Castle-sk.com
30Apr/121

BUM!

Fanfiction

Originálny názov: BOOM!
Autor: psychadelic
Prekladateľ: Petraela
Počet kapitol: 1
Rating: K
Popis: Prečo sú všetci zrazu na čudnom mieste spolu s toľkými ľuďmi? Ako sa tam dostali a kto za to môže?

----------------------------------------------------------------------------------

BUM!

 

Počasie bolo dobré, nie príliš chladné, aj keď zima sa už rýchlo blížila. A ani nie príliš horúce, teraz, keď už bolo po lete. Ľudia boli všade tam, kam až oko dovidelo, a na ďalšie Katino prekvapenie všetci postávali na tom istom mieste ako ona. Muselo ich byť vyše milióna, pretože si bola takmer na sto percent istá, že počet obyvateľov mesta New York tvorí viac ako milión ľudí.

Keď sa prvý krát obzrela na dianie okolo seba, pomyslela si, že ľudia jednoducho len tak postávajú. Vyzerali zmätene a trochu prekvapene, no nijako zvlášť ju to neprekvapovalo, pretože sa cítila rovnako. Pri lepšej obhliadke si však všimla, že ľudia stoja v skupinkách. Usúdila, že sú to priatelia alebo členovia rodiny. Za chvíľočku sa utvorila aj skupinka okolo nej. A nijako ju neprekvapovalo vidieť Castla, Alexis a Marthu pripojiť sa k Ryanovi, Espositovi, Lanie a Jenny, ktorým tváre zdobili úsmevy.

Castle nezaváhal, preplietol prsty pomedzi Katine a zároveň sa k nej postavil tesnejšie ako mu bežne dovolila. Kate mu nebránila, namiesto toho jej na tvári rozkvitol úsmev a oči sa jej zaleskli veselosťou.

„To je úúúplne super,“ povedal Castle, keď sa fascinovane obzeral okolo seba na všetkých tých ľudí, ktorí sa pred aj za ich malou skupinkou začali stavať do radu.

„Áno, Castle, iba ty vieš nájsť niečo zábavné na ľuďoch, ktorí postávajú v hlúčikoch a zjavne nemajú čo robiť,“ odpovedala Kate.

Chcel odpovedať, ale prerušil ho niekto iný. Otočil sa a pozrel na muža, ktorému patril ten hlas, a zostal prekvapený z toho, koho vidí. Vznášala sa okolo neho jemná aura, niečo anjelské, ale radšej nič nepovedal, aby nevyzeral pred Kate ako idiot. Castlov dojem z muža sa rýchlo zmenil, keď si z vrecka vytiahol pero a pripravil si zoznam.

„Meno, prosím,“ vyžiadal si slušne. Prezradili mu svoje mená a on ich skontroloval v zozname.

Ryan za obzrel na radu za nimi a potom znovu na osobu so zoznamom.

„Skutočne sa chystáte skontrolovať každé jedno meno na zozname?“ opýtal sa cynicky s pozdvihnutým obočím.

„Nuž, nemôžete prejsť Nebeskou bránou bez toho, aby Svätý Peter neskontroloval vaše mená a nedal vám povolenie,“ povedal muž posmešne.

„A čo je zač ten Svätý Peter?“ Esposito sa opýtal muža so zoznamom, ktorý zazeral na hispánskeho dôstojníka.

„Neznášam tú predstavu čo o mne vy, ľudia, máte: krídla, svätožiara a oblečený v bielej sutane. Ako zo stredoveku,“ odpovedal dramaticky.

„Pozrite, tamto je Nebeská brána,“ povedala Jenny a všetci sa otočili tým smerom. A naozaj, brána bola otvorená a niekoľko ľudí ňou pomaly prechádzalo.

Svätý Peter, znudený konverzáciou, sa otočil späť k skupinke.

„Čo ak nie sú mená niektorých ľudí na zozname, kam pôjdu?“ opýtal sa ho Castle, jeho mozgové závity začali pracovať na plné obrátky.

„Na druhé, veľmi známe miesto, trochu južnejšie odtiaľto. Tam, kde je veľmi teplo... alebo veľmi zima, záleží to na Luciferovej nálade.“

„Meno, prosím,“ tentokrát sa opýtal pozerajúc priamo na Kate.

„Detektívka Katherine Beckettová,“ odpovedala.

„Oh, to ste vy,“ zareagoval Svätý Peter so záujmom. „Toto všetko je vaša vina,“ povedal jej bez zaváhania.

„Počkať, o čom to hovoríte?“ opýtala sa Kate, pretože skutočne nemala poňatia, prečo sa všetci nachádzali tu hore, kdekoľvek to do kelu boli. V skutočnosti jediné čo si pamätala bolo, ako sa snažila nezaspať, keď ju rozbolela hruď. Pamätala si na hluk. Cítila, že ju niečo zasiahlo do hrude a Castle sa jej snažil niečo povedať, ale potom sa všetko stratilo v prázdnote.

„KONIEC SVETA,“ nekričal na ňu, ale Kate pochopila význam jeho slov.

Bolo tam v rade asi milión ľudí, pretože ona spôsobila koniec sveta? Ako by to bolo aspoň trochu možné? Bola iba obyčajnou ženou z New Yorku, jej prácou bolo ochraňovať ľudí, nie ich zabíjať. Iste si ju Svätý Peter pomýlil s niekým iným.

Kate sa stále snažila spracovať to, čo Svätý Peter povedal, keď znovu prehovoril.

Vy proste potrebujete mať posledné slovo, všakže? Musíte Castla tromfnúť ešte aj v poslednej chvíli,“ pokračoval.

A vtedy to došlo aj Castlovi.

„Kate, má pravdu, ty si spôsobila koniec sveta,“ povedal jej vážne. „Neveril by som mu, keby som nebol pri tom. Viem, čo sa stalo. Nikomu by ani nenapadlo, že to povieš. Ale predsa len si tak urobila,“ pokračoval Castle.

Trvalo niekoľko minút, kým na to Kate prišla. A keď sa tak stalo, uvidela na tvárach svojich priateľov výraz očakávania.

„Hej, to nebol môj nápad! Keď už, tak je to Ryanova chyba,“ povedala a všetky pohľady sa upreli na modrookého detektíva.

„No ako som mal doparoma vedieť, že keď Kate povie Castlovi ako ho miluje, spôsobí to koniec sveta?“

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 657 krát, Tagy: , , , , , Pridať komentár
Komentáre (1) Spätné odkazy (0)
  1. hmm..zajímavá povídka :)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód