Castle-sk.com
6Okt/114

Prvé rande

Fanfiction

Originálny názov: Prvé rande
Autor: Kathy
Počet kapitol: 1
Rating: K
Popis: Moja prvá poviedka, odohrávajúca sa niekde v budúcnosti. Castle konečne pozval Beckettovú na ich prvé skutočné rande a ona súhlasila. Avšak nie všetko dopadne podľa jeho predstáv.

----------------------------------------------------------------------------------

Prvé rande

 

„Tak, prípad je vyriešený,“ povedal Castle, keď spolu s Beckettovou vyšli z vypočúvacej miestnosti.

„Konečne.“ Kate si s úľavou vydýchla. „Myslela som si, že sa to nikdy neskončí,“ povedala, keď si sadla za svoj stôl ku kope papierov čakajúcich na vyplnenie, kým Castle sa posadil na stoličku vedľa jej stola.

Naozaj to bol náročný prípad. Vražda prominentnej manželky, otravní novinári, málo dôkazov, veľa podozrivých, každý s nepriestrelným alibi. Detektívom to trvalo dlhšie ako zvyčajne, kým sa im podarilo odhaliť skutočného vraha a prípad úspešne vyriešiť.

„Hej, zase si mala pravdu,“ povedal Ryan, keď sa spolu s Espositom priblížili k Beckettovej a Castlovi. „Ja som do posledného momentu neveril, že to urobil manžel.“

„To vieš, ženská intuícia,“ povedala Kate s úsmevom, keď zdvihla hlavu od papierov.

„Po takom ťažkom prípade si zaslúžime odmenu,“ začal Esposito, „nezájdeme do Old Hauntu?“

„Prepáčte chlapci, ale mám veľa papierovačiek a navyše som veľmi unavená,“ odpovedala Kate s ospravedlňujúcim sa výrazom na tvári. „Možno nabudúce.“

„A čo ty, Castle?“ Esposito sa otočil s otázkou na Ricka.

„Rád by som šiel, ale v poslednej dobe som zanedbával písanie, tak to musím teraz dobehnúť. A večer mi má volať Alexis, chce sa porozprávať o niečom dôležitom.“

„Tak ideme iba my dvaja s Lanie,“ povedal Ryan trochu sklamane a pobral sa s Espositom smerom k výťahu.

„Dobre sa zabavte!“ Kate za nimi zakričala skôr, ako sa dvere výťahu zatvorili.

Osameli. Castle sa naklonil bližšie k Beckettovej. „Ten večer platí, však?“ opýtal sa potichu, hoci okrsok bol takmer prázdny. Nechcel však, aby sa o ich malom tajomstve niekto dozvedel. On by to samozrejme veľmi rád vykričal do celého New Yorku, ale kvôli Kate sa krotil. Za ten čas, čo bol pri nej a pozoroval ju pri práci, si všimol, že sa nerada zdôveruje so svojím súkromným životom a rešpektoval to. A navyše, mať malé tajomstvo bolo vzrušujúce.

„Áno,“ odpovedala Kate, pričom ani nezdvihla oči od papierov.

Castle vstal zo svojej stoličky a tiež sa pohol smerom k výťahu. Keď sa vzdialil, Kate nachvíľu prestala vypĺňať papiere, krátko sa zamyslela nad tým, čo ju dnes večer čaká, usmiala sa a opäť sa vrhla na pomaly ubúdajúcu kopu papierov.

„Uvidíme sa!“ Rick zakričal na rozlúčku. Ešte dnes večer u mňa doma, dodal v duchu sám pre seba, čo vyvolalo na jeho tvári široký úsmev, keď nastupoval do výťahu.

Dnes večer. Uňho doma. Ich prvé rande. Nie že by už spolu neboli na večeri či v kine. Teraz to však bude iné. Bude to skutočné, právoplatné rande.

Castle dlho neveril tomu, keď pred dvomi dňami trochu rozpačito pozval Kate na rande a ona súhlasila. Úprimne ho jej odpoveď zaskočila, ale na druhej strane bol nesmierne rád. Cítil tiež miernu nervozitu, hoci už vo svojom byte hostil niekoľko žien. Teraz však musí byť všetko perfektné, pretože tou ženou bude Kate Beckettová. Castle dostal šancu a nemienil ju prepásť.

Všetko bolo dokonalo pripravené. Slávnostne prestretý stôl ladený do červenej a bielej farby, horiace sviečky, tlmená romantická hudba, skvelá večera rozvoniavajúca z rúry. Castle nič nenechal na náhodu, veď predsa na tento večer čakal tak dlho. Rýchlo sa prezliekol, dal si na seba čierne nohavice a svoju najlepšiu bielu košeľu. Sako sa rozhodol tentokrát vynechať, keďže ešte stále bolo príjemne teplo. A navyše, takto pôsobil viac uvoľnene. Keď sa pozrel do zrkadla, bol so sebou spokojný. Castle si uvedomoval svoj šarm priťahujúci nejednu ženu. Jeho sebavedomie nebolo nízke, ale pri detektívke Beckettovej o sebe párkrát zapochyboval. Preto potreboval, aby bolo toto rande skvelé. To však nevedel, čo ho čaká...

O pár minút neskôr zazvonil zvonček pri dverách. Rick otvoril a privítal Kate so širokým úsmevom.

„Wau, vyzeráš úžasne,“ úsmev vystriedalo úprimné prekvapenie nad jej zovňajškom. Hoci ju už videl oblečenú v hocičom, dokonca aj v plavkách, teraz vyzerala naozaj neodolateľne. Na sebe mala jednoduché biele letné šaty po kolená jemne zvýrazňujúce jej krivky, na nohách biele lodičky na obľúbených vysokých podpätkoch, vlnité vlasy učesané na pravú stranu, na tvári prirodzený make-up. Vyzerala neskutočne zvodne a zároveň nevinne. Vražedná kombinácia, pomyslel si Castle. Až teraz naozaj ocenil svoj nápad pozvať ju na rande k sebe domov a nie do reštaurácie. Vo svojom byte ju mal totiž celú iba pre seba.

„Ďakujem, Castle. Castle? Rick?“ Kate sa zadívala na zamysleného Castla.

„Čo?“ strhol sa zo zamyslenia.

„Budeme stáť celý čas vo dverách?“

„Ó, prepáč, poď ďalej,“ uhol sa na stranu, aby mohla Kate vojsť do bytu.

„Niečo som ti priniesla,“ povedala, keď vstúpila dovnútra a podala mu fľašu kvalitného červeného vína.

„No, toto je veľmi vzácne a veľmi drahé víno,“ Rick zobral fľašu do svojich rúk a zadíval sa na etiketu. „Kde si ho zohnala?“ nespúšťal oči z fľaše.

„Som policajtka, mám kontakty. Zabudol si?“ usmiala sa Kate. Videla totiž na ňom, že ho tento darček potešil. Vedela, že má rád kvalitné vína a vie ich oceniť. Preto hneď v deň, keď ju pozval na rande, začala zháňať toto víno. Dalo jej to celkom veľkú námahu, keďže bolo expresne dovezené až z Francúzska. Ale to Castle nemusel vedieť.

„Myslel som si, že ten s kontaktmi som ja,“ Rick sa pokúsil o žart. „Niekedy ma budeš musieť s tým kontaktom zoznámiť,“ konečne odlepil oči od vína, usmial sa na Kate a skôr, ako stihla niečo povedať, pokračoval, „aj ja mám niečo pre teba.“ Prešiel do kuchyne, položil fľašu na kuchynský pult a sklonil sa po niečo, čo bolo ukryté v jednej zo spodných poličiek. Kate ho zvedavo pozorovala. Keď sa opäť vyrovnal, držal v rukách veľkú kyticu nádherných červených ruží. „To je pre teba,“ povedal, „ale zatiaľ ich nechám vo váze.“ Vyložil kyticu na jedálenský pult. „Aby si potom na ne nezabudla,“ dodal.

Kate sa rozžiarili oči. Červené ruže boli jej obľúbené kvety. Hoci to bolo klišé, jej sa páčili a mala ich rada. Považovala to za čistú náhodu, že Castle presne trafil jej obľúbený kvet, veď ruže boli klasikou. Rick však dobre vedel, prečo vybral práve tieto kvety. Ruža totiž dokonalo vystihovala Kate. Ruža je komplikovaná, je krásna a zároveň nebezpečná. Nepotrebuje ochrancu, chráni sa sama svojimi tŕňmi. Ruža má mnoho tvárí, každá z nich je niečím výnimočná. Aj keď ju poznáš a videl si ju už veľakrát, neprestáva ťa udivovať svojou krásou...

„Ďakujem, Rick,“ povedala Kate trochu dojato. „Pôjdeme k stolu?“ opýtala sa, snažiac sa zakryť svoje city.

„Iste,“ Castle ukázal smerom k prestretému stolu, zobral fľašu vína z kuchynského pultu a spolu s Kate prešli k stolu.

Castle ako pravý gentleman usadil Kate a otvoril fľašu. Nalial víno do pohárov a sadol si oproti Kate. Na stole už bolo pripravené ľahké predjedlo, Caprese, pozostávajúce z mozzarelly, paradajok a bazalky.

„Na čo si pripijeme?“ opýtal sa Rick.

„Na pekný večer,“ odvetila Kate.

„Na policajtov a ich odvážnych pomocníkov,“ pridal Castle. Štrngli si s pohármi, usmiali sa jeden na druhého, napili sa vína a pustili sa do predjedla.

„Čo si sľubujete od dnešnej večere, pán spisovateľ?“ Kate prerušila krátke ticho. Táto otázka jej už dlho vŕtala v hlave - popravde, od okamihu, keď súhlasila s rande, ale bála sa ju položiť. Konečne však nabrala odvahu a opýtala sa. Chcela to vedieť. Potrebovala to vedieť.

„Tak,“ Castle na chvíľu zaváhal, trochu prekvapený jej priamou otázkou, „dúfam, že strávime príjemný večer pri chutnom jedle, porozprávame sa a,“ zastavil sa na moment, „že to bude začiatok niečoho nového.“

Kate sa na neho uprene zadívala, podrobne skúmajúc jeho tvár.

„Myslím tým, že toto rande nebude výnimkou a že si to ešte niekedy zopakujeme,“ odpovedal úprimne, netrpezlivo čakajúc na jej reakciu.

Kate bola spokojná s touto odpoveďou. Nedávala jej žiadne záväzky, naopak otvárala jej nové možnosti. Kate mala rada postupnosť a poriadok v prípadoch aj vo vzťahoch. „Uvidíme, podľa toho, či mi bude chutiť tvoja večera,“ zasmiala sa.

Castle sa tiež usmial, postavil sa, zobral prázdne taniere a odniesol ich do kuchyne. Po pár minútach sa vrátil s novými plnými taniermi. Jeden položil pred Kate, druhý na svoje miesto a opäť si sadol.

„Vyzerá to lákavo,“ Kate okomentovala práve prinesený tanier. „Dúfam, že to nie je jedna z tvojich vychýrených špecialít,“ dodala s úsmevom na tvári.

„Nie, nie je,“ povedal Rick s predstieraným urazeným výrazom, „nechcel som nič pokaziť, a tak som sa striktne pridŕžal receptu. Je to talianska lahôdka - jahňacie rebierka v župane na taliansky spôsob so šalátom z rukoly, sušených paradajok a parmezánu. Tak dobrú chuť.“

„Dobrú chuť.“

Po pár minútach vychutnávania si talianskej večere sa Kate začala cítiť akosi zvláštne. Oblial ju pot a ťažko sa jej dýchalo.

„Je tu dosť teplo. Mohol by si pustiť klimatizáciu?“ opýtala sa Castla rozochveným hlasom.

„Samozrejme,“ Rick vstal od svojho taniera, aby zapol klimatizáciu, hoci jemu teplo nebolo. Keď sa vrátil k stolu, Kate si škrabala predlaktia, ktoré mala úplne červené a stále sa jej dýchalo veľmi ťažko.

„Kate, si v poriadku?“ Rick sa opýtal s trochu vyľakaným výrazom na tvári.

„Čo všetko je v tom jedle, Castle?“ spýtala sa Kate, pričom si stále škrabala svoje ruky a podvedome už tušila, čo sa s ňou deje.

„Nič špeciálne, iba klasické suroviny a prísady - šampiňóny, čedar, čierne korenie, muškátový oriešok...“

„Muškátový oriešok?“ Kate sa spýtala s veľkou námahou a zdvihla oči od červených rúk.

„Áno. Prečo?“ Rick mal už o ňu naozaj strach.

„Ja...ja som alergická na muškátový...oriešok,“ odvetila, lapajúc po dychu.

„Preboha, Kate, to som nevedel. Čo teraz?“ vystrašene sa na ňu díval, snažiac sa rýchlo vymyslieť čo urobiť. „Máš so sebou nejaké lieky?“ opýtal sa. Kate iba záporne pokrútila hlavou. „Tak ťa vezmem do nemocnice,“ povedal rozhodne.

„Dobre,“ Kate sa podarilo dostať zo seba aspoň jedno slovo. Vedela, že v tejto situácii potrebuje doktora. Jasne si pamätala, keď sa jej to stalo prvýkrát. Bola v škole a tiež nevedomky zjedla jedlo s muškátovým orieškom. Vtedy dokonca odpadla a museli jej zavolať záchranku. Dúfala, že tentokrát to nebude až také vážne.

Castle rýchlo schmatol svoje kľúče od auta, pomohol Kate vstať a spolu sa pobrali k dverám, pričom ju pridŕžal okola pása, aby nespadla. Pri dverách si Rick náhle na niečo spomenul.

„Počkaj chíľu,“ pustil Kate a rýchlym krokom prešiel do kuchyne. Z pultu zobral kyticu ruží a vrátil sa k dverám. Kate sa naňho prekvapene pozrela.

„Aby si na ne nezabudla,“ povedal, snažiac sa o úsmev. Kate iba prevrátila oči.

Vyšli z bytu a vybrali sa smerom k výťahu, pričom Castle jednou rukou podopieral Kate a v druhej držal červené ruže. Pri aute najskôr usadil Kate, kyticu položil na zadné sedadlo, sadol si za volant a rýchlo jazdou si to namieril rovno do nemocnice.

Neskoro večer Castlovo auto zastavilo pred Beckettovej bytom. Rick aj Kate bez slova vystúpili z auta a Kate sa pobrala smerom k svojmu bytu. Castle zobral zo zadného sedadla kyticu ruží a dobehol Kate. Mlčky ju odprevadil až po jej dvere. Podal jej kvety a s veľkou ľútosťou v hlase prerušil ticho. „Prepáč, naozaj ma to veľmi mrzí.“

„Ďakujem,“ Kate zobrala kyticu z Rickových rúk a otvorila dvere bytu. „Dobrú noc,“dodala.

„Ó, Kate, nepotrebuješ s niečím pomôcť?“ Castle sa starostlivo spýtal a zadíval sa jej do očí. Zniesol by jej aj modré z neba, len aby odčinil dnešný nepodarený večer.

„Nie, Castle, som veľmi unavená a chcem ísť spať,“ povedala Kate trochu odmerane. Bola si vedomá toho, že Castle nemohol za dnešnú nevydarenú večeru, ale nemala ani chuť, ani silu sa s ním ešte rozprávať. Jednoducho sa potrebovala vyspať a zabudnúť na nepríjemný zážitok.

„Tak dobrú noc,“ povedal sklamane Rick.

„Dobrú noc,“ zopakovala Kate a zavrela dvere.

Castle pomaly došiel k svojmu autu, nastúpil a vrátil sa späť k sebe domov.

Keď otvoril dvere bytu, uvidel svoju mamu, ako si nalievala do pohára červené víno z fľaše, ktorú priniesla Kate.

„Ahoj, Richard,“ Martha pozdravila svojho syna so širokým úsmevom na tvári. „Vidím, že si mal dnes romantickú večeru vo dvojici,“ ukázala rukou na stôl, na ktorom ešte ostali taniere s nedojedenými rebierkami. „Môžem hádať, kto bol tou vyvolenou?“ lišiacky sa usmiala, keďže už dlho vedela o Rickových skutočných citoch ku Kate.

Keď Rick nereagoval na jej poznámky, pozorne sa naňho zadívala a všimla si jeho zamyslený pohľad a smutné oči. „Stalo sa niečo? A vôbec, kde ste boli, keď ste ani nestihli dojesť večeru?“ zvedavo sa spýtala Martha. „Mimochodom, vyzerá to skutočne výborne,“ úprimne pochválila svojho syna.

„Boli sme v nemocnici,“ povedal Rick a sadol si k jedálenskému pultu.

„Čo sa stalo?“ Martha sa spýtla trochu zarazene.

„Kate dostala alergickú reakciu na muškátový oriešok,“ vysvetľoval Rick, „tak som ju odviezol do nemocnice.“

„A je v poriadku?“ zaujímala sa Martha.

„Teraz už áno. Doktor jej pichol nejakú injekciu, a potom som ju odviezol domov,“ odpovedal Castle. „Ale skutočne som mal o ňu veľký strach. Ruky mala červené, nemohla dýchať, bál som sa, aby neodpadla,“ priznal Rick.

„Ale, našťastie je v poriadku,“ povedala Martha, pričom si sadla vedľa neho a pohladila ho po dlani.

„Vieš, dnešný večer som si predstavoval úplne inak. Myslel som si, že si dáme chutnú večeru, poprechádzame sa nočným mestom, potom ju odprevadím domov a na rozlúčku sa pobozkáme.“ Rick zasnene prezradil svoju predstavu o prvom rande s Kate. „Tak som sa snažil, aby bolo všetko dokonalé a bezchybné, ale pokazil som to,“ dodal zúfalo.

„Ale, Richard, nie je to tvoja vina. Nemohol si predsa vedieť, že Kate je alergická na muškátový oriešok,“ upokojovala ho Martha a opäť ho pohladila po ruke.

„Iba som chcel, aby bolo toto rande výnimočné,“ dodal so sklamaným hlasom.

„Myslím, že bolo výnimočné a že Kate si naň bude dlho pamätať,“ Martha sa ho snažila rozosmiať.

„Čo keď to Kate bude považovať za znamenie?“ napadlo náhle Rickovi. „Tak dlho mi trvalo, kým som sa odhodlal pozvať ju na rande a takto to dopadlo. Čo keď už so mnou nebude chcieť nikam ísť?“ zadíval sa na svoju mamu, hľadajúc v jej očiach nejakú útechu.

„No tak, Richard, povedz mi, ale úprimne, vážne si myslíš, že Kate Beckettová je poverčivá?“ Martha sa takisto zadívala do synových skleslých očí.

„To nie,“ odpovedal Rick.

„No vidíš, všetko bude v poriadku,neboj sa,“ postavila sa, potľapkala ho po pleci a vybrala sa do svojej izby. O niekoľko minút neskôr išiel spať aj Rick.

Keď na druhý deň Castle prišiel na okrsok, cítil sa trochu nervózne, čo sa mu stávalo iba zriedkakedy. Odkedy však poznal detektívku Beckettovú, nervozita prichádzala častejšie.

„Dobré ráno,“ pozdravil Kate, pričom sa snažil vyčítať z výrazu jej tváre, či sa naňho hnevá kvôli pokazenému rande.

„Dobré ráno, Castle,“ odpovedala Kate, nespúšťajúc oči z monitoru počítača.

„Tvoja káva,“ dodal a podal jej plastový pohár, stále skúmajúc jej tvár.

„Ďakujem,“ Kate na chvíľu prestala ťukať do klávesnice, zobrala si svoj pohár a opäť sa vrátila k svojej práci.

Obaja na pár minút stíchli. Castle to však nevydržal a spustil. „Ohľadom toho včerajška, naozaj ma to mrzí a ešte raz sa ti ospravedlňujem. Vážne som si to tak nepredstavoval a je mi to veľmi ľúto a...“ zastavil sa, keď mu Kate bez slova podala malý papierik. „Čo to je? Sója, mak, figy, muškátový oriešok...“

Kate sa naňho konečne pozrela a s úsmevom na tvári odvetila. „To je zoznam potravín, na ktoré som alergická. Aby si vedel, čoho sa máš vyvarovať, keď ma nabudúce pozveš na večeru.“

Autor: Kathy

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 707 krát, Tagy: , , Pridať komentár
Komentáre (4) Spätné odkazy (0)
  1. Celkem vtipné, líbí se mi :) :D

  2. čitateľné ;)

  3. presne to so zoznamom pre budúce rande by som musela urobiť ja :D mňa by tou večerou prizabil tiež…

  4. Ja som na muškatovy orech tiež alergycka ale keby mi to nahodou urobil Rick tak by som mu to dokazala odpustit :-D a myslim že Kate tiež :-D :-D


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód