Castle-sk.com
30Jún/120

Tamala Jones: „Nikdy sa nevzdávajte!“

Tamala Jones

Vedeli ste o tom, že herečka Tamala Jones, ktorá hrá našu obľúbenú patologičku, začínala kedysi ako modelka? Chcete vedieť viac o tom, ako sa dostala tam kde je, a ako vlastne vyzeral jej casting na úlohu Lanie Parishovej? Napadlo vás niekedy, že by sa mohla učiť svoje texty za pomoci spievania? Nie? Tak si prečítajte nasledujúce interview, ktoré sme pre vás pripravili.

Začínali ste ako modelka. Ako sa vám podarilo presedlať na herectvo? Vždy ste chcela ísť v živote týmto smerom?
Vždy som chcela byť herečkou, takže aj počas modelingu som stále navštevovala hodiny herectva alebo herecké kurzy. Najdlhšie som nakoniec vydržala na kurze, v ktorom boli všetci: Brittany Murphy, Seth Green, Jamie Pressly. Chcem tým len povedať, že sme tam všetci chodili. Boli to vlastne hodiny herectva Ernieho Livelyho, ktorý je otec Blaka Livelyho (Gossip Girl).
Stali sa väčšine z nás manažérmi, zohnali nám skvelých agentov a začali sme proste chodiť do práce. Na začiatku mojej hereckej kariéry som občas hrala ako hosťujúca herečka. Chcela som modeling na chvíľu odsunúť bokom a zamerať sa na herectvo, s ktorým som ale potom nevedela prestať. Neprestala som pracovať, až kým som sa nedostala tam, kde som teraz.

Znie to tak, že vám veľmi pomohli...
Áno, veľmi. Pamätáte sa na seriál The Wonder Years?

Jasné...
Jason Hervey, ktorý tam hral najstaršieho brata, jeho mama a mama Scotta Grimmesa boli manažérmi a priatelili sa s Erniem Livelym. Keď sa z nich neskôr stali agenti, tak Ernie prevzal ich manažérsku úlohu a oni sa stali našimi agentkami. Všetko to vyšlo naozaj perfektne, keďže tie dve maminy mali v danom obore vďaka svojim synom veľa známostí. Stále ešte pracujú a obe sú úžasné agentky. Ľudí, ktorý chcú začať s herectvom, k nim posielam neustále. A oni len robia a robia. Sú to silné a úžasné ženy. A keby nebolo ich a Ernieho Livelyho, tak by moja kariéra zrejme nevystrelila tak hladko. Bolo to naozaj len akoby som napočítala do päť a už som sa viezla. Bolo to trochu divné. Ale úžasné. [smeje sa]

Hrali ste už v mnohých filmoch a seriáloch, takže máte určite veľa fanúšikov. Máte však ešte stále problémy s tým dostať úlohy alebo ísť na konkurz projektu, na ktorom chcete pracovať?
Myslím si, že ono je to vždy ťažké dostať tie role, po ktorých túžite. Práve teraz sa nachádzam v mojej kariére na istom bode, kde mi ponúkajú rôzne úlohy, z ktorých si niektoré vezmem a iné mi za to zase nestoja, keďže som niečo podobné robila už milión krát predtým. Z tohto musím ešte vyrásť a trochu si rozšíriť obzory. S úlohami, ktoré naozaj chcete, je to tak, že vždy budete musieť ísť na konkurz a nebude pre vás ľahké len tak prísť a povedať: „Oh, to chcem, dajte to mne.“ Aj Halle Berry musela Leeho Danielsa presvedčiť, aby si mohla zahrať tú rolu v Plese príšer. Je to všetko iba o tom, čo chcete a čo ste kvôli tomu ochotní urobiť, ako tvrdo ste ochotní na tom pracovať a naozaj to uskutočniť.

Prejdime teraz na chvíľku ku Castlovi. Keď ste sa uchádzali o svoju rolu, mali ste byť pôvodne iba ako hosťujúca hviezda alebo často sa objavujúca postava?
Mala som tam byť len ako hosťujúca hviezda s možnosťou, že sa budem občas vracať, ak teda seriál vyberie nejaká stanica.

Ako ste sa teda dostali od hosťujúcej hviezdy k jednej z hlavných postáv v seriáli?
Táto úloha nebola pôvodne napísaná pre herečku afro-amerického pôvodu, ale poznali sme pani, ktorá robila tento casting a keďže ma predtým obsadzovala do mnohých vecí, tak mi dovolila tam prísť. Opýtala sa tvorcov seriálu a tí povedali, že môžem prísť. Mám taký pocit, že som bola jediná černoška v miestnosti. Mala som prečítať len jednu vetu.

Jednu vetu?
Jednu vetu: „Nie ste náhodou Castle? Oh, som vaša veľká fanúšička.“ Iba to. Keď som potom to miesto dostala, dali mi ďalšie vety, čo bolo super.
Pilotný diel sme nenatáčali v New Yorku a bolo to úžasné. Bavila som sa a so všetkými som si sadla. So Stanou [Katic], ktorá hrá detektívku Beckettovú, sme boli spolu chvíľu vonku v New Yorku a potrebovali sme si kúpiť nejaké spodné prádlo. Išli sme teda do obchodu Victoria Secret a ľudia, ktorí tam pracovali, ma spoznali. Stana sa na mňa iba pozerala s výrazom „Kto vlastne si?“
A ja na to: „Hrala som v mnohých nezávislých filmoch, tak ma zrejme poznajú odtiaľ.“ Keď sme sa vrátili späť, išla za tvorcami a všetci sa o tom zrazu rozprávali. Potom si seriál vybrala stanica. Bolo už ale zase obdobie nových seriálových pilotov a ja som sa rozhodla uchádzať o úlohu v inom seriáli. Myslím ale, že to bolo vďaka Stane, ktorá ich ovplyvnila a povedala im o tom, aká som známa. Zavolala som im teda, aby som dala vedieť, že idem na konkurz do iného seriálu a oni mi oznámili, že seriál vybrali a povedali: „Nie, nejdeš. Budeš u nás hrať jednu z hlavných postáv.“
Som si istá, že im moje dlhé resumé hereckých skúseností pomohol dospieť k takémuto rozhodnutiu. Ale hlavným dôvodom prečo ma vybrali je podľa mňa kombinácia môjho prístupu, pracovnej morálky, Staninej výpovede o tom čo sa stalo a toho, že si ma preverili, keďže ani oni nevedeli kto som.
Ak by som to mala teda zhrnúť, myslím si, že je to celé o profesionálnom prístupe a dobrej osobnosti. Myslím si, že tieto dve veci vás dostanú ďaleko.

Konkurzy, na ktorých sa hovorí len jedna veta, sú tie najťažšie.
[Smeje sa] To je pravda, keďže nemáte skoro nič, s čím by ste mohli pracovať. Máte len jednu vetu!

Ako ste dokázali z tej jednej vety vytvoriť zaujímavú postavu, ktorú majú ľudia radi a chcú o nej vedieť stále viac?
Hovorím tomu balík Jaleela Whitea/Stevea Urkela. Jaleel mal pôvodne v seriály (Family Matters) len hosťovať alebo sa možno párkrát znovu objaviť, ale on mal v hlave plán toho, čo chce so svojou postavou urobiť, a to sa ľudom páčilo. Keď seriál začali vysielať, zamilovali si ho. Fanúšikovia si ho zamilovali. A za to mohol on. Bol to herec, ktorý sa mal v seriáli pár krát objaviť a stala sa z neho hviezda celého seriálu. Ja sa určite nechcem stať hlavnou hviezdou v seriáli Castle. Tento seriál nie je z tých najľahších. Natáčame osem dní v kuse. Ale to, že som jeho súčasťou a že ma neustále zapájajú do príbehu a rozvíjajú moju postavu, je jednoducho požehnanie.

Aké je to pracovať na každej epizóde seriálu s iným režisérom v porovnaní s natáčaním filmu pod taktovkou jediného režiséra?
Páči sa mi to. Väčšinou sa strieda zopár odskúšaných režisérov, ktorých milujeme, ale občas máme aj hosťov. Sú to noví režiséri, ktorí nás učia rôzne techniky a to ako rôzni ľudia môžu vidieť veci úplne rozdielne. Sme zvyknutí na to, že s Brianom Spicerom natáčame scény jedným spôsobom, ale potom príde iný režisér a pri takej istej scéne, povedzme napríklad na mieste činu alebo na nejakom podobnom mieste, má zrazu kamera uhol natáčania úplne odlišný. Je to práca dvoch úžasných géniov, pracujúcich úplne rozdielnymi spôsobmi, z ktorých ale vždy vznikne niečo vynikajúce.
Raz by som aj ja chcela byť režisérkou, takže sa naozaj sústredím na to, čo sa deje s kamerou a ako sa dá scéna natočiť tak, aby v nej vyšlo vždy len to najlepšie. Myslím si, že je to úžasné. Mne a určite aj ostatným prináša toto striedanie režisérov nové skúsenosti a možnosť naučiť sa niečo nové.
Robí to vašu postavu tiež trochu obšírnejšiu. Títo režiséri vám povedia, aby ste so svojou postavou urobili veci, ktoré by ste normálne nerobili, lebo naši zvyčajní režiséri sú zvyknutí na to, že niečo robíte istým spôsobom. „Urob tú vec čo Lanie robí vždy.“ Keď ale príde nový režisér, tak vám povie, nech urobíte niečo iné, niečo čo sa mu páčilo, keď pozeral seriál, a chcel aby tam toho bolo viac, aby ste to vy robili častejšie. Je to super.

Máte nejaké problémy naučiť sa všetky tie technické lekárske dialógy? Vyzerá to tak, že nemáte najmenší problém dostať zo seba také slová.
[Smeje sa] Keby ste len vedeli! Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na rytmus, akým musím všetky tie slová vychrliť v takom krátkom čase. Musím hovoriť rýchlo, všetky slová vysloviť zrozumiteľne a zároveň vedieť, o čom to vlastne hovorím. Vždy si preto zoberiem lekársku encyklopédiu a vyhľadám si v nej čo tie slová znamenajú, ako sa správne vyslovujú a keď to nepochopím, tak sa vždy v práci pýtam „Čo je toto? Ako sa to vyslovuje?“ Pozerám seriály Dr. G Medical Examiner, Forensic Files a aj The First 48. Sledujem úplne všetko. Potom to ale musím dostať všetko do zrozumiteľných viet. Ľudia, s ktorými pracujem, sú so mnou veľmi trpezliví. Konečne to už chápem. Keď to nakoniec pochopím, vždy sa od nich dočkám veľkého potlesku, pretože mi to toľko trvá. [smeje sa] Reagujú na to vždy: „Jéj, konečne sa jej to podarilo!“ A oslávime to, pričom ja sa za seba hanbím, pretože som pod naozaj veľkým tlakom.
Musíte to zo seba vysypať a neexistuje, že si poviete „To nedokážem“. Musíte to dokázať. A preto milujem svoju postavu Lanie, pretože je pre mňa ako herečku výzvou. Ako herec sa nikdy nechcete uspokojiť s robením len jednej veci stále dookola, ale vždy chcete čo najväčšiu výzvu a tým aj pre mňa je. Áno, je ťažké naučiť sa všetky tie odborné scenáre, ale keď nájdete svoj spôsob ako to dosiahnuť, pričom môj je spievanie alebo rapovanie textu, tak sa to dá zvládnuť. Hneď ako zistím o čom to vlastne hovorím. [Smeje sa]

Spievanie? To vám pomáha zapamätať si text?
Áno, pretože je v ňom tak veľa slov. Len nedávno som mala povedať „čas smrti“ v jednej vete a v druhej vete zase „príčina smrti.“ Stále som si to mýlila a tak som si spievala „čas smrti, bola to krádež. Zabili ho o 11:15. Hej! Spievajte so mnou!“ Prišla som na pľac a pospevovala som si túto pesničku, len aby som to nepoplietla. Je to bláznovstvo, ale funguje to! [Smeje sa]

Čo by ste poradili  začínajúcim hercom?
Nikdy sa nevzdávajte. Nikdy to nevzdajte aj napriek tomu, že budete mnohokrát počuť slovíčko „nie“ čo sa vám určite páčiť nebude, lebo nikto nepočuje rád „nie“. Niekto vám ale jedného dňa povie „áno“ a keď sa tak stane, bude to váš prvý krok vpred ako herca. Potom už musíte urobiť len jednu jedinú vec a tá je, že musíte pokračovať a urobiť tých krokov stále viac. Spraviť ten prvý krok nebolo ľahké a ten zvyšok tiež nebude. Ja napríklad ešte určite nie som na konci svojej hereckej dráhy. Som možno v polovici. Je to boj, ale nič čo stojí v živote za to, nie je ľahké. Ak to teda naozaj chcete, tak to musíte naozaj veľmi chcieť. A nikdy sa nevzdať. Určite to nie je prvý krát, čo ste v svojom živote počuli „nie“.
Musíte sa toho držať a urobiť všetko pre to, aby ste sa stále zlepšovali a musíte brať kritiku s nadhľadom.
Niektorí ľudia vám budú závidieť, pretože máte čo je pre to treba a oni nie. Niektorí ľudia ale budú vidieť čoho ste schopní a čo vo vás naozaj je. Musíte sa naučiť, ktoré informácie brať vážne a ktoré s rezervou. Musíte proste ísť za svojim snom a nikdy neprestať.

Zdroj: stumbleupon.com

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 189 krát, Tagy: , , , Pridať komentár
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód