Castle-sk.com
7Dec/113

Získajte aj vy podpis od svojho herca! – AKTUALIZOVANÉ

Ako získať podpis

Niektorí z vás ho už získali, niektorí z vás ho chcú, iní po ňom dokonca túžia. Hovoríme o podpise od vášho obľúbeného seriálového herca. Mnohým návštevníkom Zlínskeho filmového festivalu už visí na nástenke nejedna podpísaná podpis-karta od Stany Katic. Ale čo ak chcete podpis od Nathana Filliona, Seamusa Devera alebo obdivujete famóznu Tamalu Jones? Prinášame vám základné informácie, ktoré by vám tento sen mali splniť.

Tak poďme na to. Prvé otázky, ktoré by vás asi napadli: Potrebujem podpiskartu? Odkiaľ ju mám zohnať? - Nie, teda, ak ju nemáte, môžete o ňu požiadať. Jednoducho povedané, pošlete (prázdnu) obálku a herec vám pošle podpísanú kartu, s venovaním alebo čo si už zažiadate. Keďže sme základnú otázku zodpovedali, poďme ďalej.

Čo potrebujem?

Nič zvláštne, obálku ľubovoľnej veľkosti a ochotu utratiť nejaké tie finančné prostriedky.

Čo získam?

No predsa podpis svojho obľúbeného herca!

Ako dlho to bude trvať?

Otázka, na ktorú sa odpovedá veľmi ťažko. Nikto vám nevie exaktne zaručiť ako dlho to bude trvať, kým príde list do Ameriky. A ako dlho tam bude ležať, kým ho podpíšu a pošlú späť. Obvykle, podľa našich zdrojov, to môže trvať 3 mesiace a dlhšie. Záleží od mnohých faktorov. Sú aj prípady, kedy vás prekvapia a list príde skôr. Takže jednoduchý recept - odošlete a čakáte, možno aj prestanete veriť, že niečo príde. Väčšinou podpis dorazí bezpečne možno s malým časovým sklzom, ktorý ste neočakávali.

Ako odoslať list?

V prvom rade si vysvetlime nejaké tie detaily. Podľa informácií Slovenskej Pošty by vás mal list do Ameriky stáť okolo 2,-€. Tu však investícia končiť nebude. Ako vám list odošlú američania? Potrebujete si zakúpiť medzinárodné odpovedky, ktoré vložíte do obálky. Za tieto odpovedky budú môcť Američania vymeniť známky a tým pádom aj odoslať list pre vás. Hodnota jednej odpovedky (coupon reponse international, C.R.I. alebo I.R.C.) je 2,-€. Cena zásielky z USA závisí od veľkosti a aj priority zásielky (Express Mail, Priority Mail...). To však záleží od vás. Odporúča sa posielať minimáne obálka veľkosti A5, čiže približne 210x140 mm. Cena odoslania z USA by mala stáť okolo 10,-€ (Express Mail). Podrobnejšie informácie by ste si však mali zistiť na pošte.

Kam odoslať? 

Adresy hercov nájdete vo fóre. Klikom na tento odkaz. 

Potom vám už neostáva nič iné, iba čakať, kým vám do schránky nepríde pošta s takýmto prekvapením.

Dôležité: Na obálku nezabudnite napísať  DO NOT BEND! (neprehýbať) Vložte tam pre istotu aj tvrdšie papiere, ak by bol list náhodou ohýbaný.

Fotografie sú ilustračného charakteru.

Redakcia ani autori tohto článku nezodpovedajú za správnosť týchto informácií, každý posiela žiadosti o podpis na vlastné riziko.

Autor: Verde

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (3) Spätné odkazy (0)
  1. Oooo, tak to už áno :) Dúfam, že sa mi investícia vyplatý, lebo raz som už posielala a čakám už 10 rokov a stále nič :)

  2. Skús sa ešte informovať aj na pošte (pre istotu), oni ti povedia koľko to asi tak bude stáť.

  3. Budem teraz posielať list do USA, takže sa to tak, či tak dozviem :) Viem, že balíky sú dosť drahé, teraz mi jeden odtiaľ prišiel a že 31,08 USD…Ešteže som to ja neplatila :D


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód