Castle-sk.com
24Dec/114

Vianočné želanie Richarda Castla

Castle vianočný list

Prajeme vám prijemne strávené vianočné sviatky a pre potešenie sa tu dnes zjavia tri vianočné listy plné želaní. Niektorí z vás si to možno budú pamätať z minulého roka. Prinášame vám teda voľný preklad listu Santa Clausovi od malého Rickyho Edgara Castla. Čo si náš obľúbený spisovateľ želal pod stromček? A splní mu Santa jeho tajné želanie? Dozviete sa v článku...

P.S: Šťastné a veselé, viac bude čoskoro nasledovať!

Milý Santa,

už je to nejaký ten piatok odkedy som Ti naposledy písal, ale tieto Vianoce by som Ťa rád požiadal o malý darček. Vďaka Šťastene a tvrdej práci som sa stal úspešným spisovateľom – napísal som 26 bestsellerov. Vlastním obrovský byt s poschodím, ktorý mi závidí mnoho mojich kolegov a ženy sa mi hádžu k nohám. Mám to šťastie, že mám milujúcu dcéru a matku, ktoré tiež žijú so mnou. V skratke, môj život je/bol skvelý.

Približne pred rokom a pol som stretol jednu ženu. Volá sa detektívka Kate Beckettová. V tom čase som trpel spisovateľským blokom a nebol som schopný písať a ona práve vtedy  potrebovala pomôcť s prípadom. Všetko sa to nejako zbehlo a vytvorili sme si parťácky vzťah, ktorý viedol k napísaniu dvoch nových bestsellerov, v ktorých vystupuje ako hlavná postava. A hádaj čo - nikdy sa o nič z toho neprosila!

Pred rokom bolo všetko v poriadku, až kým som nezačal cítiť ten zvláštny vnútorný pocit. Už je to dlho, čo som niečo podobné k niekomu cítil. V prvej chvíli som sa ho rozhodol ignorovať. Ale ako sa blížil koniec roka, videl som detektívku Beckettovú s iným mužom a vtedy sa ten pocit ozval opäť – omnoho naliehavejšie a bolestnejšie. Cítil som sa zle. Tak som zavolal svojej exmanželke a spýtal sa jej, či nechce so mnou stráviť leto v mojom dome na pláži v Hamptons. No áno, ja viem, o Gine som ti už všetko prezradil, ale v tej chvíli sa mi to zdalo ako výborný nápad.

Keď som sa vrátil z Hamptons, zistil som, že ten muž, ktorý sa obšmietal okolo detektívky Beckettovej, tam už nebol. Navyše sa zdalo, že som detektívke Beckettovej chýbal. A ten zvláštny pocit sa zase vrátil.

Nedávno som bol na pravidelnej ročnej zdravotnej prehliadke a doktor mi povedal, že mi chýba jedno veľmi dôležite vybavenie – môj rodinný poklad. Spýtal sa ma na symptómy, a tak som mu vysvetlil ako stále všade nasledujem jednu ženu, ako okamžite reagujem na jej telefonáty, ako okamžite pribehnem vždy keď požiada, ako znášam jej slovné sekírovanie a ako sa stále vraciam po prídavok; zatiaľ čo ona chodí s nejakým bohatým, mladým a pekným kardiochirurgom. Doktor bez zaváhania potvrdil, že to úplne vysvetľuje môj zdravotný stav – detektívka Beckettová ma pripravila o môj rodinný poklad. Hej, ja viem, že byť eunuchom považovali v staroveku za veľkú poctu a život na kráľovskom dvore mohol byť super. Ale teraz sme v 21. storočí a mne sa páčilo byť úplným mužom. Možno práve preto si ma tí tvrďáci, s ktorými sa stretávame pri vyšetrovaní vrážd, vždy pomýlia s jej manželom pod papučou. Pravdupovediac, začína to byť únavné.

Ver mi ak poviem, že som sa snažil trochu vzmužiť, ale zdá, že to moc nezabralo. A preto sa obraciam na Teba. Pomôž mi Santa, možno si mojou poslednou nádejou.

Takže aby som to zhrnul, pod vianočný stromček v roku 2010 si želám svoje nové mužstvo, aby som sa mohol vrátiť k môjmu starému životu plnému zábavy. Ak ma Beckettovej dvaja poskoci, Andrew Marlow a Rob Bowman, nehodlajú nechať s ňou, tak chcem byť zase taký ako predtým. Kate, teda myslím detektívka Beckettová, je skvelá a naozaj ju mám rád. Ale zdá sa mi to sebecké, ak ona hodlá ďalej chodiť s tým chlapom, tak ja by som na ňu nemal vyčkávať s mojou exmanželkou na krku, kým sa Beckettová konečne rozhodne. Keby som mal svoje nové mužstvo, viem, že by som nabral odvahu a priamo jej povedal: čo je veľa, to je veľa. Chceš najväčšiu lásku svojho života alebo nie? Ak nie, tak sa pohnem v živote ďalej.

Tak to by bolo nateraz všetko, Santa. Viem, že Alexis ti čoskoro tiež napíše, tak som sa chcel do tvojho zoznamu zapísať čo najskôr.

S láskou,

Malý Ricky Castle

Autorka listu: sarahcat65

Pozn. preklad.: Mužstvo a rodinný poklad sa myslia Castlove reproduktívne telesné časti.

Zdroj: abc.go.com

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (2 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 626 krát, Tagy: , , , , , , Pridať komentár
Komentáre (4) Spätné odkazy (0)
  1. krásny vianočný list… kiežby sa to splnilo :)

  2. ak by ten Santa dostal ďalšie tisícky podporných listov od fánušikov, tak by mu to možno aj splnil. vieš… zabije tisícky múch jednou ranou :D

  3. List i požiadavka sú veľmi pekné. Ostáva potom len otázka ako by to skončilo: ako House MD, kde i potom čo sa House s Cuddy dali dokopi stále seriál ide, alebo ako napr. JAG, Legend of Seeker, kde potom čo sa hlavní hrdinovia dali dokopy sa prestalo s natáčaním týchto seriálov. Čiže v tom druhom prípade, je treba si položiť otázku: Čo by nás potešilo viac: kate s Rickym sa dajú dokopy (a seriál skončí) alebo budeme ďalej svojich obľúbených hrdinov sledovať i ďalej (len aby z toho nevznikla nejaká telenovela, resp. zmizli originálne nápady, padla úroveň).

  4. No ja poznám viac seriálov, kde po spojení hlavných hrdinov seriál ide stále ďalej. (Tvoj príspevok mi pripomína, že si musím pozrieť posledné série JAGu, ktoré som zameškala).
    To je práve druhá strana mince – čo ak sa dajú dokopy, ale dej bude škrípať. Ale zase… čo ak sa nedajú dokopy a bude to hrozné naťahovanie (ako napr. Bones). Lenže najťažšia otázka pre tvorcov by bola: ako dať dohromady hlavný pár, ale zároveň udržať iskrenie v seriály medzi nimi? Napadá mi jedine spôsob, ako to vyriešili v knihách Heat Wave a Naked Heat :)


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód