Castle-sk.com
10Mar/130

Richard Castle: Ktorú zo svojich kníh mám najradšej

Životopis Richarda Castla

Richard Castle sa ako autor svetových bestsellerov často stretáva s touto veľmi obtiažnou otázkou. Ktorá kniha je jeho obľúbená? A prečo vlastne? Vybrať si totiž len jednu je veľmi zložité. Do každej knihy vložil kus seba samého. V tomto článku z jeho oficiálnej stránky richardcastle.net sa dozviete prečo si vybral práve túto konkrétnu knihu za svoju obľúbenú.

----------------------------------------------------------------------------------

Ktorú zo svojich kníh mám najradšej

 

Novinári sa ma často pýtajú, ktorú zo svojich kníh by som povedal, že mám najradšej. Väčšinou si uvedomujú, že je to ťažká otázka, preto hneď pridajú niečo ako: „Teda keby vám napríklad niekto mieril na hlavu zbraňou“. Táto fráza ma vždy mätie, pretože mi často mieria zbraňou na hlavu a nikdy vtedy nemám v hlave jasno. Je mi ale jasné, čo sa snažia povedať: keby som bol pritlačený k múru, keby od toho závisel môj život, ktorú knihu by som si vybral? Keby som sa niekedy do takejto situácie dostal, a namiesto žiadosti o peniaze, vrtuľník, či prepustenie politických väzňov by sa ma ozbrojenec opýtal, ktorú z kníh mám najradšej – pravdepodobne by som odpovedal Frozen Heat.

Dokonca aj teraz, keď to píšem, ma bolí priznať to – nerád vyberám obľúbené veci, a vyznieva to, akoby som sa len pokúšal predať knihy – lenže táto jedna má skutočne špeciálne miesto v mojom srdci. Myslím, že preto, že tento prípad má zvláštne miesto v srdci Nikki. Pre Nikki je každý prípad osobný, odmieta ich brať len ako čísla, pripomína si, že každé telo bolo niekedy človekom, ktorý mal sny, túžby, obavy a ktorého niekto miloval. To však neznamená, že raz za čas nemôže naraziť na prípad, ktorý ju zasiahne hlbšie. Toto je jeden z takých prípadov.

Pri obhliadke miesta činu Nikki narazí na dôkaz, ktorý túto vraždu nezvratne spája so smrťou jej matky. Čo nasleduje je (dúfam) emocionálny a napínavý príbeh, ktorý presahuje staré, dobré vyšetrovacie praktiky a približuje nám niečo hlbšie – nezlomnú túžbu človeka po pravde.

Tento príbeh je pre mňa veľmi dôležitý. Za posledných pár rokov som bol svedkom toho, ako sa niekto mne veľmi blízky vyrovnáva s obrovským tlakom prípadu, ktorý zasiahol jeho rodinu. Zápas medzi osobnými a pracovnými povinnosťami dokáže zničiť väčšinu ľudí. Iba mimoriadne silní jedinci sú schopní prekonať to svojou vytrvalosťou. Táto odvaha sa musí šíriť ďalej. Ľudia potrebujú vedieť, že takíto hrdinovia existujú. Môžem len dúfať, že Nikki pôjde v stopách svojho inšpirujúceho a nenapodobiteľného vzoru.

Ak ste ešte nečítali ani jednu z kníh o Nikki Heat, máte skvelú možnosť s tým začať. Ak ste veteránom série, myslím si, že ju budete považovať za plnohodnotné pokračovanie. Ak ste ju už čítali a dychtíte po ďalšej... Nuž, doprajte mi prestávku, nedokážem písať rýchlejšie.

Všetkým Vám ďakujem za podporu a vychutnajte si Frozen Heat!

Zdroj: richardcastle.net

Autor: Phoboska

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód