Castle-sk.com
9Nov/132

Andrew Marlowe: „Pi je postava, ktorú s radosťou nemáme radi.“

Alexis a Castle

Tvorca seriálu Vtierka Castle, Andrew Marlowe poskytol rozhovor pre insidetv.ew.com a porozprával niečo o problémoch medzi Castlom a jeho dcérou Alexis, ale aj o tom, čo pre nás neskôr v seriáli chystá.

POZOR! Článok obsahuje spoilery!

 

Nezhody medzi Alexis a Castlom vyvrcholili v epizóde 6x06 Get a Clue, keď sa Castle nie príliš pekne zachoval k Alexisinmu priateľovi Piovi a jeho dcéra mu to tak ľahko nechce odpustiť. K ich spoločným nezhodám sa vyjadrovala aj samotná Molly Quinn, predstaviteľa Alexis v rozhovore, ktorý sme vám priniesli pred pár dňami. Teraz vám ponúkame rozhovor so samotným tvorcom seriálu, kde porozpráva o tom, ako to vidí on a čo môžeme čakať, že sa v najbližšom čase v seriáli objaví.

Pohovorme si najprv o Castlovi a Alexis. Nie sú na tom teraz veľmi dobre.
Chceli sme vykresliť čestný vzťah medzi nimi. Alexis vyrástla, hľadá slobodu. A podľa toho, ako sa správa, si myslí, že je zrelá. Z Castlovho uhla pohľadu to nie je nevyhnutne najlepšie rozhodnutie. Je to situácia, v ktorej majú všetci pravdu, ale sa aj všetci mýlia. Títo dvaja čelia problémom a, podľa mňa, tieto problémy vo svojej podstate vyplývajú zo vzťahu Castla a Beckettovej. Nie je náhoda, že Alexis prikvitla s Piom hneď, ako sa Castle s Beckettovou zasnúbili. To pekné na tej epizóde je, že je to dobrý, prvý krok k uzdraveniu vzťahu Castla a Alexis. Samozrejme, Beckettová vďaka tomu, že je zasnúbená s Castlom, bojuje s tým, ako zapadnúť do rodiny. Myslím, že vie ako sa prispôsobiť Castlovi, ale ako je to s ňou a Alexis? Kam zapadá vo vzťahu týchto dvoch ľudí, ktorí spolu strávili toľko času a sú tak úzko prepojení? To nám otvára veľmi dobré možnosti na preskúmanie.
Pre Castla je ťažké vidieť svoju dcéru dospievať a on je teraz v tomto zrelom vzťahu s Beckettovou a Alexis si myslí, že je čas, aby možno aj on dospel. On si však nie je istý, že je na to všetko pripravený. Je zábavné sledovať to.
A je vždy zábava Castla trochu potrápiť.

Majú v nejakej epizóde Beckettová a Alexis vážny rozhovor?
Alexis s tou situáciou zápasí. Podľa mňa sú obe dievčatá zdvorilé, takže by fanúšikovia nemali očakávať hlučnú hádku. Neradi by sme v tomto klesli na úroveň telenovely: „Ukradla si mi otca!“ - „Si ako malé decko!“ Predvedieme oveľa premyslenejšiu verziu, dúfajme, že rovnako uspokojujúcu ako dojemnú.

Prekvapila vás nenávisť k Piovi?
Nie, pretože tá postava má byť taká, aby sme ho s radosťou nemali radi. Z Alexisinho uhla pohľadu môžu diváci porozumieť, prečo ju priťahuje. A ten, kto je otec, môže porozumieť prečo Castle nie je z Pia práve šťastný. Ale je to komplikované. Zdá sa mi, že je skupina fanúšikov, ktorí chcú, aby sme sa zaoberali len zasnúbením a nechcú žiadne rozptyľovanie a nerozumejú, prečo sa zapodievame Alexis. Ale máme veľa času zaoberať sa týmto významným zasnúbením a tlakom na naše postavy, keď príde jar. Niekedy keď robíte rozhodnutia vo svojom živote, objavia sa dôsledky, na ktoré ste nemysleli. Nemyslím si, že Castle si bol vedomý toho, aké dôsledky môže mať jeho zasnúbenie pre Beckettovú, a nepredpokladal, že to môže až tak negatívne ovplyvniť jeho dcéru, keďže sa obe snažia nájsť vo svojich nových rolách vo vesmíre a v živote tej druhej.

Nerozumiem tej nenávisti k tejto dejovej línii, ale priznávam, že keby moja sestra prišla domov s Piom, bola by to pre mňa skutočná nočná mora.
Je to niečo ako nočná mora každého otca. A mimochodom, Pi je pravdepodobne veľmi milý chlapec. Ale viete, ako niekto kto má deti, ktoré si niekoho privedú domov, chcete byť veľkorysý. Možno sú skvelí, ale nie sú to, čo ste si predstavovali. Zasahuje to do vzťahu, ktorý k tej osobe máte, pretože dospievajú a menia sa. A Castle tiež trochu dospieva a mení sa. Takže ak by sme tento stres a problémy neboli vykreslili, bolo by to nečestné. Sme v bode, keď si Castle s Beckettovou zvykajú na to, že sú zasnúbení a veľkou otázkou je dátum svadby a zoznam pozvaných a všetky tie veci, s ktorými sa, dúfajme, pohráme na jar. A keďže momentálne im nevisia bezprostredne nad hlavou, zdá sa nám, že máme príležitosť ukázať niečo zaujímavé, čo bude výzvou pre niekoľko postáv a posunie ich ďalej. A tiež posunúť ďalej Beckettovú, lebo sa nevydáva len za muža. Vydáva sa do rodiny.

Túto a minulú sezónu strávili obaja veľa času u toho druhého doma. Kedy ich uvidíme bývať spolu? A kedy sa týmito otázkami vôbec budú zaoberať?
Bude sa to čoraz viac objavovať v priebehu tejto sezóny. A v epizóde 6x08 Murder is Forever, kde je zabitý terapeut špecializujúci sa na vzťahy, budeme konfrontovaní práve s týmito otázkami - aké to je, keď začnete s niekým žiť, keď začnete robiť tie prvé kroky, keď stále viac u seba prespávate a náhle miesto, ktoré bolo vždy niekoho osobným priestorom, sa stáva spoločným? Čo musíte zdolávať? V tejto epizóde začne Beckettová, nie práve najcitlivejšie, vyjadrovať svoju túžbu po zmenách. A samozrejme, Castle sa cíti byť trochu napadnutý. Ako keď ste dvadsaťročný a začnete randiť s dievčaťom a ona začne u vás tráviť čas a možno sa jej nepáčia vaše plagáty Star Wars alebo chce dať do spálne sviečky. Ako to vyzerá, keď je to o Castlovi a Beckettovej? Tak sme sa s tým trochu pohrali.

Čo ďalšie ešte príde?
Trochu potemnieme, keď sa v novembrovej epizóde (6x09 Disciple) ukáže sériový vrah, ktorý sa zameria na Lanie a možno aj na Esposita. Vrah vie o ich vzťahu. Je to epizóda, ktorá má mnoho prekvapujúcich zvratov a je významnou výzvou pre všetkých na 12. okrsku. Na konci novembra máme niečo naozaj zábavné, zábavnú epizódu (6x10 The Good, The Bad And The Baby), ktorá začne dramaticky. Postrelená obeť sa objaví v jeden zasnežený deň v kostole držiac batôžtek v rukách. Prediera sa uličkou a pred tým ako spadne mŕtva, podá kňazovi uzlík, v ktorom je bábätko. Nie je to dieťa obete; a nevieme, kto to dieťa je. Takže sa Castle s Beckettovou náhodou stanú pestúnmi chlapčeka. Samozrejme, že mať dieťa na okrsku vyplaví všetky Ryanove obavy z toho, že má dieťa na ceste. A budeme mať možnosť vidieť Castla a Beckettovú skúšať si chod domácnosti a vidieť ich urobiť veľký krok vpred v ich vzťahu.

Líši sa to trochu od psa, o ktorého a starali. [Pozn. v epizóde 4x13 An Embarrassment of Bitches.]
Áno, toto nie je pes. Je to úplne iné. A v priebehu série sa zatiaľ nerozprávali o tom, či chcú mať viac detí. Chce Castle viac detí? Chce Beckettová deti? Trochu sme sa dostali k ich budúcnosti v epizóde o cestovaní v čase (6x05 Time Will Tell) a teraz sa toho dotkneme znovu. A riadne sa do toho teraz zahryzneme a uvidíme, čo si kto myslí.

Zdroj: insidetv.ew.com, ctv.ca

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (2) Spätné odkazy (0)
  1. Neskutočne sa teším na ďalšie časti :)

  2. Páči sa ma, že Pi je tam skutočne na to aby nam zdvihal mandle.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód