Castle-sk.com
20Sep/112

Nová séria je konečne tu!

4x01 - Rise

A je to tu. Dlho očakávaná premiéra konečne zaklopala na dvere a my ju vítame s otvorenou náručou. Prázdninová pauza bola nesmierne dlhá a tak náš záujem o seriál Castle mohol trochu opadnúť. Teraz sa však vyšetrovatelia vracajú na televízne obrazovky v plnej sile a i v novej zostave.

POZOR! Článok obsahuje spoilery!

Ak ste sledovali dianie počas prázdnin na Comic-Cone v San Diegu, počuli a možno i videli ste nové promo video k prvej časti štvrtej série a počuli aj nejaké spoilery čo sa udeje v najbližších častiach.

Castle sa cíti vinný z postrelenia Beckettovej. On bol ten, čo sa v druhej sérii vŕtal v prípade vraždy jej matky, našiel nové stopy a dokonca aj vraha. Už vtedy im obom šlo o život. Teraz o ten svoj bojuje Beckettová na operačnej sále.

Kate krátko po postrelení priviezli do nemocnice, kde sa jej život pokúšajú zachrániť nielen miestni doktori, ale aj jej priateľka a kolegyňa, súdna lekárka Lanie Parishová. Castle je vozíku s naloženou Beckettovou v pätách a len bezmocne za nimi uteká.

Doktori sa na operačnom sále snažia zachrániť Beckettovú. Očividne krváca na mieste, ktoré nemôžu nájsť. Srdce jej postupne vypovedá službu a doktori musia vykonať resuscitáciu. Zatiaľ čo Beckettová bojuje o svoj život na operačnom stole, vonku v čakárni sa hádajú jej priateľ Josh s Castlom. Josh ho obviňuje z jej postrelenia, pretože práve Castle dohnal Beckettovú na križovatku, kde sa musela rozhodnúť či bude pokračovať vo vyšetrovaní prípadu svojej matky alebo ho navždy odloží k ľadu. Našťastie rázne zakročí otec Beckettovej, Jim, a roztržku ukončí.

Alexis sa snaží otvoriť svojmu otcovi oči. Na pohrebe mohol byť postrelený on sám, alebo dokonca i Alexis. Alexis od neho chce, aby sa konečne rozhodol a prestal predstierať, že je policajt, pretože ním nie je.

Najdôležitejšou novinkou (okrem toho, že Beckettová prežije) je info o novej kapitánke. S kapitánom Montgomerym sme sa rozlúčili v závere tretej série a fanúšikovia s napätím očakávali kto obsadí jeho miesto. Starý dobrý Mongomery je nenahraditeľný, ale život ide ďalej a na jeho miesto zasadne Victoria Gatesová, ktorú si zahrá herečka Penny Johnson Jerald. Tá je známa hlavne zo seriálu 24, vidieť ste ju však mohli i v epizódach známych seriálov NCIS či Kosti. Iron Gates („železná Gatesová“), ako ju nazývajú na okrsku a v policajných kruhoch, je bývalou vyšetrovateľkou Vnútorných záležitostí. Toto oddelenie je všeobecne nenávidené každou divíziou policajných zložiek, pretože zvyčajne vyšetrujú svojich vlastných. A policajti by mali predsa držať spolu, no nie?

Podľa prvých informácii by mala byť zameraná viac na politiku ako na samotnú policajnú prácu a riadi sa striktne predpismi. Svoju novú pozíciu kapitánky oddelenia vrážd berie ako odrazový mostík pre lepšie miesto v policajnej hierarchii.

Tak ako kedysi v prvej sérii Beckettová, tiež sa drží nohami na zemi a hrá podľa pravidiel. Ale keď pôjde do tuhého, ukáže svoju pravú tvár ako schopná vedúca oddelenia vrážd a bude stáť za svojimi podriadenými. Na rozdiel od Montgomeryho nebude podporovať nezvyčajný vzťah medzi Castlom a Beckettovou. Aby Castle mohol ostať na okrsku, bude musieť ísť poza jej chrbát a požiadať starostu o láskavosť.

Názory na novú kapitánku sú rôzne. Niektorí ľudia si ju pamätajú v zápornej postave v seriáli 24, niektorí sa však na novú kapitánku tešia. A čo vy?

Na svetlo sveta prenikla i informácia, že Beckettová po streľbe bude navštevovať psychológa. Uvidíme ako sa popasuje s následkami traumatických udalostí, ktoré sa odohrali nielen pri streľbe, ale ešte aj pred ňou. Psychológa si zahrá Michael Dorn, ktorý je známy zo seriálu Star Trek: The Next Generation. Vraj sa mu Beckettová zverí o svojom vzťahu ku Castlovi a možno jej pomôže konečne vyrovnať sa so smrťou matky.

Už počas leta sme mali možnosť vidieť ako bude vyzerať prvá scéna, v ktorej sa Beckettová po streľbe stretne s Castlom. Niektoré scény seriálu sa totiž natáčajú na verejnom priestranstve a fanúšikovia môžu nahliadnuť (zvyčajne z diaľky, niekedy aj z blízka) na natáčanie. A tak jedna fanúšička natočila a nafotila práve túto scénu, v ktorej Castle a Beckettová budú na hojdačkách. Herci a štáb však majú prísny zákaz čokoľvek o tejto scéne prezradiť.

Zdroj: spoilertv.com, tvovermind.com

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (3 hlasov, priemer: 5,00 z 5)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Prečítané 567 krát, Tagy: , , , , , Pridať komentár
Komentáre (2) Spätné odkazy (0)
  1. Fúúúú :OOO nová séria, nová časť… tííí… je to na mňa veľa :D akože…. na začiatku plač pre Beckettovú, ptm ooojkanie pri Joshovi a Castlovi a presviedčanie Castla žeby sa znormalizoval :D DD áááááááách :D

  2. na hojdačkách mala krásne vlasy…. hmm


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód