Castle-sk.com
6Nov/138

8 spoilerov z tohtoročného Paley Centra

Paley

Herci a tvorcovia seriálu Vtierka Castle sa 30. septembra 2013 stretli s fanúšikmi a zástupcami médií v Beverly Hills na podujatí Paley Center for Media 2013. V krátkych rozhovoroch pre portál The Hollywood Reporter prezradili niekoľko zaujímavostí o novej sérii. Keďže sa podujatie konalo pred niekoľkými týždňami, pár spoilerov sa nám už vyjasnilo.

POZOR! Článok môže obsahovať spoilery!

„Veľkou časťou toho, čo sa snažíme urobiť, je poskytnúť divákom viac zážitkov, ktoré sú rovnaké ako to, čo už v seriáli zažili a naozaj si obľúbili, a súčasne nechať náš seriál napredovať a dýchať,“ povedal portálu The Hollywood Reporter o novej sérii tvorca seriálu Andrew Marlowe. Pokiaľ ide o vývoj vzťahu medzi Richardom Castlom a Kate Beckettovou, Marlowe naznačil, že scenáristi zisťujú, do akej novej sféry môžu práve vďaka zasnúbeniu tejto dvojice, posunúť príbehy, ktoré píšu. „Pristupujeme k tomuto páru rovnakým spôsobom, akým oni pristupujú jeden k druhému: Pre oboch je to nová situácia,“ povedal. „Castle už bol párkrát zasnúbený, ale nikdy nie s niekým takýmto, a pre Beckettovú je to prvýkrát. A tak, ako oni hľadajú vyhovujúci spôsob spoločného fungovania, aj my objavujeme a hľadáme náš spôsob.“ Seriál Vtierka Castle je známy svojimi rozmanitými prípadmi, ktoré každý týždeň prináša. Niektoré z nich zahŕňajú záhadu inšpirovanú filmami Da Vinciho kód a Lovci pokladov, podozrivého cestujúceho v čase, Castla ako rukojemníckeho vyjednávača a prípad, ktorý sa točí okolo hrôzostrašného sériového vraha.

Portál The Hollywood Reporter sa takisto rozprával s niektorými členmi hereckého osadenstva o tom, čo sa stane v šiestej sérii:

Beckettovej chladný návrat domov? Bývalá newyorská detektívka je vo Washingtone a pracuje po boku agentky FBI Rachel McCordovej, ale prípad týkajúci sa hviezdy seriálu 90. rokov privedie Beckettovú späť do New Yorku. „Keď jej dovolíme vrátiť sa, je v tom zahrnutá aj štipka šikanovania. Sme neochotní,“ povedal Seamus Dever, ktorý hrá detektíva Kevina Ryana. „Sme šťastní, že ju vidíme, ale je to trochu ako: Hej, opustila si nás! Musí si zaslúžiť, aby sme ju nechali vrátiť sa ako jedného z policajtov - jedného z partie.“ Herec naznačil, že keď sa Beckettová vráti, jej správanie nie je úplne v súlade s ostatnými - keď postupuje, ako keby „preberala náš prípad“: „Je to niečo ako: Počkaj, dievča z FBI, tu si na našom území! Si jedna z nás alebo jedna z nich?“

Beckettovej návrat k newyorskej polícii? „Ak sa Beckettová nevráti na okrsok, povedzme, že to bude pokračujúci dlhodobý vzťah a nejakým spôsobom bude musieť byť okrsok zakomponovaný do čohokoľvek, čo sa bude diať vo Washingtone,“ povedala Penny Johnson Jerald, ktorá hrá kapitánku newyorskej polície Victoriu Gatesovú. „Ak sa vráti, budeme musieť zápasiť s tým, na akú pozíciu sa vráti. A vráti sa s ňou aj Castle?“

Rada pre Castla ohľadom zasnúbenia? Spisovateľ detektívok nemal zatiaľ v manželstve príliš veľké šťastie, ale dúfajme že jeho zasnúbenie s Beckettovou to všetko zmení. Ak existuje osoba, ktorá by mohla poslúžiť ako jeho poradca, je to určite Ryan. „Ak nejakú radu Castle od Ryana dostane, bude v tomto duchu: Len sa jej drž. Ak jej zlomíš srdce, zlomíme ti nos,“ zavtipkoval Dever.

Ryanovo nastávajúce otcovstvo: Čo sa týka Jenninho pôrodu, ako bude vyzerať Ryan ako otec? „Bude chcieť byť otcom, ktorý je vždy k dispozícii, takže to tiež znamená, že sa príliš veľa nevyspí. Mohli by sme ho vidieť so zavretými očami,“ predpokladá Juliana Dever, skutočná aj seriálová manželka Seamusa Devera. „Príde bez kravaty, nechá svoju vestu doma... Pravdupovediac, bude sa cítiť, akoby bol celý deň nahý,“ zavtipkoval Seamus Dever.

Čo to znamená pre priateľstvo medzi Ryanom a Espositom? „Zmení to ich dynamiku, keďže sú stále priateľmi a chodia spolu von, aj keď je Ryan ženatý s Jenny. Ale bude toho stále menej a menej, ako bude Jennino tehotenstvo postupovať,“ povedal Jon Huertas, ktorý hrá newyorského detektíva Javiera Esposita. „Keď už budú mať dieťa, Ryanov čas bude obmedzený a Esposito bude chodiť von sám a možno si bude hľadať túto svoju chýbajúcu časť, ktorou by mohla byť Lanie alebo niekto iný.“ Keď už o tom hovoríme...

Obnoví sa vzťah medzi Lanie a Espositom? „Ďalšia epizóda, ktorú točíme, môže obsahovať trochu vibrácií medzi Lanie a Espositom, ale počul som, že to nebude príliš sexy, ale skôr vážnejšie - možno hlbšie, trochu sa zvýšia stávky,“ naznačil Huertas. Poukázal na rozhovor o manželstve, ktorý tieto postavy viedli, kým boli na dvojitom rande s Ryanom a jeho vtedajšou snúbenicou Jenny, ako katalyzátor ich rozchodu, hlavne kvôli tomu, že Lanie sa nechcela príliš viazať. „Môže to byť rovnaké ako predtým alebo sa to môže uberať iným spôsobom, kde by Lanie bola tou osobou, ktorá sa chce vydávať,“ predpokladá Huertas. Presne tak, spojenie Lanie a Esposita do páru má pred sebou problém: „Môže sa objaviť niečo, na čom ich vzťah padne. Môže to byť nástroj skazy.“

Tŕnistá cesta pred Castlom a Alexis? Zatiaľ čo Castle a Beckettová smerujú k manželstvu, pre Castla a jeho dcéru Alexis to nebude príliš ružové. „Je to ako keď máte najlepšieho priateľa, on má priateľa alebo priateľku a vy ho nevídate tak často ako predtým, a z toho ste trochu smutní,“ povedala Molly Quinn. „Keď sa vráti po tom, ako sa jeho vzťah skomplikuje alebo ho ukončí - nehovorím, že sa to stane alebo nestane - ste trochu nešťastní.“ Neočakávajte, že Castle a Alexis, s novým priateľom na krku, urovnajú rýchlo svoje spoločné problémy. Marlowe dodal, že dynamika medzi otcom a dcérou „čelí túto sezónu určitým výzvam“ a „testuje hranice“. „Momentálne je to veľmi zložité,“ varuje Molly. „Trvá im to obom, kým sa dostanú do situácie, ktorá ich prinúti prestať myslieť na to, čo ich robí nešťastnými, aby si zase našli k sebe cestu.“

Bude svadba? Marlowe bol zdržanlivý, keď sa ho reportér The Hollywood Reporter opýtal, či bude svadba - buď svadba Castla a Beckettovej, alebo svadba iných postáv - povedal iba: „Fanúšikovia budú musieť počkať a uvidia.“

Zdroj: hollywoodreporter.com

Autor: Kathy

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (8) Spätné odkazy (0)
  1. ……no, omrknuté celé na YT. Dobrá správa: vyzerá to tak, že Nat je späť vo forme :)
    Zlá správa: Stana, napriek úsmevu odťažitá. Ambiciózne dievča, dlhšie už koketuje s “veľkým plátnom” ak sa jej podarí preraziť, je so seriálom AMEN. Avšak CBJB či ako toje zatiaľ nevyzerá, že to je ONO.

  2. zaujimavy nazor, nesuhlasim s nim, ale zaujima ma preco di to myslis.

  3. Tiez nesuhlasim s anonymom. Stana sa na tom rozhovore spravala tak, ako si to pri inteligentnej osobe predstavujem. S nadhladom, profesionalne a vecne. Ziadne afektovane pozy, vzdychania a prazdne reci. Nie je odtazita. Len nebeka so stadom oviec, ide svojou cestou, aktivne hlada nove/ine moznosti uplatnenia, naplnenia jej kariery. Nathan sa tam vyjadril, ze je velmi rad, ze je zamestnany. Stana viditelne neponechava nic na nahodu, na rozhodnutie spolocnosti predlzit/nepredlzit serial, ale aktivne pracuje na svojej kariere. To, ze popri praci na seriali dokazala natacat aj dalsi film svedci o jej profesionalite a sustredeni sa na pracu. Serial tym neohrozila teraz a urcite by ho inym natacanim neohrozila ani v buducnosti. A to napriek jasne najdlhsiemu casu stravenemu na “placi” (v porovnani s ostatnyni hercami). Paci sa mi jej nadhlad a nemylenie si fikcie s realitou. Aj to, ze mimo serialu narocky nezavadza divakov, jasne prezentuje svoju nezavislu poziciu a ze Caskett existuje len pri natacani, nikde inde. Skoda ze vacsina fans to nechce pochopit. Je pekne vidiet, ze Stana nie len ze hra inteligentnu, ale takou v realnom zivote naozaj je. (odpozorovane nie len z tohto jedneho videa a rozhovoru)

  4. Milann, presne ako hovoríš. Ona je podľa mňa osoba, ktorá keď si niečo zaumieni, tak ide za tým a dokáže to. Je neskutočne príjemná a je vidno, že sa na peknú len nehrá.

  5. A vonia ako mandle :D

  6. hehe, najprv som nerozumela, ked som to videla na pravo ako najnovsi koment.Uz mi to doslo, hehe.

  7. To bola reakcia na to aký je človek. A aby som to trochu odľahčila, spomenula som si, že keď sme sa fotili, tak voňala ako mandle :D alebo čosi také.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód