Castle-sk.com
12Feb/120

Andrew Marlowe: „Castle a Beckettová už tvoria pár.“

Andrew Marlowe

A máme tu ďalší rozhovor s Andrew Marlowom, v ktorom sa rozhovoril na tému vzťahu Castla a Beckettovej, presnejšie o svojom názore na to, či by ich spojenie do skutočného vzťahu znamenalo hraničný bod seriálu, po ktorom by nasledoval už len postupný úpadok. Takisto sa vyjadril k niektorým postavám a naznačil, čo všetko od nich môžeme očakávať v priebehu štvrtej série. Keďže článok vyšiel tesne pred epizódou 4x07 Cops and Robbers, v závere rozprával práve o tejto časti.

Nedávno ste s fanúšikmi tweetovali o hraničnom bode seriálu, takže by ma zaujímalo, či si myslíte, že tým hraničným bodom by bolo, keby sa Castle a Beckettová dali konečne dokopy.

Andrew Marlowe: Nie, nevidím to tak. Sčasti som sa bavil s fanúšikmi o niektorých elementoch a nadchádzajúcom príbehu a že robím drahoty, pretože nechcem nič prezradiť. Každý rozprával o hraničnom bode, tak som bol zvedavý a spätne som si pozrel nejaké materiály zo seriálu Happy Days. A tento seriál fungoval naozaj dlhú dobu aj po tom, ako nastal hraničný bod, a to bolo pre mňa veľmi zaujímavé zistenie. Všetci akceptujeme populárnu definíciu hraničného bodu znamenajúcu to, že seriál v podstate končí, pretože má klesajúcu tendenciu, a nemôžete klesať šesť alebo sedem rokov a mať stále ľudí, ktorí na vás pozitívne reagujú.

Bol to zábavný spôsob komunikácie s fanúšikmi a čo som tým presne myslel, uvidia ľudia v priebehu seriálu. Výslovne som nerozprával o vzťahu Castla a Beckettovej. Ale na druhej strane, nie že by som o ňom nehovoril, pretože ako som už veľakrát predtým povedal, myslím si, že máme veľa čo povedať aj po tom, keď budú spolu ako pár. Tiež som ľuďom hovoril: „Pozrite, ja si myslím, že oni už vo vzťahu sú, ale je to omnoho komplikovanejší vzťah oproti tým, ktoré sme zvyknutí vídať.“ Nie je to také jednoduché, ako „teraz sme spolu a všetko je skvelé“. Všetci vieme, že vzťahy, keď ste v nich, sú komplikované a nie vždy prezentujú to, čím v skutočnosti sú.

Beckettovú sme nedávno videli na terapii, ako sa snaží čeliť niektorým svojim problémom. Uvidíme toho v budúcnosti viac?

Andrew Marlowe: Beckettová si začína pripúšťať tieto problémy pri tom, ako sa postupne posúvame dopredu. Jedna z vecí na tomto seriáli je, že od začiatku sme väčšinou pristupovali k príbehom z Castlovho uhla pohľadu. Beckettová je preňho záhadou a on postupne odhaľuje jej vnútro, ale na začiatku tejto série som mal veľmi silný pocit, že nastal čas, aby sme začali odkrývať jej vnútorné pocity. Keď nie pred Castlom, tak aspoň trochu pred divákmi. Myslím si, že keď pred ním robí drahoty a zároveň sa na neho tajomne usmieva, alebo si okolo svojho srdca stavia múr, diváci z toho môžu veľa vyčítať. Kvôli tomu, aby sme divákom ukázali, nad čím premýšľa a s čím bojuje, cítil som, že takéto nazretie do jej vnútra bude pre nich dôležité, aby pochopili, čo tento rok urobíme s príbehom, prečo Beckettová celkom nedôveruje Castlovi a prečo sa zaoberá prekážkami, ktoré jej bránia mať vzťah, aký chce. Toto uvidíme ešte párkrát v priebehu série. Blíži sa nám epizóda, keby bude v meste vyčíňať sériový vrah - ostreľovač - a Beckettová bude musieť čeliť určitým post-traumatickým stresovým problémom, takže aj na toto použijeme spomínanú terapiu.

 

Kristin Lehman (postava Sereny Kaye v epizóde 4x05 Eye of the Beholder) bola nedávno v seriáli veľmi zábavná a videli sme veľa z toho, čo ste rozprávali o Beckettovej reakcii na Castlove očarenie. Uvidíme Kristin Lehman viackrát?

Andrew Marlowe: Je to skvelá postava a skvelá herečka. Postava, ktorú Kristin hrala, bola veľmi zábavná a ja som bol jej fanúšikom už odvtedy, ako pracovala na seriáli The Killing. My sme ju ale chceli vidieť v inej podobe, čo si myslím, že sa nám i podarilo. Som si istý, že verní diváci vedia, aký som veľký fanúšik silných, inteligentných, neústupných sexy žien a tiež toho, aby bol Castle s niekým... Pretože sme ho videli so ženami, ktoré vedel určitým spôsobom očariť a ktoré boli atraktívne i tak trochu menej chytré. A jedna z vecí, ktorá ho priťahuje na Beckettovej, je jej inteligencia a sila. To, že sa nám do seriálu podarilo priniesť niekoho inteligentného a v odlišnom zmysle silného, bolo veľmi zábavné a Beckettovú tu ohrozilo spôsobom, akým ju už dlho neohrozili iné ženy. Beckettová vie, že Castle bude chvíľu očarený ako pes, ktorý zbadal veveričku, ale nebude to mať trvalú hodnotu. Keď však prídete s niekým, kto je inteligentný a rafinovaný, vie sa zahrávať s mužmi a ide tvrdo po Castlovi, začne sa cítiť ohrozená. Bolo zábavné narábať s týmto jej poznaním daného faktu, pretože sme s tým vždy museli zaobchádzať určitým skrytým spôsobom. Viete, pohľad do jej tváre, ale teraz o tom môžeme hovoriť oveľa otvorenejšie, čo si myslím, že prinieslo skutočne zábavný element do spomínanej epizódy.

Uvidíme viac scén s rozhovormi medzi Beckettovou a Lanie, hlavne teraz, keď je Lanie vo vzťahu s Espositom?

Andrew Marlowe: Smerujeme k tomu. Jedna z výziev, ktorej čelíme, keďže nie sme seriály ako Desperate Housewives (Zúfalé manželky) alebo Grey‘s Anatomy (Klinika Grace) a teda nečerpáme z melodrám, je, že vždy musíme nájsť spôsob ako tieto scény zakomponovať tak, aby podporili náš prípad, pretože máme obmedzený čas na nájdenie vraha. Preto je to pre nás vždy tak trochu výzvou. Dokonca aj keď sa venujeme Castlovmu rodinnému životu, aby sme dokončili konkrétny príbeh momentom, ktorý spája ľudí. Vždy sme si museli určiť spôsob ako zaobchádzať s tým, keď sa pustíme do prípadu, potom prejdeme k osobným záležitostiam a potom sa k príbehu opäť vrátime. Počas série príde pár momentov, keď sa budeme venovať tomu, čo znamená pre Esposita a Lanie rozísť sa a potom sa musieť vídavať v práci.

Ryan sa počas tejto sezóny chystá oženiť. Uvidíme nejaké prekážky na ceste ku svadbe?

Andrew Marlowe: Nepovedal by som prekážky na ceste, ale zakaždým, keď sa muž podieľa na plánování svadby, z mnohých príčin môže dôjsť k tomu, že prekážkam treba čeliť. Myslím si, že my budeme túto situáciu riešiť hodnoverne. Nebudeme sa snažiť vyvolať tu nejaký neprimeraný konflikt a napätie. Všetko to bude ako v reálnom živote.

Penny Johnson Jerald je nováčikom medzi hercami a zatiaľ o nej príliš veľa nevieme. Ale zaujímalo by ma, či aj ona sa nejako podieľala na minulosti Beckettovej rovnako, ako náš drahý zosnulý Montgomery.

Andrew Marlowe:  Toto je niečo, s čím sa nie som v tejto chvíli ochotný podeliť. Myslím si, že Penny je skvelým prírastkom. Momentálne s ňou narábame z pohľadu našich detektívov a Castla, ale v priebehu sezóny budeme pokračovať v jej odhaľovaní a myslím si, že má pre našich divákov nejaké prekvapenia.

 

Zdá sa mi to ako v prvotných sériách, keď ste to isté urobili s Montgomerym, ktorého sme spoznávali postupne.

Andrew Marlowe: Radi ľudí spoznávame prirodzeným spôsobom. Myslím si, že keď nový šéf príde na nové miesto, nie je ochotný všetko zdieľať s ostatnými, pretože to ohrozuje jeho autoritu. Pretože sú Castle a Beckettová jediní, prostredníctvom ktorých rozoberáme príbehy, a Castle sa opäť snaží dokázať na okrsku svoju hodnotu, ako rozprávači sme si zvolili trochu dôkladnejšie sa sústrediť na to, čo môžeme vidieť z Castlovho a Beckettovej uhla pohľadu. Ako i v reálnom živote postupujeme ďalej a navzájom sa spoznávame, v budúcnosti uvidíme vychádzať na povrch niekoľko zaujímavých momentov. Teší nás, že ľudia chcú o kapitánke vedieť viac, ale podľa môjho názoru sa ľudia chcú tešiť na odhaľovanie postavy a na jej tajomstvá, a nie na to, aby mali vopred dané všetky detaily.

Pohovorme si o Molly Quinn, ktorá je v seriáli taká úžasná. Vždy som očakával, že by sa z nej časom stala mladšia detektívka, aby bola v seriáli viac zapojená, ale vy ste to neurobili.

Andrew Marlowe: Chceme sa tejto postave venovať vierohodne. Myslím si, že je televíznym zvykom zmeniť niekoho na mladšieho detektíva a ja osobne by som veľmi rád videl, aby mala Alexis príležitosť viac sa zapojiť do priebehu niektorých „áčkových" príbehov, avšak musíme nájsť prirodzený spôsob, aby to nevyzeralo, že sme vzhľadom k príbehu nečestní a že to robíme iba pre našu vlastnú pohodlnosť. Ale ako môžete tento rok vidieť, trochu sme ju nechali čeliť určitým výzvam a odhalili sme jej pocity. Alexis je tak trochu odrazom Castlovej postavy v tom, že obaja, v určitom zmysle slova, dospievajú spolu. Myslím si, že Alexis takisto čelí výzve ohľadom toho, že musí úprimne riešiť svoj vzťah na diaľku a zaoberať sa tým, že nedostáva to, čo v živote nutne chce, a zároveň sa učí ako žiť so sklamaním. Jedna z výziev, keď máte seriál s úžasným kolektívom vedeným dvomi silnými postavami, ktoré sú vždy dominantné pri väčšine príbehov, je, že nemáte čas odhaľovať ďalšie postavy a výzvou v takomto type seriálu sa stáva, aby ste odkrývali vnútorné vlastnosti postáv prostredníctvom hlavných prípadov, ktorým sa venujete. Toto je pre nás stále pretrvávajúca výzva a dúfam, že sa nám to darí robiť dobre a vierohodne.

Uvidíme viac scén ohľadom vraždy Beckettovej mamy? Sú to vždy skvelé epizódy.

Andrew Marlowe: Jedna z vecí, ktorú na tomto seriáli milujeme, je, že jeden týždeň môžeme urobiť epizódu na vážnu tému a ďalší týždeň zase nejakú vtipnú epizódu. To je jedna zo zábavných súčastí seriálu. Počas tohto roka sa v určitých momentoch dotkneme záležitostí týkajúcich sa vraždy Beckettovej mamy, ale s najväčšou pravdepodobnosťou nie na takej úrovni ako minulý rok, pretože sú tu ďalšie veci, ktoré nás zaujímajú. A zakaždým, keď sa dotkneme týchto záležitostí, vieme, že sa to odrazí na vzťahu Castla a Beckettovej kvôli prekážkam v ich vzťahu.

Vypátrame niekedy Castlovho otca?

Andrew Marlowe: Na začiatku bolo stanovené, že Castle nevie, kto je jeho otcom. Mali sme tu epizódu, kde Alexis vypĺňala svoj rodokmeň a pýtala sa ho na otca. On jej odpovedal, že to viac-menej nechce vedieť, pretože momentálne by jeho otec mohol byť hocikto - astronaut, špión, dobrodruh, či vynálezca čokolády. Nepoznať svojho otca je Castlovou vlastnosťou, ale túto sezónu to možno zmeníme. Vyzerá to tak, že teraz nastal čas, aby sme otvorili dvere týmto smerom.

Čo nám môžete prezradiť o nasledujúcej epizóde Cops and Robbers?

Andrew Marlowe: Je to naozaj vynikajúca epizóda. V sezóne, ktorá trvá 23 alebo 24 epizód, máte niektoré epizódy, ktoré sú skvelé, a potom iné, ktoré nie sú také dobré, ako by ste chceli, a niektoré sú jednoducho vynikajúce. Toto je vynikajúca epizóda. Je to o tom, ako Castle a Martha idú do banky, aby získali pôžičku pre Marthinu hereckú školu. Uprostred toho všetkého dôjde k prepadnutiu banky a Castle s Marthou skončia uväznení v tejto banke, pričom Beckettová je vonku a dostáva sa do pozície, keď musí vyjednávať, aby ich zachránila. Je to skutočne napínavé, ale takisto je tam veľa zábavy a niekoľko skvelých momentov medzi postavami. A hoci Castle a Beckettová konajú oddelene, nakoniec aj tak navzájom spolupracujú. Je to naozaj pekná časť príbehu, pretože pri bežnom castlovskom štýle to nie je také priamočiare. A čo sa týka príbehu, je tu toho stále omnoho viac, ako si myslíme. Rád by som ľudí povzbudil, aby sledovali túto epizódu. Nájdu v nej niekoľko skvelých shipperských momentov, ale takisto skutočne veľké napätie, úžasné herecké výkony... Dean Norris zo seriálu Breaking Bad hrá vyjednávača, s ktorým Beckettová spolupracuje, a celé herecké osadenstvo podáva fenomenálny výkon.

Zdroj: thefutoncritic.com

Autor: Kathy

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (5 hlasov, priemer: 4,80 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód