Castle-sk.com
5Feb/121

Listy pre Kate – 5. Teraz to už vidíme

Fanfiction

Originálny názov: Letters to Kate
Autor: bexiboo900
Prekladateľ: Nymi
Počet kapitol: 12
Rating: T
Popis: Súbor listov, ktoré Castle v priebehu života píše Kate.

----------------------------------------------------------------------------------

Teraz to už vidíme

 

Drahá Kate

Je to moja vina. To je ten dôvod, prečo nemôžem nájsť útechu v sebaľútosti. Prvá vec, ktorú som urobil, keď si mi prvý krát povedala o prípade tvojej matky, bola donútenie Esposita aby ma vzal do archívov a ukázal mi ten spis. Zobral som si ho domov. Bol som arogantný. Ako som si len mohol myslieť, že dokážem ten prípad vyriešiť?

Keď som k tebe prišiel ohľadom znovuotvorenia jej prípadu, už vtedy som vedel ako tvoju matku naozaj zabili. Povedala si mi, že ak sa toho prípadu čo i len dotknem, tak sme skončili. To preto som váhal povedať ti to. Nechcel som, bol som pripravený na to zabudnúť. Vedel som, ako by ťa tá informácia zranila. Moja matka mi ale povedala, že ti to povedať musím. Bol som zhrozený strachom z toho, že ťa stratím, ale aj tak som ti to povedal.

Zlomilo ťa to. Prepáč mi to. Prijala si ma ale späť, čo som si vôbec nezaslúžil. S tým, že som prípad tvojej matky otvoril iba kvôli sebe si mala pravdu. Chcel som dokázať, že naozaj za niečo stojím. Ale urobil som to aj kvôli tebe, alebo som si to aspoň myslel. Nikdy som nerozmýšľal nad tým, ako by ťa to mohlo zlomiť. Nikdy nepochopím, prečo si ma prijala naspäť.

Potom si musela zabiť tvoje jediné vodítko k mužovi, ktorý objednal vraždu tvojej mamy a to len kvôli takému hlupákovi ako som ja. Nechcel som, aby si to urobila. Už vtedy by som kvôli tebe umrel. Chcel som, aby ma zastrelil a ty si tak mala šancu nájsť toho chlapa stojaceho za vraždou tvojej matky.

Dúfam, že vieš ako sa moje srdce rozbilo na milión kúskov, keď som ti povedalo o mojom odchode. Nikdy som ťa nechcel opustiť, ale myslel som si, že bude pre teba jednoduchšie ak odídem sám od seba namiesto toho, aby si ma o to musela prosiť. Keď si povedala všetky tie veci o tom, ako si zvyknutá na to, že som blízko teba a že chceš aby som tam bol aj naďalej keď chytíš tie svine stojace za vraždou tvojej matky, chcel som kričať od radosti. Bolo to prvý krát čo si mi dala nejaký náznak ohľadom toho, že moja prítomnosť nebola pre teba tá najhoršia vec na svete.

Na dlhú dobu sa všetko upokojilo, Kate, skoro na rok. Keď ti chcel vtedy Raglan niečo povedať a ty si na to zareagovala tým, že som človek, ktorému dôveruješ, cítil som sa ťa nehodný.

Keďsomzbadalnatvojomtričkukrv,myslelsom,žeťapostrelili. To som povedal. Nepovedal som, že mojesrdcenachvíľuprestalobiť. Nepovedal som, že bymazničiloakbysatiniečostalo. Nepovedal som, že ťamilujem. Len som si to myslel. Dúfam, že si tie nevypovedané city v mojich slovách počula.

A dopekla, Kate – ten bozk. Myslím, že obaja dobre vieme, že to nebola len pretvárka. Ten vzdych, ktorý ti v nestráženej chvíli unikol z úst, mi takmer podlomil nohy. Chuť tvojich pier je neopísateľná, spoznal by som ju ale kdekoľvek. Bol to ten najintenzívnejší a najúžasnejší bozk v mojom živote.

Vymlátil som pre tvoju záchranu z Lockwooda dušu. V tej chvíli by som ho bol kľudne i zabil, Kate. Mohol som mu zobrať život mojimi holými rukami. Ošetrila si mi potom ruku a vtedy som ti po prvý krát povedal navždy. Skoro som ti povedal aj to, že ťa milujem, ale potom som si spomenul na Josha. Kvôli Demmingovi som ťa opustil, ale keď sa zjavil Josh, nemohlo ma už od teba odtrhnúť nič na svete.

Zahryzol som si do jazyka a sledoval ho, ako ťa miluje. Pozoroval som, ako si chodila k nemu domov a predstieral som pri tom, že si nezlomila kúsok môjho srdca zakaždým, keď si odišla.

Prosil som ťa, nech to necháš na pokoji. Viem, že to nebolo správne. Tvoj otec aj Montgomery mi obaja povedali, že som ten jediný, kto ťa môže prehovoriť aby si to nechala tak. Ale aj tak som sa za to nenávidel.

Nemal som právo prosiť ťa o to, aby si to nechala na pokoji. To ja som bol ten, kto ten prípad znovu otvoril. To ja som ťa do neho opäť vtiahol. Nemal som žiadne právo na to zmeniť názor a prosiť ťa, aby si nechala na pokoji prípad, ku ktorému som ťa sám dotiahol.

Prepáč mi to. Veľmi ma to mrzí, láska moja. Mala si úplné právo povedať mi nech odídem. Povedala si akmátešťastie,taknájdeteniekoho,ktojeochotnýstáťzavaminechsastanečokoľvek. Keď si to hovorila pozerala si sa na mňa. Dúfam, že vieš i ja by som za tebou stál, aj keby všetci na celom svete boli proti tebe. Bol by som s tebou. Stál by som pri tebe aj keby si niekoho zabila.

Prepáč. Je to moja vina, Kate. Je to moja vina, že si mŕtva. Nerozumiem tomu, ako mi mohol tvoj otec odpustiť. Nechápem, prečo mnou nie sú tvoji priatelia a rodina znechutení tak, ako som znechutený ja sám zo seba. Je mi to tak ľúto.

Chýbaš mi, potrebujem ťa, milujem ťa.

Rick

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (1) Spätné odkazy (0)
  1. hádam jedna z doteraz najlepších :)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód