Castle-sk.com
10Júl/135

Venovanie

Fanfiction

Originálny názov: The Dedication
Autor: ekc293
Prekladateľ: horka
Počet kapitol: 1
Rating: T
Popis: Zabudnite na chvíľu na všetko, čo sa stalo v piatej sérii, máme tu poviedku z kategórie „čo by bolo keby“, hoci v podstate, ako už hovorí samotný jej názov, je to len venovanie v Castlovej knihe „Frozen Heat“.

----------------------------------------------------------------------------------

Venovanie

 

V deň, keď vyjde táto kniha, štvrtý a posledný diel série kníh o Nikki Heat, uplynie presne 5 rokov odo dňa, keď sme sa stretli. Celých 1 826 dní, odkedy si prišla na krst mojej knihy a navždy zmenila môj život. A presne 1 823 dní, odkedy som ja prevrátil hore nohami tvoj život a začal robiť výskum a sledovať ťa pri práci. Bude to 1 674 dní, odkedy som po prvý raz zradil tvoju dôveru a ty si ma vykopla zo svojho tímu, a zároveň 1 616 dní, odkedy si ma vzala naspäť. Uplynie 974 dní od okamihu, keď si zastrelila vraha svojej matky, aby si mi zachránila život, 882 dní, odkedy tvoj byt vyletel do vzduchu a ja som sa bál, že som ťa navždy stratil. Bude to 721 dní od momentu, keď si ma prvý raz označila za svojho partnera, 720 dní, odkedy som ti prvý raz povedal „vždy“. Myslel som to tak. A oficiálne uplynie 686 dní od okamihu, keď som si uvedomil, aké mám šťastie, v ten deň, keď som ťa konečne mohol zachrániť. 642 dní, odkedy si ma vzala so sebou do kina. Nikdy som ti to nepovedal, ale videl som ten film niekoľko stokrát. Uplynie 635 dní, odkedy si mi povedala, že v tvojom živote je miesto len pre jedného spisovateľa, 600 dní od benefičného večierka na financovanie štipendia, ktoré nesie meno tvojej mamy. Nedokázal som od teba v ten večer odtrhnúť zrak, ale koniec koncov, nikdy z teba nedokážem spustiť oči, keď si v tej istej miestnosti ako ja. Bude to 581 dní od okamihu, keď som prvý raz stretol tvojho otca, keď ste vy dvaja prišli do môjho domu na pláži osláviť s mojou rodinou sviatok 4. júla. 580 dní, odkedy som ťa prvýkrát videl v plavkách. 337 dní, odkedy ma prvý raz postrelili. 334 dní odkedy som sa prebral v nemocnici a našiel som ťa spať na stoličke vedľa mojej postele a držať ma za ruku. Uplynie 297 dní, odkedy si sa naklonila ponad svoj písací stôl na okrsku a dala mi nežnú pusu na líce. 269 dní, odkedy som ťa pozval na večeru a ty si povedala áno.

V deň, keď vyjde táto kniha, uplynie presne 268 dní od momentu, keď si naposledy vydýchla. 265 dní, odkedy sme ťa pochovali do hrobu vedľa tvojej mamy a ja som zakúsil akýsi pocit pokoja, že si opäť s ňou. Viem, že ti veľmi chýbala. Bude to 253 dní, odkedy Ryan a Esposito chytili toho, kto ťa nám vzal. Bude to 226 dní, odkedy sme Lanie, tvoj otec a ja vyprázdnili tvoj byt a prechádzali všetko tvoje oblečenie, šperky a staré fotky, ktoré si mi nikdy neukázala. 225 dní, odkedy mi tvoj otec odovzdal retiazku s prsteňom tvojej mamy a povedal, že ty by si to tak chcela. Nikdy som ju nezložil z krku. 224 dní, odkedy som zložil z tvojho okna nástenku s prípadom vraždy tvojej mamy a dal ju do svojej pracovne. Uplynie 196 dní od momentu, keď som si uvedomil, čo chýba, a chalani a ja sme našli chlapa, ktorý dal zavraždiť tvoju mamu. Všetci sme plakali. Bol som taký šťastný, kvôli tebe. Táto kniha vyjde 134 dní po oficiálnom termíne vydania. Bolo to odo mňa sebecké, ale nemohol som ťa nechať odísť. V deň, keď vyjde, uplynie 98 dní, odkedy som v Old Haunt zavesil tvoju fotku nad stôl, pri ktorom ste s chalanmi sedávali. Asi by sa ti to nepáčilo, ale takto mám aspoň pocit, že si ešte stále tam. Bude to 78 dní, odkedy som naposledy vyšiel z 12. okrsku, odnášajúc so sebou v škatuliach obsah tvojho stola. Všetky veci som vyložil do svojho stola v pracovni. A určite by si nebola chcela, aby som to všetkým povedal, ale táto kniha vyjde tri dni po tom, ako by si sa bola dožila 36 rokov.

Chýbaš mi každú sekundu, odkedy si odišla.

Výnimočnej Kate Beckettovej.

Pred 268 dňami si mi svojím posledným dychom povedala, že ma miluješ.

Nemal som príležitosť ti to vrátiť.

Milujem ťa.

Vždy som ťa miloval. Vždy budem.

Autor: horka

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (5 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (5) Spätné odkazy (0)
  1. Krasné, možná trochu smutné, ale libí se mi to moc :-)

  2. krásne a dosť smutne :( ale krásne :)

  3. Nadherná, musela som utierať tablet od slz aby som mohla ďalej čítať… :)

  4. Krásne, čítam to už tretí raz a vždy sa rozplačem :)

  5. Je to nádherné, rozplakalo ma to a to sa často nestáva


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód