Castle-sk.com
20Feb/131

Andrew Marlowe o dvojepizóde

5x16 Hunt

Prvá časť dvojepizódy s názvom 5x15 Target je odvysielaná. Čakáte, kým sa dozvieme, ako tento napínavý príbeh v epizóde 5x16 Hunt skončí, alebo kým pre vás naši šikovní prekladatelia pripravia titulky? Čakanie si v každom prípade môžete skrátiť čítaním tohto rozhovoru, v ktorom tvorca seriálu Andrew Marlowe hovoril o tom, ako vidí herecký výkon Nathana Filliona v týchto dvoch častiach, prečo sa rozhodol pre takýto typ príbehu a dôjde reč aj na 3XK či tri čarovné slovíčka, ktoré ešte Beckettová nepovedala Castlovi.

Čo môžete prezradiť o dvojepizóde, ktorá začína časťou 5x15 Target?
Obe epizódy sú naozaj fantastické a som naozaj spokojný s tým, ako sa vydarili. Myslím si, že týmito dvoma časťami máme čo povedať. Naše dvojepizódy postupne naberali na obrátkach, od sériového vraha sme prešli k špinavej bombe na Manhattane a minulý rok prakticky k záchrane celého sveta. Cítil som, že je čas vrátiť sa k viac osobným záležitostiam. A bol som presvedčený, že v priebehu seriálu máme len jednu možnosť vystaviť Alexis nebezpečenstvu, pretože inak sa to okuká, tak sme to museli patrične využiť. A toto sa nám zdalo byť skvelá príležitosť.
Poviem vám: Nathan nikdy nebol lepší. Ak ste jeho fanúšik, mali by ste sledovať obe tieto epizódy, lebo rozsah emócií, ktorými v tomto príbehu prechádza, je jednoducho neuveriteľný.
A mimochodom, Stana je tiež úžasná. Ocitnúť sa v pozícii, keď chcete zmierniť bolesť človeka, na ktorom vám záleží. A zároveň ste aj v pozícii určitej moci a mali by ste byť schopní to urobiť, ale ako sa prípad odvíja, nemôžete to urobiť. Aj jej postava je v tomto výnimočná.

Bude sa snažiť Beckettová hľadať Alexis spolu s Castlom alebo bude musieť držať stráž?
Je to trochu komplikovanejšie a príbeh sme rozdelili na dve časti. Castle je nakoniec ako posadnutý a stratí akékoľvek zábrany. Pracujú spolu s Beckettovou a potom sa to skomplikuje... Pri pekvapujúcom vyvrcholení príbehu zostanú všetci diváci pozerať s otvorenými ústami.

Spomínali ste, že ste chceli príbeh dostať opäť viac na osobnú úroveň, aj keď sa dejú veľké veci. Okrem veľmi známeho herca, ktorý tu bude vystupovať, čo ešte ďalšie v tomto príbehu je podľa vás typické pre castlovský dvojdiel?
Mám rád tradície, ale tiež viem, že keď zmeníte tradície, môžete niečo dosiahnuť. Myslím, že v týchto dvoch častiach máme vynikajúcich hercov, ktorí hrajú vedľajšie roly, ale je to rozdielne od toho čo sme robili v minulosti; ako napríklad obsadiť niekoho ako je James Brolin do roly, ktorú hrá a ktorá je zaujímavá, záhadná a komplikovaná. Je pre nás veľmi vzrušujúce, že naši ľudia môžu pracovať s niekým ako je on, niekým, kto je legenda.

Ako sa Alexis postaví k svojmu únosu?
Povedal by som, Alexis je dcéra svojho otca, nie je niekto, kto bude v tejto situácii len čakať.

Budeme mať možnosť vidieť Molly Quinn, ako sme ju doteraz nevideli?
Áno, budete. Ale často ak len tak nečakáte, že situácia sa vyrieši, zaplatíte za to.

Museli ste pri natáčaní tejto epizódy brať ohľad na nejakú rovnováhu, aby ste udržali skutočné napätie? Lebo hoci nebezpečenstvo je reálne, väčšina fanúšikov si bude určite myslieť, že nechcete odpratať Castlovo dieťa...
Viete, myslím, že trik s týmito príbehmi - a s tým, ako previesť diváka takýmto príbehom - spočíva v tom, aby ste sa uistili, že sa držíte príbehu nejakej postavy. A v tomto prípade je to Castle. Postava, ktorá nevie nič, zúfalo chce veci zistiť a robí všetko, čo je v jej silách, aby vyriešila situáciu.

To znie logicky. Bude tam aj Meredith?
[Smiech] S hanbou musím priznať, že nie. Predpokladám, že nejaké konverzácie sa odohrali mimo obrazovky.

Je to ťažký oriešok, lebo ste ju priviedli späť len pred niekoľkými epizódami a Derby Stanchfield je zamestnaná seriálom Scandal?
Je nemožné, aby tu hrala, ak nechceme časový rámec, ktorý máme narušiť ďalšími emóciami, keď sa chceme sústrediť najviac na Castla a na Castla a Beckettovú. V tejto epizóde je tak trochu ako brat Richieho Cunninghama.

Akú úlohu má v tomto príbehu Martha?
Hrá zaujímavú úlohu. Možno by ste si mysleli, že niekto tak dramatický ako Martha sa bude správať tomu primerane, ale urobila zaujímavé rozhodnutie, keď videla, kam sa jej syn rúti.

A čo Ryan a Esposito? Sú do toho zapojení aj oni?
Áno, určite. Pre nich je Alexis ako člen rodiny, takže tvrdo makajú, aby situáciu vyriešili.

Prinúti Castla to, že je Alexis v nebezpečenstve, prehodnotiť jeho spoluprácu s newyorskou políciou?
Nemyslím si, najmä kvôli komplikáciám v tomto prípade.

Pozrime sa viac dopredu, objaví sa 3XK neskôr počas tejto série?
Nerozumiem tejto otázke: nevideli ste, že Castle ho zastrelil a on padol z mosta? Nie je náhodou mŕtvy?

Videl som dosť hororov aby som vedel, že to tak pravdepodobne nebolo. A na rovinu, 3XK mal vždy v rukáve nejaký trik.
Vždy nejaký trik!

Je to niečo k čomu smeruje táto séria, alebo si ho chcete radšej ponecháť do budúceho roku?
Povedzme, že je to šíp v mojom tulci a uvidíme, čo sa stane.

Vždy sa správal k našim hrdinom tak hrozne.
Bola to aj zábava, dať Nathanovi túto príležitosť hrať. Najčastejšie je zábavný, vtipný Castle, ale je skvelé ho vidieť pod ťarchou skutočných problémov. To, ako svoje herectvo zvládol v dvojepizóde, je fenomenálne.

Nedávno ABC požiadalo o epizódu navyše, hovorili o tom s vami už skôr?
Skočilo to na nás nedávno a snažíme sa prispôsobiť, pretože máme veľmi nabitý produkčný rozvrh, takže sa snažíme prísť na to, ako to tam dostať.

Na inú nôtu. Fanúšikovia poznamenali, že Beckettová ešte nevyslovila, že miluje Castla. Je to niečo, čo ešte len príde?
Fanúšikovia môžu očakávať, že do konca tejto série sa to ešte udeje. A ak to ešte nepovedala, pravdepodobne do konca sezóny to povie.

Zdroj: givememyremote.com

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (1) Spätné odkazy (0)
  1. Už sa teším na zvyšok série a taktiež na Hunt :) Ďakujem za skvelý článok Peti ;)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód