Castle-sk.com
13Feb/1210

Hra špiónov

4x15 Pandora

Pomaly, ale isto sa nám to už blíži. A nečaká nás len taká obyčajná epizóda, ale prvá časť akciou nabitého dvojdielu s názvom 4x15 Pandora. Určite si ešte pamätáte na výbušné epizódy v druhej sérii, v ktorých Beckettovú prenasledoval šialený fanúšik, a mrazivé časti, kde časť New Yorku takmer vyletela do luftu. Tentoraz nás čaká opäť niečo nové. A čo to teda bude?

POZOR! Článok obsahuje spoilery!

Tentoraz sa Castle a Beckettová zapletú do špiónskeho sveta a razom sa tak Castlove bláznivé teórie o machináciách CIA stávajú reálnejšie. Akoby sa preniesli do sveta jedného z akčných trilerov o Jasonovi Bournovi, agentovi CIA. A nielen to, Beckettová sa osobne stretáva s agentkou CIA Sophiou Turnerovou, ktorá je starou známou nášho svetoznámeho autora. Ako sama Sophia hovorí po odovzdaní kávy Rickovi, Castle chcel nazrieť do sveta ženskej agentky CIA a urobiť menší výskum. Zdá sa vám to povedomé? Áno, i Beckettová v tom spoznáva krutú podobnosť so svojou skúsenosťou.

Za pomoci CIA sa teda vydávajú na lov bezcitného vraha, ktorý je súčasťou medzinárodného sprisahania a ohrozuje národnú bezpečnosť.

Castle, Beckettová, Esposito a Lanie sa rozmiestnia okolo auta, na kapote ktorého skončila ich obeť. Išlo o chlapíka, ktorý vypadol z okna na štvrtom poschodí. Susedia počuli hádku a potom už iba rozbíjajúce sa sklo. Žeby pád zo štvrtého poschodia bol príčinou smrti? Nie tak celkom. Okrem gravitácie ako príčiny smrti mal v hrudníku i strelnú ranu. A v krku zaseknutú ceruzku. To však nie je všetko! Okrem toho bol ešte aj uškrtený a pobodaný. Tomu sa hovorí prehnané zabitie, nemyslíte?

Castle pomaly nasleduje Beckettovú, až kým sa len tak ledabolo nepozdraví Alexis. Zarazí sa, prejde k Alexis a vyzvedá, ako sa tam ocitla. Požiadala totiž doktorku Parishovú, či by ju nemohla sledovať pri práci a vykonávať u nej prax. Za dva dni sa stihla toho toľko naučiť. Najmä tie najbrutálnejšie vraždy sú tie najlepšie, s čím súhlasí i Lanie, ktorá je blízko nich. Alexis konečne chápe, čo jej otec videl na prenasledovaní detektívov a vyšetrovaní vrážd. Castle z toho samozrejme nie je nadšený, ale Alexis to rovno do očí nepovie.

Castle a Beckettová sú spútaní a agent im z hláv následne zloží masku. Vezú sa vo výťahu do peknej hĺbky a vôbec netušia, kde sú a kam smerujú. Len čo sa otvoria dvere výťahu, naskytne sa im pohľad na miestnosť vybavenú najmodernejšími technológiami, a ani Castle tentoraz nespriada svoje bláznivé teórie a mimoriadne stratí reč. A to sa nestáva často, ako poznamenala prichádzajúca agentka, v ktorej Castle spozná svoju známu, Sophiu Turnerovú. Tá sa na neho usmeje a privíta ich v CIA.

Kate a Ricka odvedú do konferenčnej miestnosti, kde čakajú na Sophiu. Beckettová medzitým vyzvedá odkiaľ ju Castle vlastne pozná, ale v tej chvíli vstupuje agentka CIA, ktorá podá Rickovi kávu a vysvetlí jej, ako sa spoznali. Rick totiž potreboval pred približne dvanástimi rokmi urobiť výskum pre postavu v jednej z jeho prvých kníh o Derrickovi Stormovi a inšpiráciou sa stala Sophia. Beckettová zostane zarazená, a len čo sa spamätá, dožaduje sa prepustenia na slobodu, keďže ich tam držia proti ich vôli. Teda aspoň ju.

V aute zavládlo ticho a Castle sa snaží prelomiť ľady. Beckettová vraj nie je nahnevaná, ale skôr sklamaná, že jej nepovedal o tom, ako na niekom robil výskum postavy ešte pred ňou. V záujme národnej bezpečnosti však budú musieť prekonať svoje nezhody. Navyše Castle skladá komplimenty Nikki Heatovej, aká je to vyvinutejšia, celistvejšia postava a je to úplne iné, ako keď sledoval Sophiu.

A ešte jedna zaujímavá správa: Čaká nás poriadny cliffhanger. Čiže zakončenie Pandory bude opäť dramatické (iné by sme ani nečakali). Nathan Fillion prezradil, že museli robiť náročné akčné kúsky a dokonca sa museli navliecť do potápačských oblekov (alebo čohosi podobného). A Stana Katic v rozhovore medzi natáčaním pre internetový magazín E! spomínala, že Castle a Beckettová sa v tejto časti takmer utopia. „Myslím, že ich necháme prejsť [v dvojepizódach] každým zemským elementom a pokúsime sa ich zabiť všetkými možnými spôsobmi, aby to konečne pochopili. Aby si konečne povedali: Naozaj ťa milujem a som do teba zbláznený/á, vezmime sa a majme spolu deti.“ Stana Katic je shipper ako sa patrí! Dúfajme, že sa jej slová niekedy naplnia a my sa dočkáme.

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 4,67 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (10) Spätné odkazy (0)
 1. A nebudem to pozerať a nebudem to čítať…Oui, ja odolam :D

 2. bomba,bomba,bomba…táto časť (4×16)je to naj…čo sa týka napätia a zvratov, som nadšená….

 3. Až na to, že toto je článok k 4×15, k 4×16 je o trošku vyššie :)

 4. keby doobeda o 10-tej bola vytvorená miestnosť pre 4×16, tak by som to napísala tam…takže sa najprv treba presvedčiť, a potom upozorňovať…

 5. Článok k 4×16 je tu už od včera a možno aj dlhšie. Takže neviem čo riešiš belka :/

 6. Hovorila som o ČLÁNKU :) Čo sa týka témy, nie je nič ľahšie než založiť novú. Od desiatej si mala dosť času, keď to už teda spomínaš.

 7. na založenie stránky sú tu hádam admini, alebo nie? to sa môže každý starať do chodu týchto stránok?
  Phoboska- keby si lepšie čítala, tak išlo o 4×17, nie 4×16
  AmyF- bola som doma do 10….a okrem iného, vždy tie miestnosti už boli, dalo sa tam vstupovať už ráno, teraz si asi niekto prispal…a čo sa týka založenia témy, ja ich tu môžem založiť aj 10,len neviem, či to niekto prežije….

 8. Nie, nie sú tu na to, aby zakladali stránky. Mimochodom, myslím že tou stránkou myslíš tému, preto píšem, že nie sú. O webové stránky sa starajú admini a redaktori, fórum je komunita obyčajných ľudí a moderátori dozerajú len na dodržovanie pravidiel, slušné spravanie a podobné veci.
  Naposledy hovorím, že ja som hovorila o článku 4×16, ktorý už dávno vyšiel. Toto je 4×15 a ty si písala o 4×16 sem. Takže si to zle pochopila ty, nie Phoboska. 4×17 je najnovšia rozprávková epizóda ;)
  Čo sa týka miestností – žiadne nemáme :) Sú to témy vo fóre, ktoré môže zakladať ktokoľvek. Neviem, ako ti to už polopatistickejšie vysvetliť… asi iba “použi google”. Čo sa týka toho prispatia, nie je našou povinnosťou zverejňovať témy k diskusiam k častiam. To môžu robiť aj obyčajný užívatelia, ak chcú komentovať udalosti v časti. My ich zverejňujeme preto, že sme prví čo si to pozrú a skomentujú. Takže absolútne neviem o čo ti zase ide. A myslím, že si budeme prispávať častejšie, nech istí ľudia neberú všetko za samozrejmosť ;)
  Tém si môžeš založiť koľko len chceš, ak však budú v rámci pravidiel fora a budú mať aspoň nejakú (ako sa hovorí) hlavu a pätu.
  Očividne to tu nemá cenu vysvetľovať. Týmto končím a dúfam, že aj ty ;) Ak máš ďalšie pripomienky, napíš mi súkromnú správu.

 9. Já jen doplním. Ano, většinou zakládám topic(téma) k epizodě já, protože vstávám o 5, koukám na Castle a tudíž jsem první, kdo to vidí.
  Teď jsem párkrát měla noční a tudíž to založit ten, kdo epizodu viděl jako první a chtěl okomentovat. Klidně to můžeš udělat i ty.

 10. ja len tak na menšiu obhajobu, že možno belka si myslela, že témy základá niekto z nás Castla tímu, pretože tam vidí zelené more – čiže nás moderátorov :)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód