Castle-sk.com
7Feb/124

Listy pre Kate – 7. Do raja

Fanfiction

Originálny názov: Letters to Kate
Autor: bexiboo900
Prekladateľ: Nymi
Počet kapitol: 12
Rating: T
Popis: Súbor listov, ktoré Castle v priebehu života píše Kate.

----------------------------------------------------------------------------------

Do raja

 

Drahá Kate

Dnes sa moja maličká vydávala. Už viac nie je moja. Dal som ju niekomu inému. Verím tomu, že sa o ňu jej manžel postará. Robí ju šťastnou a to je jediná vec, na ktorej záleží. Dnes doslova žiarila, Kate.

Keď som ju sprevádzal uličkou v kostole, nohy sa mi triasli tak nekontrolovateľne, až som si myslel, že to nakoniec nezvládnem. Zvládol som to. Čerpal som zo sily, ktorú som ani nevedel že mám. Prešiel som až na koniec, kde som ju predal jej manželovi a zrútil som sa na stoličku.

Na svadbách je najhoršie to, že je na nich vždy toľko párov. Ja som žiadnu bezduchú kreatúru ako svoj doprovod samozrejme nemal. Ako 'partnerku' som mal svoju matku. Celý deň na mňa všetci hádzali ľútostivé pohľady. Dobre vedeli koho som túžil mať po svojom boku. Chcel som im ublížiť. Dnešok bol o Alexis. Nie o mne, alebo o tebe. Nebol o mojej bolesti.

Alexis nechcela aby to tak bolo. Predniesla prípitok. Dala mi jeho kópiu, lebo vedela, že si jej slová budem musieť prečítať, aby som ich dokázal naozaj vstrebať.

Viem, že nie je zvykom, aby nevesta prednášala prípitok. Som si tiež vedomá, že môj otec chce, aby bol dnešok o mne. Je zlomený a aj keď sa to predo mnou snaží čo najlepšie skryť, ja mu to stále vidím na očiach. Som na neho taká hrdá. Bolo by pre neho také ľahké vzdať sa, ale on vydržal. Bojoval a stále bojuje. Mal lásku, ktorú stratil. My sme ju stratili. Tiež som ju milovala. Jej neprítomnosť je hmatateľná. Chýba mi. Chcela by som, aby tu dnes bola. Chcela by som preto, aby sme si na ňu dnes pripili. Na detektívku Kate Beckettovú.

Nikto si nevšimol, keď som po tom ako všetci zdvihli svoje poháre zmizol. Prišla ma hľadať moja mama. Povedala mi, aká je na mňa nesmierne hrdá. Podarilo sa mi pozbierať sa a vrátiť sa na hostinu práve načas, aby som mohol tancovať so svojou dcérou.

Väčšinu dňa sa mi darilo potláčať myšlienky na teba do úzadia, ale keď bolo po všetkom, tak som išiel do mojej hotelovej izby, kde som sa hodil na posteľ. Mysliac na teba som plakal.

Čo by si mala na sebe? Ako by si si upravila vlasy? Ako by si sa namaľovala? Aká voňavka by ma dovádzala k šialenstvu zakaždým, keď by som ju na tebe ucítil? Tancovala by si so mnou? Dúfam, že áno. Bože, dúfam, že áno.

Tancoval som so svojou dcérou. Tancoval som s mojou mamou. Tancoval som aj s Lanie. Bola tam rovnako, ako tam boli aj Esposito, Ryan a Jenny. Nemyslel som si, že sa ukážu, ale oni mi povedali, že som súčasťou ich okrskovej rodiny, a to zahŕňa aj malú Castleovú.

Po svadbe Ryana a Jenny som ti nepísal. Ak mám byť úprimný, tak väčšina z nej je pre mňa len jedna veľká rozmazaná spomienka plná šampanského. Pamätám sa na to, ako sa Esposito rozplakal, keď ťa spomenul v svojom príhovore družbu. Pamätám sa, že Ryan plakal pri tom, ako spomínal na sestru, ktorá mu veľmi chýba. Pamätám sa tiež, že ja som neplakal. Cítil som len prázdnotu.

Dnešok bol naozaj čudný. Som šťastný, pochopiteľne, a tiež hrdý na svoju dcérku. Jedna moja časť ale trpí pri pomyslení, že už viac nie je moja. Prial by som si, aby si tam dnes mohla byť. Pomohla by si mi uvedomiť si, že ma neopúšťa. Keď išlo o Alexis, tak si vždy vedela čo povedať, ako ma upokojiť.

Odišla do sveta, do modrých hlbín oceánu a už viac nepotrebuje, aby som ju viedol, držal ju za ruku.

Chýbaš mi každý deň. Dni ako tento sú ale najhoršie. Dni, v ktorých ide o rodinu. O ľudí, na ktorých mi záleží. Cítim sa, akoby moja bolesť nebola oprávnená. Nebola si moja manželka, nebola si ani moja priateľka. Mám pocit, akoby som nemal právo na to smútiť za tebou takýmto spôsobom. Mám v sebe dieru, ktorú nemožno vyplniť.

Môj stav sa zlepšuje. Ak sa ale priveľmi snažím, ak sa snažím predstierať že som v poriadku, tak sa začnú trhať tie ťažko zacelené okraje. Párajú sa a trhajú. Som na kúsky. Aj po všetkom tom čase som stále na kúsky. Už sú to roky, Kate. Roky. Aj tvoj otec je na tom lepšie ako ja.

Nezaslúžil som si ťa už keď si bola na žive. Nezaslúžim si za tebou takto smútiť. Napriek tomu, napriek všetkému, ťa ale milujem.

Nech sa stane čokoľvek. Milujem ťa.

Rick

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (4) Spätné odkazy (0)
  1. :’( Normálně hotová deprese…

  2. tiež si hovorím :( :(

  3. Ty jo, akože slzím ako malá :( Poviedka je to skvelá, len keby som pri nej toľko nerevala….A to pri každej jednej, ale pri tejto teda zvlášť intenzívne.

  4. Ako hovorim vsetky su smutne a velmi romantickeromanticke :,(


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód