Castle-sk.com
9Feb/121

Listy pre Kate – 9. To čo chcem aj dostanem

Fanfiction

Originálny názov: Letters to Kate
Autor: bexiboo900
Prekladateľ: Nymi
Počet kapitol: 12
Rating: T
Popis: Súbor listov, ktoré Castle v priebehu života píše Kate.

----------------------------------------------------------------------------------

To čo chcem aj dostanem

 

Drahá Kate

Dnes sú Vianoce. Kedysi to bol môj najobľúbenejší deň v roku. S Alexis sme si zvykli urobiť raňajky a potom presne o osmej sme išli rozbaliť darčeky. Tento rituál moja matka dobre poznala. Objavila sa vždy vo chvíli, keď sme začali trhať papier z prvého darčeku.

Vianoce bývali pre mňa kúzelné, ale tento rok boli skôr smutné. Alexis ma so svojím manželom pozvali k sebe na vianočnú večeru, čo ale znamenalo, že som sa musel nejako zabaviť až do jednej popoludní.

S matkou sme si v tichosti vymenili darčeky. Boli pekné, ale ničím výnimočné. Nič už pre mňa viac nie je výnimočné. Mama sa potom išla vykúpať. Ja som si išiel zabehať. Zatiaľ čo si všetci ostatní ľudia v New Yorku vymieňali s členmi svojich rodín darčeky – ja som behal.

V poslednej dobe behávam často. Nie kvôli zdraviu, ale kvôli tomu, že ma to rozptyľuje. Milujem ten pálivý pocit v pľúcach a spôsob, akým sa moje nohy menia na želatínu. Všetky moje myšlienky musím sústrediť len na dýchanie. Nemám čas myslieť na to, ako mi Alexis chýba, alebo na to, koľko času ubehlo odvtedy, čo som naposledy videl Elsie. Nemám čas ani myslieť na teba.

Po behu som sa osprchoval a spolu s mamou sme išli k Alexis. Mám štyri ženy zo štyroch rôznych generácií a každá z vás má v mojom srdci svoje miesto. Matka. Ty. Alexis. Elsie. Tento deň som strávil s tromi zo štyroch. Viem, že by som mal byť za to vďačný, ale neviem sa zbaviť pocitu, že keby som si mal vybrať iba jednu, bola by si to ty. V čase keď sa ti to stalo by som si vybral Alexis, ale teraz keď už má svojho manžela a dcéru, vybral by som si teba.

Elsie je pre mňa fantastickým rozptýlením. Spôsob, akým sa jej oči rozžiaria keď dostane darček, jej smiech znejúci cez celú izbu. Už rozpráva. Volá ma dedo. Trápim sa. Cítim sa staro. Väčšinu svojej mladosti som strávil čakaním na to, kedy sa môj život konečne začne. A teraz mám pocit, že čakám na to, kedy sa skončí.

Na Vianociach mám najradšej večer. Keď už boli Alexis aj s mamou v posteli, vybral som sa na Times Square. Väčšina ľudí sa tam chodí pozrieť na Silvestra, ale ja chodím vždy na Vianoce. Mám možnosť vidieť celé kúzlo bez všetkých tých  ľudí. Myslím si, že by sa ti to páčilo, ale pokiaľ by som ťa mohol len držať za ruku, tak by som kľudne sedel rád aj doma a pozeral tie hrozné programy v telke.

Tieto Vianoce mi pripadali akoby sa vznášali vo vzduchoprázdne. Boli to Vianoce, so všetkými tými každoročnými frázami, ale moje nadšenie zmizlo. Mali by byť čarovné, mal by som byť šťastný, ale namiesto toho som prázdny.

Zajtra k nám príde tvoj otec. Pozval som ho aj dnes, ale pozvanie odmietol. Cítim sa ako sebec. Sedím tu a sťažujem sa, že mi chýba jedna z mojich štyroch žien. Tvojmu otcovi osud vzal obe ženy. Dnes som mu dvakrát volal. Kontroloval som ho, či zase nepije a povedal mu, že ak si to náhodou rozmyslel, tak sa k nám môže ešte stále pridať. Ale povedal mi, že je v poriadku. Myslím si, že na vás spomínal. Neboj sa, dávam na neho pozor.

Nie sú to prvé Vianoce, ktoré som bez teba prežil a nebudú ani posledné. Myslím si, že by si v tom bola dobrá. Bola by si smutná, to áno, chýbala by ti tvoja mama, ale Vianoce s tebou by boli aj napriek tomu magické. Bola by si taká rozkošná, keď by si odbaľovala darčeky oblečená len v pyžame. Bol by som k tebe štedrý. Kúpil by som ti všetko po čom si kedy túžila a ty by si si lámala hlavu s tým, čo máš kúpiť mne. Stačila by mi tvoja prítomnosť. Tvoja prítomnosť bola vždy viac, ako som si zaslúžil.

Šťastné a Veselé, miláčik. Milujem ťa.

Rick

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (1) Spätné odkazy (0)
  1. T.T ja som to nevidrzala a hned mi stekali vodopady po tvary…


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód