Castle-sk.com
8Feb/127

Listy pre Kate – 8. Neviem prestať

Fanfiction

Originálny názov: Letters to Kate
Autor: bexiboo900
Prekladateľ: Nymi
Počet kapitol: 12
Rating: T
Popis: Súbor listov, ktoré Castle v priebehu života píše Kate.

----------------------------------------------------------------------------------

Neviem prestať

 

Drahá Kate,

dnes ráno sa mi o 4:17 narodila vnučka.

Je prekrásna, Kate. Taká prekrásna. Jej oči sú ako zafírové oceány, kľudne by som sa v nich mohol navždy stratiť. Jej perfektné ústa sú ako lupienky krehkej ruže, ktoré sa vždy našpúlia keď začne byť hladná. Na hlave má chumáč čiernych vláskov. Je taká vlasatá, Kate. Pokožku má ako porcelán. Jej pršteky sú drobunké, ale keď nimi chytila jeden z mojich, cítil som v nich toľko sily.

Som z nej nadšený. Viem, že o tom asi vieš. Viem, že som ti počas žiadneho míľnika počas tehotenstva Alexis nepísal. Všetko som si to popravde šetril. Chcel som ti napísať jeden list, v ktorom by som to všetko zhrnul. Chcel som si vedieť predstaviť, ako moja vnučka vyzerá popri tom, ako ti budem písať o prvých 9 mesiacoch jej bytia.

Nehanbím sa priznať, že keď mi to Alexis povedala, tak som sa rozplakal. Plakal som od radosti, ale moje slzy mali aj príchuť smútku. Aj v tú chvíľu, chvíľu, v ktorej som sa nemal sústrediť na nič iné okrem mojej dcéry, si sa mi vplížila do mysle. Plakal som kvôli tebe. Plakal som kvôli deťom, ktoré si nikdy nemala, deťom ktoré by mali to šťastie mať ťa za mamu.

Každá chvíľa, v ktorej som Alexis sprevádzal na tejto úžasnej ceste, bola s myšlienkou na teba. S tebou by to bolo určite iné. Ona je moja dcéra a ty si láska môjho života, ale podstata je tá istá.

Alexis bojovala prvých pár mesiacov s rannou nevoľnosťou. Chodil som ju domov navštevovať, keď musel byť jej manžel v práci. Stavím sa, že keby prišla nevoľnosť na teba, tak by si bola naštvaná. Kričala by si na mňa nech sa ťa nedotýkam. Správne, celú tú dobu som si dovolil predstavovať si deti, ktoré sme mohli spolu mať. Viem, že je tá predstava absurdná, ale zároveň priveľmi lákavá na to, aby som ju pustil len tak z hlavy.

Dúfam, že by som ti bol oporou. Ak by boli tvoje neustále zmeny nálad aspoň trochu podobné ako tie, ktorými trpela Alexis, môj život by bol na chvíľu o niečo ťažší. Ale s tebou by som to hravo zvládol. Alexis prechádzala v priebehu pár minút z plaču do smiechu a zo smiechu zase do hnevu, aký som u nej ešte nevidel. Vyčerpávalo ma sa na to čo i len pozerať a nechcem si ani len predstaviť, aké únavné to muselo byť pre ňu samotnú.

Po čase tie zmeny nálad skoro úplne ustali, aj keď aj teraz ju ešte občas chytia. Už jej začalo rásť bruško. Telo mojej dcéry, ktoré kvitlo vďaka novému životu rastúcemu v jej vnútri, mi vyrážalo dych.

Pre teba by to nebolo ľahké. Už len ten fakt, že si bola žena a k tomu ešte prekrásna žena, si často u podozrivých trpela nedostatkom rešpektu. Keby ti ale začalo rásť bruško, musela by si o svoj rešpekt bojovať oveľa viac. Keby si ale prišla kvôli tomu s plačom domov, tak by som ťa presvedčil o tom, že si tá najkrajšia vec akú som kedy videl.

Určite by sme sa stále hádali. Opovrhoval by som tebou kvôli riskovaniu života nášho dieťatka a ty by si mnou opovrhovala, lebo by som sa ťa snažil obrať o tvoju slobodu. Viem, že by sme sa nakoniec zmierili, ale tieto boje by aj tak boleli. Nezlomili by nás, nič by ma nedokázalo od teba odtrhnúť, keď už som raz poznal ten pocit držať ťa blízko. Ale ranili by ma.

Nebol som pri tom, ako sa moja vnučka narodila, ale prechádzal som zatiaľ hore dolu po čakárni.

Pri pôrode by si bola vyrovnaná. Nedovolila by si nejakej mučivej bolesti, aby ťa dostala na kolená. Predstavujem si, že keď by na teba prišli kontrakcie, po ktorých by si ležala na lôžku slabá a bez dychu v chvíľkovej úľave od bolesti, tak by si ma držala silno za ruku.

Povzbudzoval by som ťa v tom, aby si tlačila a ty by si mi povedala nech zavriem zobák. Viem si to úplne predstaviť. Povedal by som: Zatlač ešte posledný krát, zlatko, dokážeš to, a ty by si na mňa zvrieskla: Chcela by som vidieť, ako by si ty zatlačil ešte posledný krát.

Keď by naše dieťa uzrelo svetlo sveta, tak by som ti hovoril stále dookola, aký som na teba hrdý a aká nádherná si. Plakal by som bez hanby nad životom, ktorý sme spolu stvorili.

Bolí to, Kate. Vedomie, že už nebudem mať deti. Každú sekundu výchovy Alexis som miloval a vždy som si kdesi v podvedomí myslel, že jedného dňa budem mať ďalšie deti. Viem, že technicky by som ešte stále mohol, ale ja nechcem. Nevedel som o tom, že človeku môže chýbať akási možnosť budúcnosti, ale ja s bolesťou v srdci túžim po živote, ktorý som s tebou nikdy nemohol mať.

Raz som prichytil Alexis s jej manželom, ako spolu ležali schúlení na sedačke. Sedela mu medzi nohami a jeho ruky hladkali jej brucho pomalými krúživými pohybmi. V pozadí im bežal starý čierno-biely film, ale oboch zjavne oveľa viac zaujímalo ich dieťa ako nejaký film. Tak ľahko si viem predstaviť, ako by sme tak sedeli my dvaja. Viem si predstaviť, ako by sme to všetko robili.

Počujem, ako plače. Nie je tu, je stále v nemocnici a ja som u seba v byte. Nie som si istý, či je to ona, alebo Alexis keď bola bábätko, alebo naše neexistujúce deti.

Ticho som vzlykal v úžase nad svojou vnučkou, ale keď mi Alexis povedala jej meno, tak som sa zrútil do hysterického plaču. Elsie Katherine. Dali jej meno podľa teba. Alexis mi povedala, že chce aby jej dcéra bola taká silná, milá a múdra ako si bola ty. Povedala mi, že ťa ľúbila a chcela, aby jej dcéra o tejto láske vedela. Povedala, že chce o tebe Elsie všetko povedať. Neviem, či to zvládnem, Kate.

Mojim slzám nad narodením mojej vnučky by si sa smiala, ale viem, že keby sme sa vrátili domov, tak by si ma objala. Uistila by si ma o tom, že nie som starý, že môj život ešte nie je na konci.

Dnes ťa potrebujem, Kate. Milujem ťa.

Rick

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 3,67 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (7) Spätné odkazy (0)
  1. Velmi pekna poviedka… To meno ma neprekvapilo, ale otazne je, :) ci kate znamenala pre alexis (resp. Este znamena) viac ako jej vlastna biologicka mama :D

  2. Prvý krát mi vošli slzy do očí pri tomto: “Počujem, ako plače. Nie je tu, je stále v nemocnici a ja som u seba v byte. Nie som si istý, či je to ona, alebo Alexis keď bola bábätko, alebo naše neexistujúce deti.”

    :(

  3. Nad představou Kate jak rodí, jsem se lehce pousmívala a pak se mi znovu nahrnuly slzy do očí :D :(

  4. Je to taaaaak smutne :( ( ale pri predstave ako alexis a kate rodia sa pousmejem. Ale inak krasna poviedka premyskena :-)

  5. Havne 3 slova boli najsmutnejsie- ,,naše neexistujúce deti”

  6. Ale Kate a Rick by sa k sebe velmi hodili

  7. Toto je moja najoblubenejsia poviedksa


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód