Castle-sk.com
5Nov/113

Vo štvorici po opici

4x08 - Heartbreak hotel

Skvelú a vtipnú rukojemnícku drámu v banke máme už za sebou a v utorok nás čaká ďalšia, tentoraz rozlúčková epizóda. Nebojte sa, seriál Castle nikam neodchádza. To však neznamená, že naši chlapci si nemôžu urobiť výlet v duchu filmu Vo štvorici po opici do Atlantic City.

POZOR! Článok obsahuje spoilery!

Vyšetrovanie vraždy bohatého podnikateľa z Atlantic City, ktorý bol spoluvlastníkom kasína, začína v opustenom sklade. Všetky stopy rozdelia hlavný tím na dva vyšetrovateľské tábory: Castla, Ryana a Esposita, ktorí vyrážajú za dobrodružstvom do Atlantic City s cieľom zažiť popri práci aj Ryanovu rozlúčku so slobodou; Beckettovú a Gatesovú, ktoré sa ujímajú vyšetrovania v New Yorku.

Keď Castle naposledy videl Alexis vysedávať po ôsmej ráno doma v pyžame, bolo to v čase, keď mala asi štyri roky. Ale keďže v ten deň majú v škole voľno a ani sa jej priveľmi nechcelo prezliekať, zostala v pyžame. Podľa Castla to môže mať niečo spoločné s jej rozchodom s Ashleym.

Alexis má pochybnosti o jej rozhodnutí ohľadom ich rozchodu, ale Castle jej na to nemôže dať uspokojujúcu odpoveď. Tú by mala vedieť len ona sama. A náladu jej nezlepšuje ani čítanie Pýchy a predsudku od Jane Austenovej. Rick sa ju teda snaží rozptýliť od myšlienok na Ashleyho a ich rozchod tým, že ju pozve na najlepší hotdog v New Yorku, ktorý plánuje prepašovať do kina Angelica. Alexis sa však večer s otcom ako rozptýlenie priveľmi nepozdáva, preto Castle navrhne babskú jazdu s jej kamarátkami.

Castle a Beckettová prichádzajú na miesto činu a Rick okamžite zbadá zlatý Hummer s reklamou na najobľúbenejšie kasíno v Atlantic City. V tom momente začne spriadať teórie o tom, kto by mohol byť ich zavraždenou obeťou – tanečnica či hráč. Beckettová ho však hneď schladí a oznámi mu, že ich obeťou je spolumajiteľ spomínaného kasína.

Podľa predbežnej obhliadky Lanie bola ich obeť zastrelená zblízka, čomu nasvedčuje i strelný prach v okolí vstupnej rany. Strelec bol tak v tesnej blízkosti, že mu rozrazil peru a zastrelil ho.

Čo robila taká veľká ryba na takom opustenom mieste a hlavne v New Yorku? A ak by aj bol cestoval po New Yorku, najal by si predsa vodiča. Okrem toho Esposito a Ryan našli v jeho aute i zbraň, takže ich obeti hrozilo nejaké nebezpečenstvo. Zbraň nebola použitá, zásobník bol plný. A ak by ju aj podnikateľ použil, vyšetrovali by dvojitú vraždu. No po druhom tele nebolo ani stopy.

Castle a Esposito nato začali hovoriť slovné hračky, ktoré sa spájajú so svetom gamblerstva, na čo Lanie upozorní Esposita, aby sa správal slušne a mal trochu úcty voči ich obeti. Neúspešné vzťahy na pracovisku vždy vyvolávajú napätie.

Smrť majiteľa kasína si v Atlantic City vyžiadala zvýšenú pozornosť médií a do vyšetrovaniu prípadu sa aktívne zapojí i Gatesová. Pošle mužskú časť tímu preveriť stopy po vodičovi do Atlantic City a Beckettová sa postará o newyorské vyšetrovanie. Castle sa plný nadšenia rozbehne za Ryanom a Espositom a vo výťahu im hovorí, že je to skvelá príležitosť na pánsku jazdu a rozlúčkovú párty. Rick si predsa vždy vie nájsť spôsob ako skĺbiť prácu so zábavou.

Mužská časť vyšetrovacieho tímu cestuje do Atlantic City a v aute sa Esposito a Castle dohadujú, že by rozlúčkový večierok nebol až taký zlý nápad. Ryan však je proti skúšaniu jednotlivých záujmových zariadení. Má totiž pre jeho parťákov zlú správu – za svojho svedka na svadbe bude musieť mať nevlastného brata Jenny, ktorý je ešte stále na strednej.

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (3) Spätné odkazy (0)
  1. Tak dnes som mala z Castla záchvaty smiechu :D

  2. Ja podobne :) Nemohla som z toho jeho úsmevu a ako sa ponáhľal za Ryanom a Espom do AC. A keď sa Espo dozvedel, že nebude Ryanov družba (či čo to mal byť) ten Castlov pohľad typu…Hm, this is awkward :D

  3. Parádny boli. Ako epka slabšia, židny Caskett moment, ale podarené to bolo :D


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód