočinenia s mytológiu, ktorou budeme otvárať novú sériu, takže dúfam, že to, s čím sa teraz hráme, nám to dovolí, zatiaľ čo budeme posúvať vpred vzťah Castla a Beckettovej.

Vidly na vás vytiahnu určite aj tak.
Bezpochyby. Bez pochyby. Ale pre nás je to znamenie, že im to nie je jedno. Dúfajme, že z dlhodobého hľadiska si povedia, že sme si ich dôveru zaslúžili. Z krátkodobého hľadiska nás asi roznesú na kopytách.

Castlove horiace auto je pekne drsný obraz. Môžete nám dať nejakú nádej na jeho prežitie?
Myslím, že vieme, aký názov má seriál.

Otázka, ktorú si budú fanúšikovia klásť celé leto: kto do pekla šoféroval to auto?
Náš šéf kaskadérov! Och, to nie je to, na čo ste sa pýtali. [Smiech]

Ste ochotný povedať, že nech ho vytlačil z cesty ktokoľvek, je to niekto z existujúcich Castlovych protivníkov? Je to 3XK, postava plastickej chirurgičky, ktorú stvárnila Annie Werschingová, nejaký hrdlorez od Breckena, alebo to má niečo spoločné s Jacksonom Huntom, či nebodaj tým mafiánom na úteku, Mickeym?
Povedal by som, že tam máme niekoľko zaujímavých ľudí, a toto je otázka, ktorú sa, dúfajme, ľudia pýtajú. V novej sezóne máme pre nich pár zaujímavých odpovedí. Alebo prinajmenšom ešte viac zaujímavejších otázok.

Rýchla otázka na ujasnenie: Je v aute telo? Alebo Beckettová vidí len plamene a samozrejme predpokladá to najhoršie?
Nedokážem to povedať, lebo tam bolo príliš veľa plameňov.

Začne budúca sezóna časovým skokom alebo ukážete dopad finálnej scény?
Pre postavy a divákov je fér ukázať dopad tej udalosti. Bolo by neférové, keby sme preskočili tento veľký moment. Proste poskytnúť odpoveď na všetky vaše otázky a nejako sa s nimi popasovať. Myslím si, že začneme presne tam, kde sme skončili.

Nathan Fillion podpísal zmluvu na siedmu sériu, však? Nie je to len spôsob ako vyplniť medzeru, spraviť Castlovi plastickú operáciu aby vyzeral ako Travis Schuldt?
[Smiech] Nie, nemyslím, že môžeme spraviť z Castla Doktora Who. Áno, Nathan podpísal zmluvu na siedmu sériu.

To, čo ste spravili tým dizajnérskym svadobným šatám, bolo odvetou za to, že niektorým divákom sa nepáčili? Aj keď som sa pýtal Stany, čo si o nich myslí, dala mi vysoko diplomatickú odpoveď.
Sčasti áno, trochu sme sa s nimi zabavili... a nielen to. Hoci to bola v epizóde 6x14 Dressed To Kill veľmi milá scéna, chceli sme, aby Beckettovej svadobné šaty pre ňu mali hlbší význam. Toto bol spôsob, ako vzdať hold jej matke a dovoliť jej, keďže bola hnacou silou, ktorá definovala, kým Beckettová je, aby sa „zúčastnila“ na svadbe. Ale áno, počuli sme fanúšikov a vedeli sme, že boli rozdelení na dva tábory v názore na šaty a mali na to dobrý dôvod.
Mojím plánom nebolo od začiatku tie prvé šaty zničiť, ale keď sme ich ukázali, fanúšikovia boli veľmi rozpoltení. Zdal sa nám to ako dobrý spôsob zareagovať na to a obliecť ju do niečo jednoduchšieho, konvenčného a niečoho, čo je trochu viac spojené s históriou postavy. A hoci bolo naozaj milé, ako jej tá žena daruje nádherné šaty haute couture, nemuselo to nutne vypovedať o tom, kto je Beckettová alebo vypovedať o jej minulosti. Chceli sme niečo, čo by trochu viac obohatilo postavu emocionálne.
A skutočne sa nám páčil ten pohľad na svadobné šaty na pitevnom stole v márnici. [Smiech]

Kedy ste vedeli, že Castle s Beckettovou sa tento rok nevezmú?
V mojej mysli relatívne skoro. Lebo mám ešte ďalšie príbehy, ktoré chcem vyrozprávať skôr, než sa k svadbe dostaneme.

Samozrejme si uvedomujete, že teraz viac ako predtým, ste dlžný fanúšikom poriadnu svadbu - jedného dňa.
Vieme, že sme im dlžní svadbu, ktorá presne odráža, kto Castle a Beckettová sú, áno.
Pozrite, vždy som hovoril, že tieto dve postavy sú si absolútne súdené a my rozprávame dlhý milostný príbeh. A viete, že v hocijakom veľkolepom milostnom príbehu sú komplikácie. A toto je istá komplikácia na ceste.

Viete, ako to urobíte?
Nie, som vyčerpaný. Sezóna už končí.

Boli sme tak blízko. Aj ste premiestnili konanie svadobného obradu do Hamptons, čo bolo na zozname prianí mnohých fanúšikov.
Ja viem, ja viem...

Máte pocit, že máte ešte dosť dlhý dych na pokračovanie v tomto seriáli? Koľko sezón ešte zostáva? Aký je váš pocit?
Ja som presvedčený, že seriál pokračuje dovtedy, kým sa budeme cítiť dobre a budeme rozprávať skvelý príbeh. A určite vieme, z iných seriálov, že ak sa raz postavy vezmú, nie je to koniec rozprávania. Stále sa vyskytujú komplikácie a je zábavné byť pár a aj riešiť prípady. Takže naozaj neviem. Pozrite na seriál Kosti. A to je možnosť, ktorá pokračuje sezónou 10, 11, 12. A uvidíme, či majú naši ľudia na také niečo chuť. Uvidíme, či také niečo budú chcieť naši herci, a či naši diváci budú pri nás stáť.

Zdroj: tvline.com, givememyremote.com, insidetv.ew.com, tvguide.com

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (10) Spätné odkazy (0)
 1. Takže svadba tak skoro nehrozí…

 2. Tak důležité je, že bude.

 3. Tak ja sa nehnevam, ze svadba nebola. Som rada, podla mna bude teraz taka malicka, len najblizsi priatelia a rodina. To sa mi k nim viac hodi. Som zvedava, ako to Marlowe vymysli. A este stale moze byt Kate tehotna pred svadbou, hehe.

 4. Tak podľa toho,čo sa píše v tomto rozhovore som to pochopila tak,že Marlowe je schopný dať svadbu ako finále 7mej sezony,ale potom ho naozaj napichnem na vidly!:D :D A tehotná? O tom už fakt aj pochybujem :( Odkedy som čítala,že Nathan by bol rád,keby bola 7mička posledná,tak mám vážne obavy,či tento seriál jeho zásluhou naozaj neskončí.Môže Marlowe aj všetci chcieť,ale keď Nathan nepodpíše zmluvu,sme v p,no v keli :(

 5. no tak hlavnou postavou sa stane iný Castle… Alexis… Kate (Castleová) alebo bude skok v budúcnosti na ich spoločné dieťa, ktoré pôjde po stopách rodičov – bude to autor detektívok, ktorý cez deň píše a v noci loví zločincov :)
  akože ja sa mu ani nečudujem, že by chcel skončiť. áno, seriál je super, ale nemôže pokračovať do nekonečna. potrebuje aj zmeniť úlohu a počas leta toho veľa nestihne

 6. Tam su vzajomne dohody, a Nathan ak zmeni nazor, nema problem to priznat. Nejako by som to neriesila, ved on ani nechcel aby sa dali do kopy, a potom priznal, ze sa mylil, ked si myslel, ze serial strati na kvalite. Mozno to bude podobne a prizna ze serial ma co ponuknut. Ono, myslim si ze keby hcel odist ktokolvek to serialu, tak by to bol problem. Nejde len o Nathana.

 7. To je samozrejmé,ale ja som myslela konkrétne Nathana.
  A aby sa stal hlavnou postavou iný Castle? To ani sami nechcete…
  Už by to nebolo ono..

 8. To je podľa mňa blbosť. To by musel seriál skončiť a nejaký ďalší Castle by bol spin-of. to by som si vedela predstaviť.

 9. [b][url=http://www.moncleroutletonline.top/da/]moncler herrejakke salg[/url][/b]
  [b][url=http://www.moncleroutletonline.top/da/]moncler online[/url][/b]
  moncler jakker til mænd | <st

 10. [b][url=http://www.replicaomega.top/hublot-big-bang-series-c-1.html]Discover the new look of these famous watches.A modern makeover has brought even more beauty to their classic elegance.[/url][/b]
  [b][url=http://www.replicaomega.top/hublot-classic-fusion-series-c-3.html]Discover the advantages of an OMEGA watches and see how the revolutionary watchmaking.[/url][/b]
  [b][url=http://www.replicaomega.top/omega-accessories-c-18.html][b][url=http://www.replicaomega.top/


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód