Castle-sk.com
19Sep/110

Rozhovor s Tamalou Jones

Tamala

Všetci ju poznáme ako Lanie Parishovú, súdnu lekárku - patologičku, ktorá sa priatelí s Beckettovou a chodí s Espositom. Herečka Tamala Jones v jednom z rozhovorov, ktorý poskytla po tohtoročnom Comic-Cone a ktorého upravený preklad som pre vás prichystala, porozprávala o pripravovanej štvrtej sérii Castla, o novej kapitánke a twitterovských fanúšikoch.

Úvodná scéna štvrtej série - wau.

Tamala Jones: Áno, bol to pre mňa veľmi namáhavý deň. Nie som jedna z tých herečiek, ktoré dokážu plakať na povel, keď im niekto povie - Ok, akcia! Slzy! Ja to nerobím. Takže som musela byť celý deň na veľmi smutnom mieste. Nevtipkovala som. Nesmiala som sa, čo nie je pre nás pri tvorbe Castla vôbec typické, pretože medzi jednotlivými zábermi sa veľa nasmejeme. Musela som sa celý čas sústrediť a dúfam, že sa to vyplatilo.

Avšak rozprávala som sa s Andrewom Marlowom (pozn. jeden z tvorcov seriálu) a viac-menej sa prikláňam k názoru, že v prípade, ak Beckettová prežije, Lanie by mala nosiť zbraň. Iba kvôli tomu, že kapitán Montgomery je mŕtvy, jej najlepšia priateľka buď zomrie alebo prežije zásah guľkou, a riziká sú teraz väčšie. Stále nevieme, kto je vrahom Beckettovej mamy. Takže preto.

Zrejme po druhej epizóde, v scéne, ktorú sme videli na Comic-Cone, bude veľmi silné puto medzi...

Tamala Jones: Beckettovou... a Castlom? Toto robíte celý deň! (pozn. narážka na množstvo rozhovorov po skončení Comic-Conu)

Máte úplnú pravdu! Ale mám na mysli puto medzi Beckettovou a Lanie. Fanúšikovia chcú vidieť viacej scén medzi Lanie a Beckettovou. Myslím si, že nová séria prinesie viac takýchto momentov.

Tamala Jones: Aj ja si to myslím. Myslím si, že v prípade, ak Beckettová prežije, tak sa určite s Lanie zblížia a stanú sa z nich niečo ako sestry. Je to rovnaké ako v skutočnom živote; ak takmer stratíte priateľa alebo ak ste ho stratili, premýšľate - Prial by som si, aby som mohol povedať všetky tie slová, ktoré som mu nikdy nepovedal, pretože ste považovali za samozrejmé, že tu bude a že to poviete, viete, časom.

Ak Beckettová prežije, tak som ja na ťahu, aby som vyslovila všetky tie slová, ktoré som nepovedala alebo neurobila to, čo som ako priateľka urobiť mala, pretože nikdy neviete, kedy priatelia odídu. Myslím si, že Andrew určite preskúma tieto možnosti, aby nás zblížil, aby sme spolu trávili viac času, mali pár dámskych jázd. Myslím si, že toto by sme mali uskutočniť. Ľudia chcú vidieť Beckettovú a Lanie aj mimo práce, robiť niečo niekde vonku! Myslím si, že by toho bolo veľa, ak Kate prežije.

Hovorí sa, že Castle potrebuje zvýšiť počet mužských divákov...

Tamala Jones: Áno! Oblečte nás do minišiat a pošlite nás von! Možno sa niečo stane v nočnom klube, keď tam budeme. Budeme vonku a budeme sa baviť, a nejaký idiot sa rozhodne, že chce toto miesto vykradnúť. Kto vie? Existuje tak veľa spôsobov, ako sa s tým pohrať. Ale mne by sa to páčilo! Rozhodne by sa mi to páčilo!

Takže, ako bude v tejto sérii pokračovať vzťah medzi Lanie a Espositom? Bude stále taký pekný alebo očakávate malé kolízie na spoločnej ceste?

Tamala Jones: Budú tu nejaké menšie kolízie. Myslím si, že to má veľa dočinenia s tým, že Esposito má rád spoločnosť žien a priťahuje ich. Všetci sme ho už videli flirtovať so svedkyňami na mieste činu, a myslím si, že Lanie raz bude na nejakom mieste činu, kde sa toto možno stane. A povie niečo v tom zmysle - Počkaj chvíľu, čo má toto znamenať? Myslím si, že v tomto vzťahu budú iba takéto kolízie. Prirodzené nezhody, ktoré máte v hocijakom vzťahu, kde je chlap iba trochu mimo a vy ho musíte vrátiť na správne miesto.

Poviete nám niečo viac o epizódach, ktoré by nás zaviedli do minulosti a na ktoré sme boli zvedaví už pár rokov?

Tamala Jones: Viem, že naši tvorcovia sa pustia do Alexisinej minulosti, Lanienej minulosti a tiež do pozadia vzťahu medzi Ryanom a Espositom. Pred začiatkom sezóny som sa stretla s Andrewom a on povedal, že toto je jedna z vecí, ku ktorej sa určite dostaneme, pretože teraz je správny čas, aby fanúšikovia spoznali minulosť všetkých týchto postáv. Kam tým Andrew smeroval, vám teraz naozaj nemôžem povedať. Tvorcovia sú ohľadom tohto veľmi tajnostkárski. Mám tým na mysli, že začíname novú epizódu a ja som ešte nevidela scenár! Takže uvidíme.

Tvorcovia chceli počkať, kým nebude po Comic-Cone, takže vy by ste nám neprezradili všetky informácie.

Tamala Jones: Možno! Avšak ja milujem prvú epizódu. Myslím si, že všetci sme na tom rovnako, a je to úžasná práca. Chcem vedieť, čo sa stane s Beckettovou, stále to však nevieme, takže je to trochu čudné.

Budete mať nejaké scény s Penny Johnson Jeraldovou?

Tamala Jones: Neviem. Avšak bol by tu konflikt. Medzi mojou postavou a jej postavou. Pretože ona, ako nová kapitánka, je tvrdá. Je tvrdšia, ako bol Montgomery. Je priama ku Castlovi a Beckettovej a tiež k chlapcom. Takže si myslím, že jej začlenenie do kolektívu sa v tejto sérii odohrá neskôr, pretože tvorcovia musia najskôr vyprofilovať jej postavu. Avšak človeče, Penny to hrá veľmi dobre. S takouto ženou sa neradno zahrávať. Je veľmi prísna, myslím tým jej postavu.

Od tej doby, čo v seriáli 24 hrala postavu, ktorú ľudia nenávideli, tak sa fanúšikovia možno obávajú, že nová kapitánka je niekto, koho musia nenávidieť, kto je tak akosi proti vzťahu medzi Castlom a Beckettovou.

Tamala Jones: Nemyslím si, že ju budete nenávidieť. Myslím, že ju budete rešpektovať; je to niekto v tom zmysle ako - Áno, možno sa vám nepáči to, čo musím povedať, ale budete ma rešpektovať. A tak to má byť.

Nová kapitánka Castlovi nič nedlhuje. Nemá vzťah so starostom ako Castle a Montgomery. Takže lojalita tu nehrá žiadnu rolu. Je to celé o tom, ako chce ona viesť okrsok a myslím si, že toto bude spôsobovať nejaké nezhody medzi ňou a Castlom a tiež medzi ňou a Beckettovou. Viete, Beckettová je dosť silná osobnosť, takže to bude niečo na spôsob - Vydrž chvíľu, sestra. Počkaj. Ja som tu bola a robila som to takto. A ty si tu nová. Takže uvidíte takúto dynamickú hru kto z koho, ale nemyslím si, že kapitánku budete nenávidieť. Myslím si, že sa vám bude páčiť. Zo začiatku to tak nebude, ale ku koncu sa vám zapáči, pretože vás to dostane.

A máme výborných scenáristov. Verím, že urobia skvelú prácu, aby vám dodali správnu rovnováhu medzi nenávidením novej kapitánky a súčasne jej zbožňovaním.

Odkedy sa Castle pohybuje medzi klasickou komédiou a skutočne vážnou drámou, tak vaša postava so všetkými tými mŕtvymi telami sa často zdá byť presne uprostred týchto smerov. Čo z toho radšej hráte a ako sa cítite medzi týmito dvoma žánrami?

Tamala Jones: Páči sa mi, že môžem robiť oboje. Pôvodne pochádzam zo sveta komédií a pracovala som iba na dvoch dramatických projektoch. Na tomto, a ešte na seriáli Dangerous Minds (Nebezpečné myšlienky), ktorý pred pár rokmi takisto bežal na ABC. Takže pre mňa je to úžasná výhoda, že môžem hrať medzi dvoma žánrami. Pretože vám to chýba, ak celý čas robíte len jeden žáner a nie iný, takže je to skvelé.

Seriál Castle má pravdepodobne najaktívnejších používateľov Twitteru zo všetkých iných seriálov...

Tamala Jones: Úprimne, títo twitterovskí fanúšikovia sú tak verní a úžasní. Niektorí z nich sú dnes tu (pozn. na Comic-Cone). Tiež prichádzajú a navštevujú nás na natáčaní. Dávajú nám toľko podpory a myslím si, že bez nich by sme tak dlho neprežili. Boli veľmi neoblomní ohľadom toho, čo chcú vidieť a písali do ABC. Stále Andrewovi na Twitteri vypisujú niečo v tom zmysle ako - Potrebujeme vidieť X, Y a Z! A potrebujeme toto! Potrebujeme tamto!, a Andrew nachádza veľmi šikovné spôsoby ako im to priniesť.

Okrem toho, ja milujem svojich twitterovských fanúšikov. Cítim, akoby boli moja rodina. Nemôžem povedať druhá rodina, pretože moja druhá rodina je Castle, ale sú súčasťou mojej rodiny. Komunikujem s jednou ženou o jej manželovi, ktorý má cukrovku a je v nemocnici. Stále kontrolujem, ako sa mu darí, lebo na tom nie je veľmi dobre, a hovorím jej niečo v tom zmysle - Všetci sa za neho modlíme a ja budem stále kontrolovať Twitter, aby som videla, či sa má dobre. Potom mám ďalšiu fanynku. Spolu sme na Twitteri strávili celé hodiny. Pred štyrmi rokmi stratila syna, a nedávno bolo výročie a ona sa cez to úplne preniesla. Nikdy som túto ženu nevidela, ale cítila som sa s ňou taká spojená. Snažila som sa ju trochu povzbudiť slovami ako - On sa posunul ďalej a teraz na teba dohliada. Máš ďalšie deti a musíš žiť pre ne. A ona odpísala niečo v tom zmysle - Ja viem, ale bolí to a cítim sa taká osamelá. Spolu s ďalším fanúšikom sa nám ju podarilo rozosmiať a rozveseliť, a obaja sme sa potom vďaka tomu cítili dobre. Takže, ja sa na týchto ľudí nedívam ako na fanúšikov na Twitteri. Sú skutočne súčasťou môjho života a ďakujem im za všetko, čo urobili.

Ďakujem veľmi pekne. Veľa šťastia v nove sezóne!

Tamala Jones: Dobre som sa s vami zabavila! Ďakujem!

Zdroj: buddytv.com

Autor: Kathy

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (1 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (0) Spätné odkazy (0)

Žiadne komentáre.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód