Castle-sk.com
20Feb/1421

Querencia

Fanfiction

Originálny názov: Querencia
Autor: AlyssaLucyAnne
Prekladateľ: Kathy
Počet kapitol: 1
Rating: K
Popis: Querencia je miesto, z ktorého vychádza sila človeka, kde sa človek cíti doma, miesto, kde ste najviac sami sebou.

----------------------------------------------------------------------------------

Querencia

 

Slnečné lúče mierneho ranného slnka kreslili na jej nahej koži podivuhodné tvary a celá spálňa bola osvetlená v takmer neskutočnej rannej žiare.

Zadíval sa na ňu, keď sa postavil pred posteľ, pričom niesol podnos s jedinou perfektne tvarovanou červenou ružou a dvomi šálkami kávy.

Keď ležala v posteli, bola taká dokonalá. Prikrývky zakrývali iba jej stehná, jej dlhé nohy boli vystreté a jej ruka ležala na jeho vankúši, hľadajúc ho dokonca aj v spánku.

Pohol sa, aby položil podnos na nočný stolík vedľa miesta, o ktorom už dávno tvrdila, že je jej stranou postele.

Videl, ako sa jej jemne zachveli viečka, jej mihalnice zachytávali časť svetla a na jej tvári kreslili tiene akoby to bolo to najúžasnejšie umelecké dielo, aké kedy videl.

Sledovať ju v spánku bolo niečo, čo ho nikdy neprestane udivovať. Spôsob, akým bola v úplnom pokoji, spôsob, akým dokázala nechať plynúť svet okolo seba.

Sadol si vedľa nej na posteľ, pričom dával starostlivo pozor, aby ju nevyľakal, a začal sa hrať s jej vlasmi.

Niekedy nemohol stále uveriť, že to môže robiť. Dotýkať sa jej, bozkávať ju, starať sa o ňu a milovať ju každým možným spôsobom.

Videl, ako sa jej oči lenivo otvorili. Párkrát zažmurkala, aby sa oslobodila zo svojich snov a vrátila svoju pozornosť do skutočného sveta.

Toto bola jedna z jeho obľúbených podôb Kate Beckettovej, jej rozkošná, nečinná a trochu ospalá podoba, ktorá ho každé ráno privítala úsmevom.

Jemne sa na ňu usmial a sklonil sa, aby nežne pobozkal jej pery.

Jeho dlaň nežne pohladila jej líce a bozk bol pomalý a nenáhlivý, akoby ani jeden z nich nemal v úmysle prerušiť kontakt alebo narušiť pohodu, ktorú našli v pokoji a tichu rána.

Iba trochu potiahla jeho rameno so želaním, aby si ľahol vedľa nej, čomu sa viac ako ochotne prispôsobil.

Keď sa nachádzal vedľa nej, posunula sa tesne k nemu, umožňujúc mu objať ju svojimi rukami, zatiaľ čo si položila svoje líce na jeho hruď presne na miesto, kde mohla cítiť stály rytmus tlkotu jeho srdca.

Opäť zatvorila svoje oči oddávajúc sa pocitu jeho rúk tesne objímajúcich jej telo, jeho prsty sa pohybovali dlhými nežnými ťahmi hore a dolu jej chrbticou a jeho silné ruky ju držali, pričom ju tisli k jeho telu bez jej akejkoľvek snahy.

Prikrývala ju jeho vôňa a ona ju hľadala v každom nádychu, ktorý urobila.

Bola to jedna z jej najcennejších vecí na svete, spôsob, akým ráno voňal.

Lahodná vôňa kávy sa zmiešala s tým špeciálnym nádychom, ktorý bol len jeho, a so všetkým, čo si spájala s pocitom domova. Miesta, kde mohla všetko nechať a iba byť sama sebou, pričom verila a vedela, že on na ňu bude dávať pozor.

Bez ohľadu na to, čo urobila, vždy ju bude milovať, každý jeden kúsok z nej.

Práve táto vec na Castlovi ju každý deň napĺňala úžasom. Spôsob, akým sa na ňu pozeral, akoby bola dokonalá, akoby bola viac, ako ktokoľvek vrátane nej mohol vidieť.

Vždy od nej každý očakával, že bude niečo viac, bude lepšia, bude silná.

A ona sa tak zúfalo pokúšala byť práve taká, byť komplexnou osobou.

Snažila sa tak silno, že na chvíľu v priebehu toho úplne stratila seba samú, stratila sa do takej miery, že sa vôbec nespoznávala.

Až do dňa, kým neprišiel Castle.

On bol jediným človekom, ktorý ju nikdy nežiadal, aby bola niečím viac ako je.

Poznal ju dokonca skôr ako ona sama seba a nesnažil sa poskladať ju späť dokopy. Uložiť všetky je zlomené kúsky do obrazu, ktorý by sa mu najviac páčil.

Castle bol prvý človek v jej živote, ktorý sa na ňu pozrel, videl ju a rozhodol sa, že to, aká je, je dostatočne dokonalé.

Bol prvou osobou, ktorá sa dívala na všetkých jej démonov a problémy. Na všetky tie veci, pre ktoré sa ona cítila odporná a nehodná, a rozhodol sa, že je nádherná.

Bol to najúžasnejší pocit na svete a v tom okamihu, skrytá v jeho objatí, obklopená jeho vôňou a pocitom ochrany a lásky, ďakovala akejkoľvek sile na svete, že jej dala muža, ktorý ju miloval pre všetko, čím je a bude.

Muža, ktorý sa stal jej domovom.

Autor: Kathy

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 468 krát, Tagy: , , , , Pridať komentár
Komentáre (21) Spätné odkazy (0)
 1. nadhera uplne a ten koniec az mi slza padla :)

 2. Chcela som sa opytat, ci nathan je z kanady. Vopred dakujem.

 3. Áno, môžeš si prečítať v jeho profile, alebo na fore. :) Tu prosím komentuj len poviedku.

 4. Dobre. Len som zabudla, kde vsetci maju profily. Ak mi s tim pomozete, budem velmi rada.

 5. http://www.castle-sk.com/postavy/rick-castle/
  napríklad tu, ale nájdeš to samozrejme na akejkoľvek stránke na internete.

 6. Om* !! On ma fakt twitter! Tak ja si snim vazne pisem!! Om*!!

 7. Chceš tým povedať ty mu píšeš a on ti neodpovedá ;)

 8. Nie, piseme si a on mi odpoveda :)

 9. Tak to nie je skutočný Nathan. Má modrú fajočku pri mene? Ak áno, tak je to on. Ak nie, tak ťa nejaký človek iba oblbuje.

 10. Ma modru fajocku. Ja som myslela, ze to znamena online :D

 11. mňa by ani nenapadlo mu napísať, ale ak ti niečo zaujímavé napíše, tak sa o to podeľ aj s nami

 12. znamená to, že je ten účet overený, ak na tú fajku nastavíš myš, tak ti to vypíše
  a to si s ním píšeš anglicky?

 13. 1. fajka znamená, že je overený účet, takže je to skutočne Nathan.
  2. on neodpovedá často, takže ty mu môžeš vypisovať koľko chceš, ale odpoveď nie je zaručená :)

 14. Ano, piseme si anglicky. Ja moc anglicky neviem, tak si to davam do prekladaca. Viem som sialena :P . Poriadne si ani nepamatam, co pisal, ale pisal nieco o canadskom hokejovom time. Ked mi nieco napise, dam to sem aj prelozene. Nebojte sa :D

 15. Je to premna velka cest si s nim pisat. Pyatala som sa ho aj, ci je skutocny. Neodpovedal mi presne, ako som chcela, ale odpovedal mi. Nebojte sa, podelim sa s vami. Myslela som, ze twitter ma len Seamus. A teraz uz viem, ze ho maju aj ostatny. Je to premna velka cest.

 16. Napisal napriklad toto: You know how some people will shit all over a good idea so it won’t work because they don’t like it? Those people suck.
  Alebo: So proud of the Canadian Olympic Hockey teams. What’s important now is not rubbing it in.

  Prelozte si to pls sami :D

 17. Dokonca ja stana je prava a ma vlastny twitter. Myslim to tak, ze nikto nehra za nu. Ma svoje konto, ktore si prave prezeram :D

 18. Lucka, my vieme, že majú takmer všetci Twitter, môžeš sa k tomu vyjadrovať napríklad v téme o Nathanovi? Klikni sem http://www.castle-sk.com/forumsk/nathan-fillion-t39-1060.html a píš na forum, aby sme zbytočne nekomentovali pod poviedkou stále niečo iné. :)

 19. 1. to nepíše tebe, to sa vyjadruhje všeobecne. keby písal tebe, videla by si tam svoj nick. takže to že mu píše nejaký fanúšik neznamená, že si píšu, ale len že ty píšeš jemu
  2. všetci sú praví. všetci majú Twitter, ale chudáci, keď musia jednať s niektorými šibnutými fanúškmi
  3. a týmto ak chceš rozoberať twitter, účty hercov apod, tak smelo do fóra. komentáre by sa mali vyjadrovať k poviedke. takže ak akýkoľvek pribudne nepoviedkový, tak ho mažem.

 20. skúška komentovania a Amynej trpezlivosti :D

 21. Rozumiem.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód