Castle-sk.com
28Máj/120

Vytváranie Kate – časť 3: Vizážistka Sara Vaughn

Sara Vaughn

S trinásťročnými skúsenosťami z filmového a televízneho oboru v oblasti make-upu sa zo Sary Vaughn rýchlo stáva jedna z najžiadanejších osobných vizážistiek. Jej zoznam klientov pozostáva z celebrít známych z filmového plátna aj červeného koberca. Sara si ale našla čas na to, aby sa s nami podelila o to ako sa v zákulisí tvorí naša prekrásna detektívka Kate Beckettová.

Môžete nám povedať o tom, aká je vaša úloha v seriáli?
Každý deň znovu vytváram make-up pre prekrásnu Kate Beckettovú, ktorú hrá Stana Katic.

Kedy ste začali pracovať na seriáli a akým výzvam ste museli čeliť?
V seriáli som začala pracovať v druhej sérii. Keď som sa so všetkými stretla po prvý krát, tak mali veľa pripomienok ohľadom toho čo chceli, čo som nemohla robiť a ohľadom toho aká by daná postava nemala byť. Myslím si, že záleží hlavne na tom, aby si herec ku mne sadol a povedal mi, kam chce jeho postava smerovať a potom túto postavu rozvíjať. Od vtedy, keďže Stanu veľmi dobre poznám, som s ňou strávila už nejaký čas a tak trochu som vedela, aký štýl má rada. Jej tvár poznám veľmi dobre, čo bolo pre mňa dobrým odrazovým mostíkom. Keď príde na televíziu, je to všetko len o pleti a očiach. V Castlovi ju vždy natáčajú veľmi zblízka, takže som sa snažila jej naozaj ukázať a zvýrazniť oči, hlavne keďže jej oči sú naozaj úžasné.

Máte nejakú obľúbenú epizódu, v ktorej ste pre jej postavu museli robiť niečo výnimočné?
Je naozaj zábavné, keď sa môžem vyblázniť. Nestáva sa to totiž veľmi často. Keď si spomeniem na druhú sériu a moju úplne prvú epizódu, išla vtedy v prestrojení za ruskú femme fatale. Musela vyzerať ako keby sa vyfintila, takže bolo naozaj zábavné jej len tak narýchlo namaľovať oči dymovými tieňmi.

Ako vnímate postavu Kate Beckettovej?
Kate Beckettová je silná, ale zároveň veľmi sexy a nezávislá,. Je to žena, ktorú v reálnom živote obdivujem. Je veľmi živočíšna, klasická kráska s naozaj uhladeným výzorom a to je niečo, čo môžete nosiť každý deň a stále držať svoju hlavu vysoko a byť inteligentnou ženou. Svoju prácu robí dobre, ale zároveň nie je nadutá ani vyslovene mužská. Je duchaplná, silná, vtipná a zároveň koketná, a to všetko dokáže bez toho, aby vyzerala ako cundra.

Čo by ste u Kate Beckettovej ešte rada videla?
Strašne rada by som Kate Beckettovú videla častejšie v domácom prostredí, pretože je to naozaj fajn baba a na okrsku to tak nevidieť, pretože nikdy nemôže úplne popustiť svoju obozretnosť. Beckettová je naozaj zábavná a miluje knihy, filmy, hudbu aj tanec. Je s ňou naozaj sranda. Je to žena, ktorá nemá len jednu stránku, nemá len svoju prácu, a to by som rada videla.

Ako dlho už robíte make-up?
Mám 31 rokov a vždy som bola na pľaci tá najmladšia, na čo som bola vždy veľmi hrdá. Začala som, keď som mala 18 rokov. Moja sestra bola skvelá herečka, aj keď teraz je z nej učiteľka; ale veľa cestovala a na rôznych miestach hrala v muzikáli Hair. Vždy mi ukazovala svoje kostýmy, make-up a ako sa to všetko robilo a ja som si myslela, že to bolo hrozne fajn. Vtedy som bola veľký športovec, hrala som profesionálne softball, a bola som jej pravý opak. Ale myslela som si, že je naozaj zaujímavé ako sa to všetko muselo spojiť len aby sa vytvorila jedna postava. Jedného dňa som jej spravila niekam make-up a ona povedala niečo ako: „Sara, vieš že si naozaj celkom dobrá? Mala by si sa to skúsiť vyučiť. Čo budeš robiť po tom, ako skončíš so softballom?“ A tak som teda išla do školy pre vizážistov, potom som šla do školy pre špeciálne efekty a nakoniec aj do školy pre estetiku. A od vtedy to už len pokračovalo...

Ako ste sa dostali k televízii a filmu?
Začínate z ničoho a ja som začínala z úplného spodku na hororových filmoch, za čo som nedostávala skoro žiadny plat. Som vďačná mojej mame a otcovi, ktorý mi v tie roky veľmi pomáhali. Potom si nájdete svoje miesto v obore. V hororoch som bola naozaj hrozná, ale nakoniec som prišla na to, že som naozaj dobrá vo farbách a v tom pracovať ako osobná vizážistka. Môj úspech spočíva v tom, že robím moje herečky také spokojné ako sa to len dá, a že rozvíjam postavu od začiatku až do konca spolu s nimi.

Je nejaký špeciálny štýl alebo obdobie, ktoré by ste chcela skúsiť na Beckettovej?
Ja osobne rada robím Stanin make-up, či už je to na stretnutie, alebo na natáčanie filmu „For Lovers Only“ v Paríži. Čo sa ale týka Kate Beckettovej, tak by som rada spravila niečo, čo sa netýka okrsku, niečo výnimočné. Myslím si, že každé obdobie má svoje vlastné kúzlo, film noir, dvadsiate roky devätnásteho storočia... čokoľvek v Paríži by bolo skvelé. Takže možno ak by sme išli do Paríža!

Čo bola pre vás v tomto seriáli najväčšia výzva?
Najväčšou výzvou bolo pre mňa prísť do sféry, v ktorej som nikdy predtým nepracovala: čo je sféra televízna. Predtým som pracovala iba čisto na filmoch a reklamách. Pracovný čas je náročný, ale to prichádza s týmto oborom a časom si na tých 80 hodín práce týždenne zvyknete. Túto prácu milujem, takže mi to za ten čas stojí. Naozajstná výzva ale je spraviť si čas na pravidelné stravovanie a spánok (alebo bdenie) počas týchto hodín, či stretnutia s rodinou. Nikdy by som ale nechcela robiť nič iné.

Zdroj: newsletter Stany Katic

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód