Castle-sk.com
6Feb/122

Listy pre Kate – 6. Nádherná noc

Fanfiction

Originálny názov: Letters to Kate
Autor: bexiboo900
Prekladateľ: Nymi
Počet kapitol: 12
Rating: T
Popis: Súbor listov, ktoré Castle v priebehu života píše Kate.

----------------------------------------------------------------------------------

Nádherná noc

 

Drahá Kate

Dnes si Alexis vybrala svoje svadobné šaty. Sú prekrásne. Majú farbu slonoviny a majú úzky strih, nie ale priúzky. Vyrazila mi dych. Som na ňu taký hrdý. Videl som ju už v rôznych šatách, ale ani v jedných nevyzerala taká šťastná. Taká bezstarostná a spokojná. Teba som v šatách videl iba štyri krát.

Prvý krát keď sme pracovali na prípade tých vlámaní. Išli sme v utajení na tú charitatívnu aukciu v Metropolitnom Americkom Divadle Tanca, pamätáš sa? Tie šaty som ti kúpil ja. Dúfam, že si si o mne preto nemyslela aký som arogantný. Pravdou ale je, že som presne vedel čo sa na takýchto podujatiach od ľudí očakáva a ty nie. Viem, že ťa hnevalo už len to, že tam musíš ísť. Nechcel som, aby si mala problémy ešte aj s tým, čo si obliecť.

Ak mám byť úprimný, nepredpokladal som, že si ich oblečieš. A tak dúfam, že keď si sa ukázala na prahu mojich dverí, tak si mi odpustila môj nemý úžas. Keď som tie šaty vyberal v obchode, tak som si myslel, že si ťa v nich dokážem predstaviť. Ale moja predstava nesiahala realite ani po päty. Sadli ti tak perfektne, akoby si každá jedna nitka z nich vychutnávala kúsok tvojho tela, ktorého sa dotýkala. Tie šaty vyzerali ako nádherná druhá koža vyrobená len na to, aby zdôraznila každú jednu prednosť tvojho tela. V tú noc si bola prekrásna. Bol som rozpoltený medzi túžbou vidieť ťa v tých šatách po zvyšok svojho života a túžbou ich z teba strhnúť. Viem, že si neoblomne stanovila, že to nebolo rande, ale preboha ako som len túžil po tom aby bolo. Keby som ťa chcel vtedy pobozkať, tak by si mi to dovolila. V tú noc sme spolu prvý krát tancovali. Bola to prvá noc, cez ktorú som ťa mohol držať v náručí, cítiť teplo tvojho tela v blízkosti môjho.

Druhý krát som ťa videl v šatách na krste knihy Nikki Heatovej. Paula mi povedala, že si mala šaty značky Hervé Leger. Pamätám sa, ako som si myslel: kúpila si kvôli tomu šaty od návrhára?  Paula mi tiež povedala, že sa s tebou mám vyspať. Povedala mi nech to zo seba dostanem, ale ja som už vtedy vedel, že s tebou chcem mať viac než len nezáväzný románik. Chcel som ťa spoznať. Vieš, že som tú ponuku na druhú knihu pôvodne nechcel prijať? Potom si mi ale povedala, že chceš aby som ju prijal a už vtedy by som bol pre teba spravil čokoľvek. A tak som ju prijal. Ak by som aj prijal tú druhú ponuku, tak som nemal na pláne povedať ti zbohom. Dal som si záväzok, že ťa spoznám nielen pracovne. Potom mi ale ponúkli zmluvu na tri knihy o Nikki Heatovej a zvyšok už poznáš.

Späť ale k tým šatám. Vyzerala si úžasne. Viem, že si mala trému z prechádzky po červenom koberci a z toho, že si ťa budú ľudia fotiť. Ale zvládla si to ako profesionálka. Vošla si do miestnosti v tých kobaltovo-modrých šatách, ktoré kopírovali tvoje štíhle telo, a ja som z teba nemohol spustiť oči. Tvoja prítomnosť zaujala na chvíľu oči každého človeka v miestnosti. Moju pozornosť si si ale držala oveľa dlhšie. V tú noc si začala veriť v to, že si o tebe myslím, že si výnimočná. Viem, že si mi v tej nemocnici po tom ako postrelili Sorensona úplne neverila, ale keď som to napísal do venovania celému svetu na oči, myslím, že vtedy ti to začalo pomaly dochádzať.

Tretí krát bol môj najneobľúbenejší. Bola si na rande s akýmsi hasičom, o ktorom si si očividne myslela, že bol kus. Vyzerala si nádherne. Mala si červené šaty na jednom ramienku. Tvoje vlasy boli natočené a vypnuté dohora, odhaľujúc tak tvoju štíhlu šiju. Želal som si, aby som bol na tom rande s tebou ja. Chcel som s tebou ísť na večeru. Chcel som byť ten, kto ťa v tú noc odvezie domov. Aj vtedy som ťa miloval, Kate. Ešte som si to nepriznal. Vedel som, že chcem byť tvoj priateľ, chcel som tam pre teba byť, ale nemyslím, že som si vtedy uvedomoval hĺbku svojich citov.

Štvrtý krát bolo všetko inak. Išli sme do klubu. Vedela si, že budeš musieť flirtovať a tak si sa obliekla najodvážnejšie ako som ťa kedy videl oblečenú. Do čerta, Kate, tie šaty obopínali tvoje krivky. A vieš čo? Žiarlil som. Žiarlil som na tie šaty. To ja som chcel byť ten obopínajúci tvoje krivky. Tentoraz bolo všetko inak, pretože keď som sa na teba pozrel, tak som vedel aký pocit by to bol mať tvoje telo na tom mojom. Keď som sa ti pozrel na pery, tak som znovu ucítil ich omamnú chuť. To aké by bolo prechádzať prstami cez tvoje vlasy som si predstavovať nemusel. Ten pocit som už poznal.

V jedných šatách som ťa ale nikdy nevidel – v svadobných šatách. Neviem, či by som mal byť kvôli tomu vďačný alebo zdevastovaný. Keby išlo o našu svadbu, tak ti musí byť jasné, že by som bol v ten deň najšťastnejším mužom na svete. Keby som sa ale niekedy musel pozerať na to, ako si berieš niekoho iného, tak by ma to zlomilo. Roztrieštil by som sa na také nepatrné kúsky, že moje opätovné poskladanie by bolo nemožné. Ako si mi raz povedala, bol by to pre mňa neporušiteľný záväzok. Neviem, Kate. Proste neviem. Niekedy o tých štyroch zážitkoch snívam a snívam aj o mnohých ďalších, ku ktorým nikdy nedošlo.

Je to pre mňa čoraz ľahšie. Stále ma to bolí, stále chýbaš každému úbohému atómu, z ktorého sa skladá moje ja, ale už sa s tým vyrovnávam o trochu lepšie. Stále dlhšie a dlhšie rozmedzie času dokážem fungovať normálne. Celú dobu ale samozrejme cítim bolestný pocit viny. Malo by ma to bolieť. Po všetkých tých veciach, ktorými som ťa zranil, po všetkých tých razoch čo si ma prijala späť, keď som si to nezaslúžil, si tú ukrutnosť života bez teba zaslúžim. Prajem si len, aby môj trest nebol podmienený tvojou smrťou. S radosťou by som znášal túto bolesť ak by to znamenalo, že žiješ.

Som stále na žive, stále bojujem. Viem, že by si nechcela aby som to vzdal.

Milujem ťa.

Rick

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (2) Spätné odkazy (0)
  1. Nevi niekto nazov epizody, kde Kate mala tie cervene saty na jednom ramienku?!

  2. ked sa nemylim je to epizoda 2×14 The Third Man (Ten reti)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód