Castle-sk.com
20Júl/121

Rozhovor so Susan Sullivan a Molly Quinn

Susan a Molly

Už sa vám niekedy stalo, že ste išli urobiť rozhovor s jednou hviezdou a nakoniec ste ho urobili s dvoma? Nie? Autorovi tohto rozhovoru sa to ale akýmsi zázrakom podarilo a vyspovedal v ňom Susan Sullivan spolu s Molly Quinn (aj keď je ťažko povedať, kto koho vlastne vyspovedal). Ak vás tento milý, aj keď trošku popletený rozhovor zaujíma, tak len čítajte ďalej.

 

V čase keď sa objavil seriál Vtierka Castle, hľadali ste nejaký seriál, v ktorom by ste si zahrali?
Susan Sullivan: Viete čo, aj áno – a toto hovorím všetkým hercom – ak chcete pokračovať v svojej ceste životom, musíte byť stále aktívni. V tej dobe som hrala v jednej hre postavu, ktorá bola veľmi podobná tej terajšej. Herci chcú hlavne hrať, to je to dôležité. Je to naozaj perfektné, keďže v tomto období svojho života a celkovo aj kariéry radšej pracujem len zopár dní v týždni. Je to úžasné. Moja postava príde, povie zopár vtipných vetičiek, ktoré snáď ľudí pobavia, a odíde.

Ste vlastne dosť stará na to, aby ste hrali matku Nathana Filliona?
Susan Sullivan: Oh, to je veľmi dobrá otázka. Som. Táto postava začínala, už keď bola veľmi mladá.

Máte – tak ako vaša postava – deti, ktoré by chodili naokolo a robili rôzne pohoršujúce veci?
Susan Sullivan: Nie, ale mám matku. Túto rolu staviam z časti na nej, a keď sme dokončili pilotný diel, hrala som v jednej hre v New Yorku, zvanej „Buffalo Gal“ [pozn. Dievča z Buffala], ktorá bola o zrelej herečke. Ja som v tom čase žila so svojou matkou. Práve táto časť ma na mojej postave zaujíma najviac. Chcem hrať postavu, pri ktorej si poviete „Fíha, presne takto vyzerá človek, ktorý na to ešte má [v tom veku]. Je to tak trochu hold mojej matke. A ako som s ňou strávila tých šesť mesiacov počas účinkovania v hre, zistila som, že som taká istá ako ona. Veľké prekvapenie. To sme ale asi všetci. A bolo to naozaj zaujímavé. O niektorých veciach som si totiž myslela: „Tak toto nerobím,“ ale potom som videla svoju vlastnú verziu danej veci. Je to trochu iné, ale stále to isté. Vďaka tejto úlohe som sa teda naučila naozaj veľa vecí.

Reaguje vaša matka na vaše hranie rovnako ako Martha na Rickove písanie?
Susan Sullivan: Tak trochu. Už s nami síce nie je, ale môj otec bol kritik. A to som po ňom zdedila. Keď už raz v sebe máte kritika, je naozaj ťažké prestať kritizovať.

A rodičia si myslia, že...
Susan Sullivan: „Pomáham ti, zlatko. Prenes sa cez to.“

V tej chvíli sa objavila aj herečka Molly Quinn. Susan ju kývnutím ruky privolala.

Susan Sullivan: Aha, kto prišiel! Moje úžasné dievčatko, Molly Quinn. Susan Sullivan a Molly Quinn – my írske dievčatá.

Aké je to hrať vnučku a starú mamu?
Molly Quinn: Naozaj sa mi to páči. Susan ako človeka milujem a ako moju starú mamu ju mám ešte radšej. Ja len...
Susan Sullivan: Nemám rada to pomenovanie „stará mama“ – chcela som, aby to trochu zjemnili, ale oni na tom názve trvajú a stále ho opakujú [smeje sa].
Molly Quinn: Chcela by zrejme niečo trochu štýlovejšie. [Smeje sa] Ona totižto nechce byť stará mama – necíti sa ešte tak staro. Má už deti? Nie, ešte nie. Je mladšia. Takže...
Susan Sullivan: Ja Molly jednoducho zbožňujem. Nemám [v reálnom živote] deti, takže toto je jedna z veľkých výhod na tom byť hercom – máte všetky tieto prekrásne deti, ktoré chodia domov, starajú sa sami o seba a je o nich postarané. Tu ju teda máme – úžasnú, okúzľujúcu, prekrásnu a múdru.

Ste si s Alexis podobné?
Molly Quinn: Myslím, že Alexis je o rok staršia.

Myslíte si, že vaše postavy spolu v seriáli vychádzajú dobre?
Susan Sullivan: Hej. Sme ako spievajúci zbor Židov.
Molly Quinn: Musím len súhlasiť. Sme naozaj dobrý tím a aj keď sa vám môže zdať, že to medzi nami nefunguje, opak je pravdou – sme naozaj súdržné. Sme zábavné, vážne aj múdre, čiže máme naozaj všetko čo je treba.

Príde vám obtiažne alebo naopak zábavné predstierať, že ste v New Yorku, aj keď seriál natáčate v Los Angeles?
Susan Sullivan: Som pravá Newyorčanka, takže mi to naozaj sedí. Podľa mňa tu máme taký newyorský rytmus, čo mi veľmi vyhovuje, na rozdiel od tejto malej Texasanky [ukazuje na Molly, napodobňujúc klasický texaský prízvuk].
Molly Quinn: Má pravdu. Bolo naozaj zaujímavé presťahovať sa z Texasu do L.A. a následne hrať zase niekoho z New Yorku. Pred natáčaním pilotného dielu som v New Yorku nikdy nebola. Keď teraz natáčame seriál, máme tam možnosť byť aspoň mysľou, keďže by sme o všetkých tých pamiatkach a miestach, na ktorých natáčame, mali aspoň niečo vedieť. Naozaj máme vďaka tomu iný rytmus aj iné zmýšľanie. Čo sa napríklad považuje za oblečenie do spoločnosti tu a tam: tu môžete ísť von aj v nejakých pekných džínsoch, ale v New Yorku...
Susan Sullivan: Už sa tam neobliekajú tak ako kedysi. Za mladi si pamätám na rukavičky a dokonca aj klobúky.
Molly Quinn: Milujem rukavice. Ísť na dostihy a mať ich na rukách je mojím snom. Mala by som ich začať nosiť.
Susan Sullivan: Je to naozaj zábava.

Keď ste sem prvý krát prišli, mali ste problémy s prízvukom?
Molly Quinn: Nie. Nemala som žiadny prízvuk, pretože ako dieťa som mala tri rečové vady.
Susan Sullivan: Naozaj?
Molly Quinn: Áno. Chodila som preto k logopédovi. Mala som problém s vyslovovaním písmen T, S a tiež... [pozn. Slovenské deti mávajú problém s výslovnosťou písmeniek ako R, S, C a pod.]
Susan Sullivan: Počkaj chvíľku. Mala si rečovú vadu, alebo si len chcela mať perfektnú výslovnosť?
Molly Quinn: Nie, naozaj to boli rečové vady. Práve kvôli nim som začala s herectvom v takom mladom veku.
Susan Sullivan: Naozaj si s herectvom začala v mladom veku?
Molly Quinn: Na hodiny herectva som začala chodiť ako sedemročná, ale nepovažujem to za moje herecké začiatky. Veľmi rada som sa na niečo hrala, pretože mám veľmi veľkú rodinu a byť na chvíľu niekým iným bola pre mňa zábava. Mala som veľmi veľkú predstavivosť, ale do brandže som sa nedostala až do mojich trinástich rokov. Predtým, ako som sem [do Los Angeles] prišla, bola som na hereckej škole v Dallase. Keď to niekomu poviem, tak sa ma ľudia vždy pýtajú: „A to si študovala iba jeden rok v Dallase?“ Nie. Hereckú metódu „Uta Hagen“ som vedela už keď som mala sedem rokov. Pre mňa to nebol len krátky proces, ale práve naopak – bol tvrdý a dlhý.

Môžete nám povedať o vašich doteraz najobľúbenejších dieloch seriálu Vtierka Castle, ak sa na to pozriete z pohľadu vašich postáv?
Susan Sullivan: Páčilo sa mi, keď Martha bola životný poradca a dúfam, že sa k tomu ešte vrátim. Veľa mojich kamarátok herečiek sú životnými poradcami, pretože nemôžu zohnať prácu.
Molly Quinn: To je ťažké. Ples z prvej série bol veľmi zábavný, ale ja mám naozaj radšej epizódy, v ktorých sa Alexis zapletie do prípadov. Napríklad keď niečo vyrieši. Moja obľúbená scéna je asi z deviateho dielu prvej série s názvom Little Girl Lost – Alexis tam tuším vstane z postele a rozprávajú sa o králikovi a je to naozaj veľmi milý nočný rozhovor medzi ňou a jej ockom o tom, ako sa cíti a ako sa úprimne zaujíma o jeho prácu.
Susan Sullivan: Podľa mňa je zaujímavé, že naše postavy a jeho domáci život používajú ako kontrast voči hlavnej zápletke, pričom niečo u neho doma rezonuje na akomsi podvedomom stupni s tým, o čo v zápletke ide. Máme naozaj šikovného scenáristu [tvorca seriálu Andrew Marlowe].
Molly Quinn: To je pravda. Skupinu šikovných scenáristov.
Susan Sullivan: Hej, ale celé je to pôvodne jeho [Marlowov] nápad.

Myslíte si, že je súčasťou úlohy vašich postáv ukázať aj inú stránku Castlovej povahy?
Susan Sullivan: Áno, ukázať, že je to muž mnohých talentov.
Molly Quinn: Ukazujeme, že má aj domáci život a že to nie je ten darebák, na ktorého sa hrá.
Susan Sullivan: Myslím si, že je naozaj zaujímavé ako tento domáci príbeh používajú. Vždy sa akosi spája so zápletkou. Vždy je tam akési spojenie, niekedy malé, inokedy trochu očividnejšie. Pre ľudí, ktorí sú si toho vedomí, je naozaj zábava sledovať to.

Páči sa vám spolupráca s Nathanom Fillionom?
Susan Sullivan: Zbožňujem ho [smeje sa]. Úplne ho zbožňujem. V takýchto seriáloch, ktoré bežia v televízii už určitú dobu, začnú mať postavy akúsi podstatu alebo dušu herca, ktorý ich hrá, a vy začnete mať toho herca radi. Nie postavu, ktorú hrajú, ale ich samých. Toto sa stane už po krátkom čase. Nathan je okúzľujúci, roztopašný, láskavý, súcitný, darebák i dobrák zároveň.
Molly Quinn: To je pravda. Zobrala si mi tie slová z úst. Teraz neviem, čo mám povedať [smeje sa]. Zaľúbila som sa do neho už keď som ho prvý krát uvidela na konkurze. Nemyslela som na nič iné len na to, že musím urobiť všetko pre to, aby som s ním pracovala. Nakoniec všetko dobre dopadlo a ja som sa dostala do seriálu, kde som stretla Susan a všetkých ostatných. Jeho rola mu naozaj sadla. Je to klenot.
Susan Sullivan: To naozaj je.

Čítavate a/alebo pozerávate kriminálky aj rekreačne?
Susan Sullivan: To vôbec nie je môj štýl. Keď som bola v tvojom [Mollyinom] veku, tak som ale milovala Nancy Drew [pozn. fiktívna detská detektívka].
Molly Quinn: Kedysi som bola naozaj veľký fanúšík knižného seriálu Hardy Boys, ale mám rada aj Slečnu Marplovú. Ona je asi mojim favoritom, dokázala by som ju pozerať od rána do večera. Čítanie kriminálok? To ani nie. Čítala som knihu Žena v bielych šatách. Mala zaujímavú zápletku.

Aké to bolo spolupracovať s režisérom Robertom Zemeckisom na Vianočnej kolede?
Molly Quinn: Fíha, to bolo super. Stál nohami pevne na zemi, vôbec nebol namyslený. Na žiadnom pľaci som ešte nemala zlú skúsenosť a stretnutie s ním som si naozaj užila, hlavne preto, že natočil filmy ako Forrest Gump a Stroskotanec. Bol veľmi milý a s deťmi mu to veľmi išlo. Film sa točil technikou Motion Capture [pozn. MoCap je určitý spôsob digitálneho zaznamenávania pohybov živých hercov a prenášania týchto pohybov na virtuálne postavy v 3D], takže sme museli používať svoju predstavivosť. Moja postava Belinda Cratchitová vyzerá presne ako ja, dokonca má na čele aj tri malé jazvy. Okrem nej hrám ešte ďalšie dve postavy. Jedna z nich je dospelý muž a druhá dieťa, takže ma v nich nespoznáte. Hrám tiež dcéru Robin Wright Pennovej, takže zamenili moju tvár za jej.

Chceli by ste niečo dodať?
Molly Quinn: Vtierka Castle je najlepší seriál na svete.
Susan Sullivan: To áno. A tiež počúvajte svoju mamu.

Zdroj: assignmentx.com

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (1) Spätné odkazy (0)
  1. Ze sa tam neopytali na stanu,resp. kate ?! :)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód