Castle-sk.com
3Feb/121

Listy pre Kate – 3. Bez závisti a bez zlosti

Fanfiction

Originálny názov: Letters to Kate
Autor: bexiboo900
Prekladateľ: Nymi
Počet kapitol: 12
Rating: T
Popis: Súbor listov, ktoré Castle v priebehu života píše Kate.

----------------------------------------------------------------------------------

Bez závisti a bez zlosti

 

Drahá Kate,

bolí to. Stratil som pojem o tom, koľko bezsenných nocí som strávil sedením pri tomto okne zababušený, v noci mraziacej až do špiku kostí. Mám okolo ramien prehodenú deku, ale nie preto, že by mi bola zima, ale skôr ako taký chabý pokus o útechu.

Na takéto príležitosti som si na IPode vytvoril zoznam pesničiek. Viac nocí strávim ich počúvaním, než naozajstným spánkom. Sedím tu až kým nevyjde slnko. Pár krát ma tak našla Alexis.

Vždy keď zistí, že som tu opäť strávil noc, tak jej vidím na tvári čistý a neskrývaný zármutok. Je to pre mňa úľava. Cítiť niečo. Znamená to, že dokážem ešte niečo cítiť.

Som prázdny. Všetko je preč Kate. Úplne všetko. Moja inšpirácia. Môj obdiv k okolitému svetu. Radšej by som cítil akúkoľvek bolesť, než toto. To ale nejde. Necítim.

Chcem, aby ma niečo bolelo. Chcem plakať. Chcem byť rozzúrený. Chcem byť, ale nemôžem. Mohol by som tu sedieť aj do konca sveta, Kate. Celý deň len sedieť a pozerať pred seba.

Ubližujem svojej dcére, ale nevnímam to. Som prázdna škrupina. Tento pocit ma vtiahol, keď som si nedával pozor. Vtiahol ma a teraz ma drží, ale pre mňa je to iba dlho očakávané oslobodenie. Tu nevidím tú bolesť v očiach ľudí, ktorí sa na mňa pozerajú. Nevidím ich sklamanie.

Ubehlo veľa času odkedy som ti naposledy napísal. Každý deň sa s tebou samozrejme v mysli rozprávam, ale potrebu spísať svoje myšlienky na papier som už hodnú chvíľu nepocítil. Alexis ma videla, ako som ti písal na tvoje narodeniny. Povedala mi, že nie som v poriadku, že by som mal na teba zabudnúť. Nemôžem. Aj teraz, keď vidím nejakú vec, pomyslím si Kate,videlasito? Rozprávam sa s tebou aj keď mi je smutno. Nikomu som to nepovedal. Povedali by mi, nech s tým prestanem. Ale ja nemôžem. Na to, aby som prestal, to príliš bolí.

Prečo ti teraz vlastne píšem? Alexis sa bude vydávať. Vydávať, Kate. Už pár rokov chodila s jedným chlapcom. Myslím, že jej ho schvaľujem na toľko, koľko len otec dokáže schváliť iného muža v živote svojej dcéry. Som za nich šťastný. Ale Bože, Kate, ako to len bolí.

Zakaždým, keď mi ukáže svoje šaty, tak si ťa v nich predstavím. Zakaždým, keď sa ma opýta na jedlo, rozmýšľam nad tým, či by ti chutilo. Snažím sa tu pre moje malé dievčatko byť, byť šťastný ohľadom jej  svadby, ale všetko na čo myslím je naša svadba. Viem, že je to povýšenecké už len to pomyslenie, že by si sa na mňa niekedy čo i len zaľúbene pozrela, nieto ešte prijala moju žiadosť o ruku a stala sa pani Castlovou.

Pamätám sa na ten prípad, na ktorom sme tak dávno pracovali, ktorý zahŕňal môjho kamaráta Damiena. Vošla si do miestnosti a povedala ,detektívka Kate’, ale potom si zbadala aj mňa a tak si dodala ,Castle’. V svojej hlave si tieto tri slová občas opakujem stále a stále dokola. DetektívkaKateCastle(ová). Myslím si, že to znie celkom pekne.

V práci by si si ale ponechala svoje dievčenské meno – Beckettová. Keby som ťa musel donútiť zmeniť si svoje meno na moje, tak by som to urobil. Všetko ohľadom našej svadby a nášho života by mohlo byť podľa teba, mojou jedinou požiadavkou by bolo tvoje meno – Kate Castlová.

Nie že by na tom teraz záležalo.

Chýbaš mi, ale je v tom oveľa viac. Chýba mi budúcnosť, ktorú sme spolu nemohli prežiť. Myslím na všetok ten premárnený čas a cítim pritom neutíchajúcu a neovládateľnú bolesť.

Stavím sa, že si myslíš ako robím s komára somára. Nikdy si nebola naozaj moja, takže mi nemôžeš chýbať v celej svojej kráse. Ja ťa ale tak strašne milujem, pretože to, že si nikdy nebola moja, je ešte horšie. Nemám žiadne spomienky na nás dvoch ako pár, pretože sa to nikdy nestalo.

Som neuveriteľne šťastný, že Alexis našla lásku svojho života a mala toľko rozumu, aby mu to povedala a držala si ho nablízku. Dúfam, že ho nikdy nepustí. Poučila sa z mojich chýb, čo je pre mňa jedinou útechou.

Závidím jej. Snažím sa s tým prestať. Ja viem, nie je správne závidieť svojej vlastnej dcére jej šťastie. Ale ona má pred sebou celý život a väčšina toho môjho je už za mnou. Môj koniec sa pomaly blíži.

Milujem ťa, Kate. Toľko času som premárnil. Mal som ti to povedať vtedy v tom mraziacom boxe. Zoči-voči bombe. V L.A. Po tom, ako sme sa pobozkali. Po tom, ako si zastrelila vraha svojej matky. Keď som ťa zachránil z tvojho horiaceho bytu. Keď som ťa pozval do Hamptons. Keď som sa vrátil domov z najhoršieho leta svojho života. Po tom, ako si ma zachránila pred tým trojnásobným vrahom.

Hovorím ti to teraz, aj keď viem, že to nestačí, ale je to všetko čo mám.

Milujem ťa

Rick

Autor: Nymi

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (1) Spätné odkazy (0)
  1. začína ma chytať depresia :D


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód