Castle-sk.com
13Feb/120

Tri otázky pre Seamusa Devera

Seamus Dever

Tri otázky, tri epizódy. Seamus Dever v tomto krátkom rozhovore porozprával niečo o nedávno odvysielanej časti so starostom New Yorku, o „noir“ epizóde a takisto prezradil pár zaujímavých informácií o nadchádzajúcej dvojepizóde Castla. Ak chcete vedieť, ako to všetko vníma Seamus a jeho postava detektíva Kevina Ryana, prečítajte si nasledujúci článok.

V nedávno odvysielanej epizóde je starosta považovaný za hlavného podozrivého z vraždy. Keďže to bol práve on, kto dostal Castla na okrsok, ako sa Ryan stavia k potenciálnej strate Castla ako kolegu?

Seamus Dever: Myslím si, že Ryan má z toho veľký strach, pretože na začiatku sme začínali s Castlom ako s outsiderom. Ale potom sme si uvedomili, že nám pomáha vyriešiť zločiny a môžeme sa naozaj veľa naučiť z pozorovania niekoho, kto myslí trochu inak ako my. Aj keď je to niekedy bláznivé a vždy to zahŕňa CIA alebo niečo podobné. Ale veľakrát má Castle so svojimi inštinktmi pravdu. Už dávno sme sa vzdali myšlienky, že je outsiderom. Je jedným z nás. Je jeden z našich partnerov. Takže si myslím, že Ryan je trochu nervózny, že tento prípad ovplyvní jedno z jeho partnerstiev. Robí všetko, čo je v jeho silách, aby tomu predišiel.

 

Dobré vedieť. Nedávno ste dotočili epizódu zo 40. rokov. Aká bola táto skúsenosť?

Seamus Dever: Bolo to skvelé. Bola to taká veľká zábava. Bol to akoby obrátený deň - zahrali sme si postavy, ktoré neboli Kevin Ryan, Javier Esposito, Kate Beckett. Tieto postavy boli od nás osobnostne veľmi odlišné. Robili sme iný žáner, takže sme si také niečo zahrali. Bolo príjemné na chvíľu takto preradiť. Ja volám túto epizódu, ako v Star Treku, našou holodekovou (niečo ako hologram) epizódou. Skutočne nám táto epizóda umožňuje použiť fantáziu a vidieť niekde inde ľudí, s ktorými robíte v každej epizóde podobné scény. Vidieť, kam by to smerovalo, ak si ich dokážete predstaviť v 40. rokoch. Presnejšie v roku 1947. Bola to zábava.

Takisto sa na túto epizódu dívam ako na náš vianočný darček, pretože nás obliekli do šiat zo 40. rokov a celé vlasy nám nagélovali. Okolo nás je živá kapela, sme na skvelom mieste a všetko vyzerá jednoducho úžasne. Tamala Jones si tu zaspievala. Je úžasná speváčka a zistili sme to vďaka tejto epizóde. Bola to veľká zábava a myslím si, že divákom sa naozaj bude páčiť skutočnosť, že robíme niečo odlišné. Pre nás bolo zábavné prepnúť na niečo iné a robiť niektoré veci inak. Nemyslel som si, že by sa to mohlo stať skôr ako v siedmej či ôsmej sérii, takže bolo pre nás príjemné urobiť to takto skoro.

 

Nenechali vás čakať toľko rokov! Teraz trochu vážnejšie, Castle má pred sebou veľkú dvojepizódu. Čo nám môžete o nej prezradiť?

Seamus Dever: Je skvelá, má naozaj veľmi dobre napísaný scenár. A Jennifer Beals hosťuje ako agentka CIA, čo je zaujímavé, pretože vyjde na povrch jedna informácia - Castle ju pozná z minulosti. A v skutočnosti je tiež možné, že ju použil ako inšpiráciu pre jednu zo svojich fiktívnych postáv. Trochu z toho sme sa už dozvedeli od Beckettovej. Bol to zaujímavý nápad, pretože keď som čítal scenár, pomyslel som si, že doteraz sme sa ešte nezaoberali týmto aspektom Beckettovej a Castla.

Myslím si, že pri sledovaní tohto prípadu so CIA výjdu na povrch niektoré zábavné veci. Je tu veľa faktov, ktoré Castle a Beckettová nemôžu povedať. Sú viazaní mlčanlivosťou v záujme bezpečnosti a nemôžu nič povedať Ryanovi a ani Espositovi. V tejto epizóde nám toho veľa zatajujú.

Ale je to skvelé. Naše dvojepizódy sú vždy skvelé. Vždy je tam nejaký výbuch. Zvyčajne to vyzerá, akoby sme točili veľkofilm. Jeden z mojich najobľúbenejších režisérov, Bryan Spicer, režíruje túto dvojepizódu. V minulosti robil niektoré z našich najlepších epizód, takže bude dobré opäť s ním spolupracovať. A na konci prvej epizódy je pekný cliffhanger (dramatická situácia), takže si myslím, že fanúšikovia sa budú tešiť... je to ďalšia klasická castlovská dvojepizóda. V minulosti sme ich robili dobre a myslím si, že táto dvojepizóda nebude iná.

Zdroj: givememyremote.com

Autor: Kathy

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód