Castle-sk.com
9Mar/1410

Dvojitý zásah

Fanfiction

Originálny názov: Dvojitý zásah
Autor: Monika
Počet kapitol: 1
Rating: K
Popis: Čo by sa stalo, keby guľka netrafila Beckettovú, ale zasiahla Castla, keď sa ju snažil zachrániť?

----------------------------------------------------------------------------------

Dvojitý zásah

 

Ako je možné, že tak veríme? Prečo berieme za samozrejmosť to, že človek, ktorý nám je blízky, by nám nikdy nepodrazil kolená? Prečo tomu skutočne veríme? Prečo sa vystavujeme tej bolesti, ktorú cítime zakaždým, keď nám niekto blízky ublíži? Možno je to nechtiac, jasné... no bolesť ktorú cítime to nezmierni.

To je veľa ťažkých otázok, no mne ostala ešte jedna. Prečo strata toho, kto nás podrazil, tak bolí? Ako je možné, že by ste ho dokázali nenávidieť, ale zároveň ste nešťastný z jeho smrti?

Kate nad tým už viac nechcela takto premýšľať. Kapitán Montgomery ju predsa zachránil. Urobil to, aby ušetril jej vlastný život, výmenou za ten svoj. A to je dnes dôležité.

„Kate, si v poriadku?“ Castlov ustarostený hlas ju vyrušil z myšlienok. „Už je čas.“

Jasné. Pohreb sa už začína. Kate spolu s ďalšími so cťou niesla rakvu. Vie, že kapitán bol jej priateľ a nikdy jej nechcel ublížiť. Kate vybrala svoju starostlivo pripravenú reč.

„Kapitán mi raz povedal, že niet víťazstiev, že je len boj a nakoniec najlepšie, v čo môžeme dúfať je, že si nájdeme tú najlepšiu pozíciu. Ak budeme mať šťastie, nájdeme aj niekoho, kto bude ochotný stáť pri nás.“ Proste som sa musela pozrieť na Castla. Všimol si to. „Kapitán by chcel aby sme pokračovali v boji a aj keď niet...“ Záblesk... a ďalší.

„Kate!“

Všetko sa to zomlelo tak rýchlo. V jednej chvíli stojíte a rozprávate o niekom, kto vám zachránil život a v druhej už padáte na zem za zvuku jediného výstrelu. Ťažko som dopadla na zem a Castle sa zrútil vedľa mňa. Nechápala som prečo. Veď niekto po mne strieľaj a on... Nie! NIE! To nie! To zistenie jej vyrazilo dych. Castle za mňa schytal guľku, pomyslela si. Možno by sa nad tým aj pousmiala ale nebolo času. Castle vedľa nej umieral. No tak vzchop sa, Kate, povedala si v duchu.

„Castle... Rick, Rick prosím... nie... neopúšťaj ma... ostaň tu so mnou prosím...“ urobím čokoľvek, dodala v duchu. Z oka jej vypadlo niekoľko sĺz, ktoré už nemohla zastaviť. Priložila mu ruku na ranu. Odrazu sa im stretli oči. Videla v nich bolesť, no zazrela aj čosi iné. Bolo to... šťastie? Nie, to proste nie je možné! Určite sa mi to len zdalo! presviedčala sa. Všade okolo bol hluk a krik, no jediné, čo vnímala, boli jeho oči. Zazdalo sa jej, že sa pokúšal o úsmev. No odrazu zatvoril oči. Ona ho držala v náručí a on umieral. Potom už bolo všetko len zahmlené. Pamätala si len niekoho ruky, ktoré ju ťahali preč. Ale ako ho mohla opustiť? Veď ho... milovala. Ako mohla opustiť niekoho, koho miluje?

„Kate... je tu sanitka.“ Niekoho ruky ju opäť ťahali preč. Nasadli do auta. Ani nevedela ako, a zo slnečného dňa boli odrazu nemocničné svetlá. Musí ísť za ním.

„Musím... musím ísť za ním!“

„Kate, dievča to nejde. Je na operačke.“ Už zistila, že to bola Lanie.

Lenže ona ho musí vidieť. Čo ak ho navždy stratí? Vedela, že raz príde ten čas, keď sa odváži povedať mu, čo naozaj cíti a čo pre ňu Rick znamená. Lenže čo ak ten čas nebude? Čo ak už nebude žiadne zajtra a ona Castlovi nikdy nepovie, že ho miluje? Nie! S tým sa zmieriť nemôže. Proste Castle bude v poriadku. Musí. Nikto ho nemôže pripraviť o život, to teda nie! Zavalila ju ohromná bolesť. Možno, že Castle zachytil Katinu guľku, no bolo to, ako keby zasiahla aj ju. Guľka stratenej lásky.

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (10) Spätné odkazy (0)
  1. krasne si normalne idem kuknut poslednu cast tretej serie :) si ma tymto clankom navnadila

  2. tožvie ako by to pokračovalo, keby ta posledná epizoda tretej serie skončila tak ako si to napisala… :)

  3. som rada že sa páči, pretože je to moja prvá fanfiction… :)

  4. Pls dalsie poviedky, kde bude Castle zachranovat Kate a nie naopak. Ale bila velmi pekna. Pacila sa mi.

  5. prosím pridajte sem ešte nejaké FF o castlovi :)

  6. netl ak chceš, chod na fanfiction.net a tam v pravo hore dáš writer a napíšeš JealousJello… to som ja a mám tam preložené zatial len začiatky niektorých ff :)

  7. ďakujem Monika :)

  8. nie je zač :D dúfam, že sa preklad páči

  9. hej páči :)

  10. monika aj si sa pýtala pôvodných autoriek, či môžeš preložiť ich poviedky?


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód