Castle-sk.com
8Aug/119

Fobofóbia – 3. Eisoptrofóbia

Fanfiction

Originálny názov: Phobophobia
Autor: ekc293
Prekladateľ: AmyF
Počet kapitol: 15
Rating: T
Popis: Fobofóbia – strach zo strachu alebo fóbií. Kolekcia jednorazových poviedok, ktoré sú inšpirované iracionálnym strachom.

----------------------------------------------------------------------------------

Eisoptrofóbia – Strach zo svojho obrazu v zrkadle

 

Keď sa prvý raz pozriete na Katherine Beckettovú, prvou vecou čo si uvedomíte je aká je atraktívna.

Či už to budú jej zdanlivo perfektné vlasy, vznešená postava alebo jej takmer bezchybná pleť. Keby niekto povedal, že je nepríťažlivá, nemohol by byť vzdialenejší od pravdy.

Predpokladali by ste, že aby vyzerala tak ako vyzerá, musí stráviť hodiny prípravou aby si bola istá, že jej neodstávajú vlasy.

Ak ste sa toto domnievali, prekvapilo by vás zistenie, že Kate Beckettová málokedy používa zrkadlo. A ak ho používa, tak len na krátko.

To je v poriadku, Rick Castle bol tiež prekvapený.

Aj keď vedel, že Kate nie je namyslená, vedel aj to, že rada vyzerá reprezentatívne a vzorne.

Keď ju prvý raz videl pripravovať sa v jeho spálni, sledoval ako si žehlila vlasy aby ich mala rovné bez toho, aby sa čo i len raz pozrela do zrkadla. Až keď si urobila make-up, pozrela sa do zrkadla na výsledok aby si bola istá, že vyzerá reprezentatívne.

Rick na ňu hľadel v úžase. Ak ho spolužitie s matkou a dcérou niečomu priučilo, bolo to to, že ak dôjde na prípravu, ženy vždy potrebujú zrkadlo (jeho matka mu niekoľkokrát povedala, že muži vymysleli zrkadlo aby sa nemuseli zapodievať s vypytovaním sa žien na ich vzhľad).

Spýtala sa ho na čo sa tak pozerá. Opýtal sa jej ako sa jej podarilo pripraviť sa bez toho, aby sa pozrela do zrkadla.

Pokrčila plecami a povedala, že je to rokmi cviku. Neveril jej, ale snažil sa to nechať tak.

Čoskoro však zistil, že to nemôže len tak nechať.

Prečo sa Kate vyhýbala pohľadu do zrkadla?

Spočiatku si myslel, že to bolo kvôli tomu, pretože bola hanblivá. Keď sa raz chystali na rande, vyšiel z kúpeľne a videl ju ako si prezerá jednu zo svojich novších jaziev, ktoré jej v prudkej roztržke urobil podozrivý svojím nožom. Boli to zúrivé čiary, ktoré hyzdili jej hladkú pokožku. On si však myslel, že jej jazvy sú rovnako krásne ako aj zvyšok jej tela. Predstavovali jej silu. Boli to jej trofeje, ktoré dokazovali že je to bojovníčka.

Ale vedel, prečo sa jej nepáčili.

Nevšimla si ho keď vtedy vyšiel z kúpeľne, takže keď prehovoril, naľakal ju. Podvedome si zakryla ruku a povedala mu, že je pripravená ísť na večeru.

Až do konca večere ju nechal predstierať, že ju nevidel. Až kým nezačal bozkávať každú jednu jej jazvu: jazvu na ramene od noža; jazvu na stehne od prvej guľky, ktorú schytala ešte ako mladé policajné ucho; jazvu pod čeľusťou, ktorú jej uštedril podozrivý svojim prsteňom podobnému zbrani zvanej boxer; jazvu na kolene, ktorú mala po páde z bicykla keď mala sedem; a samozrejme, jazvu na bruchu od guľky, ktorá ho takmer o Kate pripravila navždy. Áno, pobozkal každú jednu jazvu s úctou a obdivom, ktoré u Kate vyvolali nekontrolovateľný plač. Ukázal jej, že jej jazvy sú niečím, na čo môže byť hrdá. Boli súčasťou toho, čo ju robilo nádhernou.

A zdalo sa, že to pomohlo. Kate po tejto noci vyzerala zmierená so svojimi jazvami.

Ale ani napriek tomu sa nikdy nepozrela do zrkadla.

Až keď si s ňou raz v jej byte prezeral jeden zo starých fotoalbumov, uvedomil si presne prečo sa vyhýbala pohľadu na svoj odraz.

Kate dostala deň voľna a namiesto trávenia času v jeho byte, ako to zvyčajne bývalo, sa rozhodli ísť na prechádzku. Nepozreli sa však na predpoveď počasia a ocitli sa uprostred búrky. Chytanie taxíku neskončilo tak dobre ako dúfali, preto sa namiesto toho rozhodli ísť do bytu Kate kým neprejde búrka, neuschnú a nezohrejú sa. Prezliekli sa z nohavíc do teplákov a uvarili si kanvicu kávy. Keď už konečne mali svoje šálky, presunuli sa na pohovku. Posadili sa vedľa seba, aby sa uvelebili a zohriali. Rick a Kate sa rozhodli nepozerať film a Rick potom zbadal fotoalbumy.

Kate sa zo začiatku snažila pred ním ukrývať svoje fotky ako mimina, ale jeho nadšenie bolo chytľavé. Rýchlo sa podvolila a dokonca priniesla niekoľko albumov zo svojej spálne, aby si ich spolu prezreli.

Obaja sedeli pokrútení na pohovke, držiac medzi sebou albumy aby ich obaja videli. Dobre sa na nich zabávali. Kedykoľvek sa Rick spýtal na nejakú fotku, Kate mu prezradila príbeh, ktorý sa za ňou skrýval. Začervenala sa nad fotkami detského kúpania a neúspešne sa snažila pred Rickom ukryť ďalšie trápne fotky z maturitného plesu.

Rick si nebol istý koľko času strávili prezeraním fotiek z Katinho života. Obaja sa smiali nad spomienkou na jeden z jej predpubertálnych halloweenských kostýmov, keď zrazu otočil na ďalšiu stránku.

Na tejto jednej stránke bola len jedna jediná fotka. Bola to fotka Kate a jej matky. Kate vyzerala, že mala približne dvadsať. Zdalo sa, akoby Kate s matkou sedeli na zemi v parku, s dekou rozprestretou pod nimi. Podľa uhlu fotenia to vyzeralo, akoby ich fotograf (predpokladal, že ním bol Jim Beckett) odfotil keď stál nad nimi. Matka i dcéra mali obe na tvárach žiarivé úsmevy a slnečné lúče tancovali po ich pokožke. Obe vyzerali rovnako a srdcervúco nádherne.

Vyrazilo mu to dych.

Mala oči po matke.

Vlastne mala aj Johannin nos. A aj jej lícne kosti. A dokonca ste mohli vidieť aj podobnosť v línii ich úsmevov.

Všetko napokon začalo do seba zapadať. Konečne zistil dôvod, prečo sa Kate Beckettová obávala pozrieť do zrkadla na svoj vlastný obraz.

Aké desivé muselo byť pozerať sa na svoj vlastný odraz a vidieť ducha, ktorý hľadel späť na vás.

Autor: AmyF

Zdieľajte s priateľmi!

Podobné články

1 hviezdička2 hviezdičky3 hviezdičky4 hviezdičky5 hviezdičiek (Zatiaľ žiadne hodnotenie)
Nahrávam ... Nahrávam ...
Komentáre (9) Spätné odkazy (0)
 1. Pěkná povídka, ostatně jako všechny, které tu jsou prezentovány, jenom mi přišla úsměvná představa, jak se Castle s Beckettovou převlékají do tepláků :-)

 2. Veľmi pekné :)

 3. Veľmi dobré :D

 4. čekala jsem, v čem bude ta pointa, ale takový konec by mě nenapadl! :)

 5. Ja som celkom nepochopila prečo autorka napísala, že sa rozhodli nepozerať film a Castle našiel albumy :D ale čo už, keď to tam tak bolo…
  A hej, tepláky nemali chybu. Prečo ich tam vôbec Castle mal, keď viac času trávili u neho? :D

 6. no mňa zarazil najmä názov tejto poviedky, ale posledné 2-3 to vystihli úplne

 7. Súhlasím. Tie názvy sú pekne krkolomné. A nie vždy musí sedieť fóbia s obsahom. Záleží od inšpirácie.

 8. Hej ty fóbie jsou jako celkem krutý, no… tahle je každopádně nejkrutější :D

 9. No neviem, niektoré sú ešte horšie :D Včera pribudla ďalšia fóbia o mágii.


Pridať komentár


Žiadne spätné odkazy.

kód