Castle-sk.com
26Apr/120

Stana Katic a Jon Huertas si prevzali PRISM Award

PRISM Awards

Cena PRISM Award je poctou tvorcom a hercom seriálov, relácii či filmov, ktorí nepredvádzajú na televíznych obrazovkách a filmových plátnach len zábavné výkony, ale aj realisticky poukazujú na súčasné problémy modernej doby - na užívanie drog, závislosti a aj na otázky duševného zdravia. Odovzdávanie týchto prestížnych cien sa konalo 19. apríla 2012.

Stana Katic a Jon Huertas boli ocenení v kategórii Mental Health [Duševné zdravie] za ich stvárnenie Posttraumatickej stresovej poruchy (PTSD) v epizóde 4x09 Kill Shot. Ich kolegovia Susan Sullivan a Seamus Dever im cenu odovzdali. Jon ju prevzal aj za Stanu, ktorá sa odovzdávania zúčastnila len prostredníctvom obrazovky. Počas Jonovej ďakovnej reči sa prihovorila a poďakovala, pretože je práve v Indii.

V epizóde 4x09 Kill Shot sa Beckettová vyrovnávala s posttraumatickým šokom pri práci na prípade ostreľovača, strieľajúceho náhodne na ľudí v New Yorku. Pomohol jej s tým jej kolega a priateľ, detektív Esposito. Epizódu napísal Alexi Hawley, ktorý poďakoval režisérovi Davovi Barrettovi za jeho prácu na epizóde: „Presne vystihol scenár.“

Cez Twitter sa s nami podelila o niekoľko fotiek manželka Seamusa Devera, Juliana Dever, ktorá si v seriáli Castle zahrala jeho manželku Jenny.

 Juliana: Skvelý Jon Huertas prijal svoju PRISM award.

Juliana: Rozkošná a neskutočne krásna Stana Katic prijala PRISM Award na diaľku.

Juliana: Blahoželám k vašej PRISM Award.

Juliana: Sexy manžel a výnimočná Susan Sullivan uvádzajú - PRISM Award, ktorú samozrejme Jon a Stana vyhrali.

Juliana: A nakoniec, Seamus Dever a ja s PRISM Award pre seriál Castle.

Ako už bolo spomínané, Stana svoju ďakovnú reč predniesla prostredníctvom videa, v ktorom vyjadruje ľútosť nad tým, že tam nemôže byť osobne prítomná, a poďakovanie za udelenie takej pocty pre seriál Castle, ako i scenáru, ktorý pre túto epizódu napísal Alexi Hawley.

Jon vo videu spomína, že cena pre neho znamená veľa. Pred rokom ju totiž odovzdával a teraz ju osobne i získal. Sám sa venuje charitatívnej činnosti v organizácii pre veteránov a je vyslúžilý vojak. Podľa neho je dôležité rozširovať povedomie o týchto chorobách, pretože každý veterán trpí alebo trpel istou formou PTSD. Jon rozprával o tom, že nie je hanba liečiť sa z PTSD, ľudia by sa nemali hanbiť, pretože to nie je znakom ich slabosti.

Práve pre Jonovu vojenskú minulosť sa rozhodli tvorcovia seriálu využiť jeho skúsenosti a z Javiera Esposita, jeho postavy v seriáli, sa stal tiež vyslúžilý vojak.

Vravel, že už počas natáčania tretej série naliehal na to, aby sa natočila epizóda s touto tématikou. Počas štvrtej série naliehal viac, a aj pre jeho naliehanie vznikla epizóda 4x09 Kill Shot, za ktorú on i Stana Katic získli cenu.

Zdroj: castletv.net

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód