Castle-sk.com
20Jan/122

Sneženie

Fanfiction

Originálny názov: Snowfall
Autor: hallow777
Prekladateľ: Petraela
Počet kapitol: 1
Rating: K
Popis: Cesta k miestu činu môže byť celkom zábavná. Hlavne ak krajinu pokrýva sneh.

----------------------------------------------------------------------------------

Sneženie

 

Dobrých pätnásť centimetrov snehu vržďalo Castlovi a Beckettovej pod nohami, keď kráčali Central Parkom. Šli smerom k zalesnej časti, kde na nich čakali Ryan a Esposito.

Už tri dni pracovali na prípade bez poriadnych stôp. Predovšetkým preto, lebo mali len telo a miesto činu bolo pokryté snehom a ľadom. Všetko vďaka počasiu, ktoré nemalo ďaleko od snežnej fujavice. 

Ale dnes svietilo slnko, sneh sa začal topiť a oni kráčali k miestu činu. Beckettová poslala najprv Ryana a Esposita, aby to tam obzreli. Ale keď zavolali naspäť, že našli pravdepodobne vražednú zbraň, šla sa tam pozrieť aj ona.

„Nechám ťa tu, ak spadneš kvôli hraniu sa s mobilom,“ povedala Beckettová, keď sa otočila na Castla a videla, že venuje viac pozornosti telefónu, ako tomu kam ide.

„Nespadnem. Som schopný robiť dve veci naraz,“ povedal, bez toho aby odtrhol oči od mobilu.

Neprešli ani dve minúty, keď zrazu stratil rovnováhu cestou z malého kopca. Typickým Castleovským spôsobom dramaticky zamával rukami, keď zapôsobila gravitácia. Náhodou či naschvál, nebola si istá, zachytil jej rameno aby sa udržal.

Ak by bola tento manéver čakala, bolo by to v poriadku. Keďže to nečakala, náhla váha na jej ramene spôsobila, že stratila rovnováhu aj ona.

Skotúľali sa malým briežkom s prepletenými končatinami a šatami, kým sa konečne zastavili pod kopcom a Castle ju z polovice priľahol.

Len čo sa na ňu pozrel a uvedomil si ich pozíciu, zjavil sa mu na tvári úškľabok.

„Nuž, toto je zaujímavá poloha, nemyslíš? Aj keď som si predstavoval, že by si bola radšej na vrchu-“ určite by pokračoval, ale rýchlo ho umlčala plnou hrsťou snehu, ktorú mu vrazila do tváre.

Castle z nej zoskočil s výkrikom a horúčkovito si stieral sneh z tváre. Civel na detektívku, ktorá sa hlasno smiala na jeho reakcii.

Rovnakú hru môžu hrať dvaja, pomyslel si, keď sa predklonil a nabral si peknú kôpku snehu bez toho, aby si to všimla.

Trvalo niekoľko sekúnd, kým si uvedomila, že ju práve zasiahol snehovou guľou. Okamžite sa prestala smiať, len na neho posediačky civela.

Keďže bol Castle majstrom v detailoch, hneď spozoroval, keď sa jej prsty pohli a on práve včas uhol, aby ho nezasiahla snehová guľa, ktorá mu mierila na hlavu.

Chvíľu ho naháňala, kým si svoje úlohy nevymenili a Castle ju potom prenasledoval s plnou náručou snehových gúľ. Neupustili od svojej snehovej vojny, až kým nedorazili na miesto činu. Ryan a Esposito na nich hľadeli ako na bláznov.

Ako blázni iste vyzerali, obaja premočení z topiaceho sa snehu. Ostatné časti ich tiel kompletne pokrývali ešte vrstvy neroztopeného snehu.

Neľútostne si ich doberali, aby im vyrozprávali ako sa im to "vlastne" podarilo, že sú celí pokrytí snehom, ale Beckettovou stále prúdil adrenalín a vôbec neľutovala ich improvizovanú guľovačku.

Aspoň dovtedy, kým sa na nej studený sneh nezačal topiť a premočil jej všetky vrstvy oblečenia, ktoré mala na sebe. Až potom to začala trochu ľutovať. Ale hneď mala z toho lepší pocit, pretože zistila, že počas ich pádu dole kopcom Castle stratil svoj telefón.

Vidieť ho dramaticky smútiť nad stratou telefónu, stálo za premočenú, skoro zmrznutú spodnú bielizeň. Takmer.

Autor: Petraela

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 562 krát, Tagy: , , , Pridať komentár
Komentáre (2) Spätné odkazy (0)
  1. Tak tohle je povídka,kterou bych četla každý den.

  2. pridaj dalsiu, mas talent


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód