Castle-sk.com
24Sep/120

Susan Sullivan: „Bolo by zábavné, keby sa Martha zaľúbila do Beckettovej otca.“

Susan Sullivan

Pár dní pred štartom novej série nášho obľúbeného seriálu poskytla herečka Susan Sullivan zaujímavý rozhovor o tom, kde a s kým by rada videla svoju postavu v piatej sérii a prečo si myslí, že kliatba seriálu Moonlighting, ktorý začal strácať kvalitu po tom, ako sa dve hlavné postavy dali dokopy, bola definitívne prelomená. Susan tiež porozprávala o jednom nepríjemnom zážitku spojenom so seriálom Castle a takisto o tom, ako randila s jedným z najväčších elegánov strieborného plátna.

Bude Martha so začiatkom novej série v nevedomí ako ostatní a nebude vedieť o novom vzťahu Castla a Beckettovej?
Áno, ale viete, Martha je dosť múdra, skúsená žena. Pochybujem, že by o tom nevedela príliš dlho.

Prečo by to Castle pred Marthou tajil? Vyzerá to, akoby jeho matka bola jednou z tých, ktorím naozaj dôveruje.
Áno. Presne tak. Keby som vám to prezradila, už by to nebolo prekvapenie. Zvrat, spôsob, akým vyjde všetko na povrch, je veľmi roztomilý. A máte pravdu. Martha a Castle majú jedinečný a špeciálny vzťah a súčasťou toho, čo funguje v každom seriáli, knihe alebo umeleckom diele, je predovšetkým úprimnosť vzťahu. A pravda a tiež postavy majú v sebe vždy určité rozpory. A samozrejme tieto rozpory zaťažujú Marthu a Castla a všetky ostatné postavy.

Cítiť teraz v zákulisí seriálu novú dynamiku, keď sú Rick a Kate konečne spolu?
Myslím si, že dynamika mimo kamier, pokiaľ ide o ľudí, ktorí sú spolu a hrajú takýto okamih, je v podstate rovnaká. Neviem, či bude rovnaká aj pre divákov alebo nie, pretože na túžbe je niečo veľmi pôsobivé. Keď po niečom túžite a dostanete to, zvyčajne sa pýtate - „Ó, to bolo ono?“
Keď dáte dvoch ľudí dokopy, existujú určité obavy, ale po prvých piatich scenároch, ktoré som čítala, si myslím, že autori s tým narábajú úžasne. Som nimi ohromená. Pamätám si, že keď som si prečítala prvú epizódu, išla som za scenáristom a povedala som, že kliatba seriálu Moonlighting je prelomená. Autori posunuli príbeh do ďalšej dynamiky a vy cítite, že bude žiť svojím vlastným životom a bude to zaujímavý život, len trochu iným spôsobom, keďže sa teraz tie dve postavy dali dokopy.

Väčšina z vašich scén sa odohráva v byte, ktorý vyzerá ako pekné miesto na trávenie času, ale...
Ó, môj milý, niečo Vám prezradím. Keby som sa mala rozpísať, čo mimochodom odporúčam všetkým ľuďom... aby si presne do detailov rozpísali, čo v živote chcú. Rada by som mala vkusný byt v New Yorku s terasou, so zníženou obývačkou, pukotajúcim krbom. Veď to poznáte, do najmenších detailov. Pre súčasné obdobie svojho života by som si predstavovala mať prácu, kde by som nemusela príliš veľa pracovať. Pracovný čas by nebol taký dlhý a mala by som skvelý pľac na natáčanie. A ja som už niečo také dosiahla.

Videli by ste radi Marthu častejšie v exteriéri, ako napríklad v minuloročnej epizóde 4x07 Cops & Robbers?
Táto epizóda ma takmer zabila. Vážne, mala som strašnú dopravnú nehodu. Na tejto epizóde boli najzaujímavejšie tie 15-hodinové pracovné dni. Bola to veľmi náročná epizóda, musela som stále sedieť na dlážke a celé to emocionálne vypätie. Stále som musela vstávať, posadiť sa, vstávať, posadiť sa. Celý týždeň som si nevypila. Nie žeby som bola nejakou alkoholičkou. Zvyčajne si doprajem jeden pohár vína. Nepila som žiadne víno a chýbal mi cukor v krvi. Cítila som sa naozaj hrozne. V ten týždeň som pracovala každý deň, čo sa mi v tomto seriáli stalo prvýkrát. V ten štvrtkový večer sme skončili okolo polnoci. Nastúpila som do svojho nádherného malého Jaguara a na diaľnici som nabúrala do jedného kolegu zo štábu. Na ceste bola nejaká nehoda, každý zastavoval a ja som narazila do auta toho kolegu. Moje auto bolo úplne zničené. Našťastie som nikoho nezabila, ani seba nie. Myslím si, že už ma viackrát nenechajú pracovať toľko hodín.

Prevažná väčšina vašich scén je s postavami Ricka a Alexis. S ktorou postavou by ste radi strávili na obrazovke viac času?
Ó, môj bože, rada by som teraz hrala s každým. Hoci poznám každého, sotva ich vidím. Myslím, že som mala jednu scénu so Stanou, možno dve. Veľmi málo, len nejaké tri alebo štyri dialógy. Rada by som s ňou mala nejakú scénu. Rada by som hrala s Penny. Rada by som hrala s Tamalou. Už sme o tom diskutovali a navrhli sme nejaké možnosti. Uvažovala som, že možno keby Martha pracovala na nejakej filmovej postave a prišla by sa porozprávať s Penny, pretože by mala hrať postavu podobnú Penny alebo niečo podobné.
Mojím ďalším nápadom bolo, aby sme urobili presne to, čo ste spomínali - aby Martha stretla ďalšie postavy, aby písala nejakú knihu podobným spôsobom, akým píše Castle svoje úžasné knihy. Písala by knihu, neviem presne o čom by bola, ale mohla by sa tak rozprávať so všetkými v seriáli. Takto by mala príležitosť zahrať si s každou postavou a to by vytáčalo jej syna, pretože by vstupovala do jeho teritória, čo sa týka vydávania kníh. Ja som to len navrhla. Či to autori uskutočnia alebo nie, to je už na nich. Toto som mala na mysli.

Vo svojej kariére ste toho už zažili veľa. Mali ste najobľúbenejšiu alebo najnáročnejšiu rolu?
Mala som veľa takých, najmä v divadle a preto som v New Yorku, predčítam a je zaujímavé byť súčasťou novej hry, kde skutočne máte prístup k postave. Je to veľmi zaujímavá postava a je to niečo, po čom herci skutočne túžia. Vytvárať postavu spolu s autorom a režisérom. Presne to teraz robím. Prišla som na predčítanie tejto hry a keď predčítavate, je to súčasťou vývojového procesu hry, nie iba čítanie roly. Hra sa volá Love and Class in Connecticut. Je to veľmi zaujímavý kúsok. Uvidíme, či to dopadne tak, ako očakávame. Rozhodne vás budem informovať.
Ale povedala by som, že najobľúbenejšou bola hra Sklenený zverinec od Tennessee Williamsa. Postava, ktorú som hrala, bola pre mňa veľmi zaujímavá, pretože som si spočiatku nemyslela, že by som mohla takéto niečo hrať. Nemyslela som si, že mám pre takúto postavu vhodné vlastnosti a potom som zistila, že bola veľmi blízka mnohým aspektom mojej osobnosti.

Počul som, že ste kedysi chodili s Cary Grantom.
Áno. V New Yorku. Ó, môj bože, bolo to tak dávno. Mala som asi 20 rokov. Niekto ma pozval na párty, snažili sa tam práve dostať mladé pekné dievčatá. Bola to taká veľmi okázalá, elegantná párty na East Side a on tam bol tiež. Niekto nás predstavil a rozprávali sme sa. Samozrejme som ním bola fascinovaná. On mal vtedy vyše 60 rokov a ja vyše 20. Bol elegantný a okúzľujúci, ale pre mňa starý. Zavolal mi a pozval ma na večeru. Samozrejme, keď mi volal a povedal, že je Cary Grant, myslela som si - „Ok, kto si? No tak. No tak. Nezahrávaj sa so mnou.“ Tak či tak, párkrát sme si vyšli. Povedal mi, že by som nemala byť herečkou, pretože všetky sú neurotické. Tak som si pomyslela, nebudem ho počúvať. Katherine Hepburn je neurotická? Povedal: „Ó, môj bože. Samozrejme.“

Keď už hovoríme o randení, sú v tejto sérii nejakí noví muži v Marthinom živote?
Dúfam, že áno. V skutočnosti som navrhla niečo také sama navrhla. Podľa mňa by bolo zábavné, keby sa Martha zaľúbila do Beckettovej otca. Myslím si, že by to bolo vtipné a Scott Paulin je veľmi príjemný muž a dobrý herec.

Seriál má celkovo veľmi silné zastúpenie na internete. Myslíte si, že to ovplyvňuje hercov a tvorcov seriálu?
Dúfam, že nie, pretože ja na internete nie som. Viem, že ľudia by asi boli radi, keby som bola online. Je to zaujímavá otázka. Predovšetkým si myslím, že postava je tým, kým je. Martha pôsobí tak zázračne a jedinečne. Myslím si, že je vzorom pre ženy, kam majú ďalej smerovať svoj život a ako zostať činorodé a dôležité a nebyť ignorované. Takže čo sa tohto týka, myslím si, že by sa mi asi oplatilo byť trošku aktuálnejšia, tweetovať a byť na Facebooku a podobné veci, pretože mám myšlienky a nápady, ktoré sú podľa môjho názoru jedinečné vzhľadom na to, kde sa na svojej vlastnej ceste nachádzam. Bolo by zaujímavé sa o to podeliť.
Pamätám si, ako pred rokmi nejaká herečka, mohla to byť Elizabeth Taylor, prekročila päťdesiatku. Ja som sa pozerala a hovorila si: „Päťdesiatka, wau! Nie je to také hrozné.“ A teraz sú herečky, ktoré prekročia sedemdesiatku a stále pracujú alebo s Božou pomocou osemdesiatku a tiež stále pracujú. To chcem teraz vedieť. Vedieť v štyridsiatke, že sedemdesiatka nie je taká hrozná, nemôže ublížiť. Toto je rozšírená odpoveď ako povedať - „Neviem, či to urobím a áno, myslím si, že by som mala.“ Myslím si, že keby som to urobila, zrejme by to pomohlo seriálu aj mne osobne.

Je niekto, s kým ste ešte nepracovala a chceli by ste?
Ó, takých ľudí je veľa, s ktorými som ešte nepracovala a rada by som. Bol by to veľmi dlhý zoznam. Prvý, ktorý mi napadá, pretože som ho v priebehu rokov vídavala a tak trochu okrajovo ho poznám, ale nikdy som s ním nepracovala, no myslím si, že je skvelý herec, je Al Pacino. Nie je to taká divná voľba. Ale je mnoho skvelých hercov, s ktorými by som rada pracovala. Ale Al Pacino je prvý, ktorý sa mi v mysli vynoril.

Čo by ste chceli pre Marthu v novej sérii a tiež v budúcnosti?
Tak trochu sa mi páči, kam Martha smeruje. Je v mojej mysli a keď som ju vytvárala, bola to pocta mojej vlastnej mame, ktorá v novembri zomrela. Pridala som tam niektoré z maminých viet ako: „Si, kto si a ak nie si kto si, tak potom kto si?“ Moja mama by navyše tu v New Yorku sedávala v parku na lavičke a keby si k nej niekto prisadol, zistila by, kto to je a pomohla by mu s jeho životom, či by to chcel alebo nie. Takže Martha pre mňa znamená aj trochu z tohto. Môcť ju hrať je veľkým potešením a príjemným darom. Hocikde ide, je to pre mňa zábava.

 

Zdroj: tvfanatic.com

Autor: Kathy

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód